WW 'Als Tant een 9 is, is De Wolf een 8,5' krijgen windsurfers wél begeleiding Hoek opvolger van Ruud Pennings ZEELAND 15 Top drie in tweede klasse ongewijzigd ner Jannes Tant. Ik kan heel so ciaal zijn, maar als het nodig is kan ik ook hard zijn." De nieuwe trainer van Hoek weet dat alles valt en staat met re sultaten. „Er is maar één ding wat je allemaal kunt doen en dat is hard werken. De wedstrijd van afgelopen zaterdag heeft me veel wijzer gemaakt. Het is nu zaak om de spelers beter te leren ken nen. Ik besteed altijd veel aan dacht aan het team en heb veel contact met mijn spelers. Hoe is hun thuissituatie? Hebben ze kin deren? Wat voor werk doen ze? Als iemand het thuis bijvoor beeld moeilijk heeft, wil ik dat weten. Want dat kan van invloed zijn op zijn spel en dan houd ik daar rekening mee." Nick de Groote is één van de weinige spelers die hij echt kent bij Hoek. „Ik heb samen met Nick training gegeven op voetbal kampen", vertelde Tant, die Wes ley de Smet als assistent naast hem krijgt. De trainer schuift door van het tweede elftal en is geen onbekende voor Tant. „Ik heb met Wesley samengespeeld bij Sint-Niklaas en later ben ik zijn trainer geweest bij Aalter en Knokke. Ik stap erin omdat ik er in geloof. De drie redenen die ik eerder heb gegeven, waarbij ambi tie centraal staat, waren doorslag gevend." Tussentijds instappen bij een club waar de resultaten achterblij ven bij de verwachtingen, dat heeft Tant eerder gedaan. „In de cember 2012 tekende ik een con tract bij Gent-Zeehaven, dat toen veertien punten achter stond op de koploper. Uiteindelijk werden we op de voorlaatste speeldag kampioen en promoveerden naar het derde niveau. In België heb ik de afgelopen tijd een aantal aan biedingen afgeslagen omdat ik het niveau niet hoog genoeg vond of omdat de ambitie om hoog te eindigen ontbrak. Bij Hoek is dat anders. Ik zie dit als een ambitieus project. Anders was ik er niet aan begonnen." Anderhalve week nadat Ruud Pennings en diens assistent Ludo de Jonghe op straat werden gezet, presenteerde Hoek gister avond een nieuwe trainer. De aan stelling van Jannes Tant was een samenspel tussen het bestuur, de technische commissie en de spon sorstichting. „We hebben ons niet laten opjagen", zei voorzitter Art van der Staal. „De afgelopen tien dagen hebben we met zes trainers contact gehad. Na een reeks ge sprekken waren we het er una niem over eens dat Jannes de bes te keuze is." Vorige week woensdag sprak een delegatie van Hoek met Trond Sollied. De ervaren Noor wilde de club best helpen, al was het maar als vriendendienst richting Gerrit Emans, die al bijna dertig jaar bij Hoek rondloopt. Emans en Sollied zijn al zo'n vijftien jaar bevriend en werkten samen bij onder meer Club Brugge, Olympiakos Piraeus en Heerenveen. Voor de langere termijn leek Sollied, die zaterdag het duel met ASWH bekeek, ech ter niet de beste optie. Want als er een profclub op zijn pad zou ko men, zou Hoek een nieuwe zoek tocht naar een trainer moeten star ten. Trouble shooter Vrijdag zaten Van der Staal en Jacky Lambert, lid van de techni sche commissie, in Ridderkerk rond de tafel met John de Wolf. De oud-verdediger van onder meer Feyenoord en het Neder lands elftal leverde vorig seizoen als trouble shooter knap werk af bij Excelsior Maassluis, dat hij vanuit een op het oog kansloze positie nog wist te behouden voor de top klasse. De Wolf was zaterdag ook aandachtig toeschouwer bij Hoek- ASWH en leverde eveneens een analyse in. Van der Staal: „Met John was er ook een klik, het was een goed ge sprek. Hij was enthousiast en een serieuze kandidaat. Jannes en hij zaten echt dicht tegen elkaar aan. Laat ik het zo zeggen: als Jannes voor ons een 9 was, dan was John de Wolf een 8,5." Wie de andere kandidaten wa ren die zich bij Hoek meldden, wilde de voorzitter niet vertellen. „Dat is niet netjes. Dan krijgen 'De afgelopen dagen hebben we met zes trainers contact gehad' die mensen een stempel, omdat ze het niet zijn geworden bij Hoek. Van Sollied en De Wolf was zaterdag al bekend dat ze in beeld waren bij ons." De Wolf zei zaterdag na het duel met ASWH: „Hoek heeft een goed elftal, alleen is het in condi tioneel opzicht nog niet top. Wil je om het kampioenschap mee doen, dan moet dat wel in orde zijn." Gisteren liet De Wolf weten de knoop deze week zelf al te heb ben doorgehakt. „Ik wil liever in de topklasse werken." Het is het niveau waar Hoek graag naartoe wil. De club hoopt dat Tant voor het duwtje in de juiste richting kan zorgen. „Wij denken dat hij een klik zal hebben met de spelersgroep", aldus Van der Staal. „We hebben ons uitge breid laten informeren. Daaruit kwam naar voren dat Jannes tac tisch sterk is. Hij komt rustig over, maar kan ook streng zijn en bo ven de groep staan. Dat heeft deze selectie nodig, denken wij. Hij moet voor discipline zorgen." leidt. Van serieuze talentontwik keling is eveneens geen sprake. Het trainingscentrum bij de Brouwersdam duikt in dat gat. Daar krijgen ze vanaf nu de hulp die ze nodig hebben. „We gaan de sporters niet alleen ondersteunen op technisch gebied", zei Pieter nel van der Linde, die namens Zeil- en Surfcentrum Brouwers- dam nauw betrokken is bij het project. „We gaan hen ook helpen met krachttraining, het letten op hun voeding en het aannemen van een bepaalde life style. Er komt namelijk veel bij kijken om het beste uit jezelf te kunnen ha len." SportZeeland is al geruime tijd bezig om het watersporten in de provincie naar een hoger plan te tillen. „Dit is een nieuwe stap daarin", liet Joost Hopmans na mens de provinciale sportorganisa tie weten. Hij nam diverse wind en kitesurfers al eens mee naar Eindhoven en liet hen daar alle- 'Het heet niet voor niets een Internationaal Trainingscentrum. Het geeft aan waar we naartoe willen groeien' maal tests ondergaan. „Nu hoeven ze de provincie niet meer uit. Ze kunnen nu hier gemonitord wor den." Voorlopig gaat het nog om de ondersteuning van de 'locals', zo als Davy Scheffers, Tim Ruys- senaars, Rick Jendrusch en de an dere Nederlanders die hun thuis basis bij de Brouwersdam hebben. Ook Zeeuwse talenten zullen al van de faciliteiten gebruik kun nen maken. Maar als het aan Van der Linde ligt, groeit het groter. „Het heet niet voor niets een Internationaal Trainingscentrum. Dat is nu misschien nog niet aan de orde, maar het geeft wel aan waar we naartoe willen groeien." Bovendien wil men het niet al leen bij freestyle windsurfers hou den. Ook kitesurfers zijn op ter mijn welkom. Van der Linde: „Als wij hier een voedingscoach of een expert op het gebied van kracht training over de vloer hebben, dan kunnen kiters makkelijk langskomen. Die zitten hier ook, maar dan aan de Noordzee-kant van de Brouwersdam. Die spor ters kunnen de extra hulp ook wel gebruiken." Het trainingscentrum kan gaan draaien dankzij financiële steun van de provincie. „Wij kunnen als provincie geen individuele top sporters subsidiëren", zei gedepu teerde Jo-Annes de Bat. „Maar dit trainingscentrum is voor ieder een. Dit geeft ambitieuze water sporters kansen voor de toe komst." TERNEUZEN. In de tweede klasse van het zaalvoetbalrayon Midden Zeeuws-Vlaanderen bleef Zelden- rust Steelant koploper door een ruime overwinning op Reham vastgoed: 6-1. Veel veranderde er sowieso niet aan de kop van de ranglijst, omdat ook HE Facility en Navimar drie punten aan hun totaal toevoegden. HE Facility was hekkensluiter Van Kouteren met 7-4 de baas en Navimar kwam tegen Bakkerij Van de Vel de tot een monsterscore: 15-2. In de derde klasse bleven PIBLW en Energetica Natura zonder punt verlies. PIBLW gaf Dow met 7-4 het nakijken en Energetica Natu ra zette Sonke met 5-0 opzij. VRIJDAG 9 OKTOBER 2015 iiTÏÏ door Barry van der Hooft Art van der Staal, voorzitter Hoek John de Wolf Pieternel van der Linde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47