'Trots dat ik nog steeds op het podium sta' Eind oktober volledige dekking Archeologen vinden muren uit zestiende eeuw 4 ZEELAND Autodief aangehouden Rijverbod automobilist Aanhouding voor drugs T-Mobile vernieuwt alle antennelocaties. Witte vlekken in Zeeland zijn voor klanten zo goed als geëlimineerd. 112 De politie heeft een 28-jari- ge man uit Oudenbosch aangehouden. Hij wordt onder meer verdacht van diefstal van een auto in Goes. De politie hield voor die diefstal al eerder ie mand aan. De auto werd op 13 juli gestolen vanaf een bedrijventerrein aan de Deltaweg in Goes. Een 33-jarige man uit Middel burg is diezelfde dag na een wilde achtervolging door de politie aangehou den. Het duo heeft vermoe delijk meer auto's gestolen. De Middelburgse recht bank heeft Abraham S. (20) uit Bruinisse een taakstraf van negentig uur en een rij ontzegging van drie maan den opgelegd. S. veroorzaak te op 5 juli vorig jaar een verkeersongeluk bij Ooster- land. Op weg naar huis van een dagje zwemmen met zijn vriendin, kwam hij op de andere weghelft terecht en botste frontaal op een medeweggebruikster. Die liep een wervelfractuur op. Bij zijn vriendin (16) moest de milt worden verwijderd. Ook liep ze ribbreuken op en had leverproblemen. Bij een inval in een wo ning aan de Margrieten laan in Vlissingen is gister avond een persoon aange houden voor het bezit van harddrugs. De inval werd gedaan door leden van het flexteam, voorheen ROG. Zij door zochten onder meer een auto die bij het huis gepar keerd stond. Wat er precies in beslag genomen is, is on bekend. RENESSE. Als laatste van de drie grote aanbieders van mobiele tele fonie rolt T-Mobile haar 4G-net- werk uit over Zeeland. Eind oktober zijn alle Zeeuwse antennelocaties vernieuwd. Per dag worden tien van zulke anten nesites omgebouwd. Klanten be schikken daarna over supersnel en stabieler internet op hun smart- phones. Locaties met geen of een slecht bereik zijn dan ook zo goed als uitgebannen, zegt T-Mobile. T-Mobile heeft zeker 100.000 klanten in Zeeland. Dat de provi der achter de concurrenten van Vodafone en KPN aan hobbelt, heeft een reden. Richard Marijs, Technologie Strateeg bij T-Mobile en geboren en getogen in Zeeland: „We hebben inderdaad vragen ge kregen waarom we zo langzaam zijn met de ombouw van ons net werk naar 4G. We wilden het van a tot z goed aanpakken en de over gang van het oude naar een com pleet nieuw netwerk soepel laten verlopen. Al onze antennelocaties worden vernieuwd. Ze zijn dan technisch het neusje van de zalm. Dat is nogal een klus. Naar 70 pro cent van de antennesites trekken we een glasvezelkabel. Soms moet je dan dwars door een dijk en over 'Locaties met geen of een slecht bereik zijn straks zo goed als uitgebannen' lange afstanden graven. Boven dien vervangen we alle oude, gro te kasten door kleinere, moderne kasten met nieuwe 2G-, 3G- en 4G-techniek op verschillende fre- quentiegebieden voor een goede dekking en een grote capaciteit. Deze kasten kunnen we op af stand bedienen." Volgens Marijs sprint T-Mobile met deze gigantische operatie 'We wilden de overgang van oud naar nieuw netwerk soepel laten verlopen' naar de koppositie van de 4G-net- werken, omdat er flink wordt uit gebreid. „In het antenneregister kun je zien dat we meer dan 6000 antennelocaties bezitten. Dat is minstens het dubbele van andere providers." In Zeeland loopt de operatie tot eind deze maand. Gisteren wer den bijvoorbeeld bij Renesse de antennelocaties omgebouwd. Ma rijs laat weten dat het nieuwe net werk Zeeland straks zo goed als af dekt. Witte vlekken zullen altijd blijven bestaan, maar de kans dat je aan de boorden van de Wester- schelde het noodnummer 112 niet kunt bereiken, wordt veel kleiner. De 4G-snelheid bedraagt nu maximaal 150 Mbit per seconde. In de praktijk is dat gemiddeld iets lager, zo'n 120 Mbit/ps. „Ruim voldoende voor livestreams." Geen zorgen, zegt Dion- ne Warwick. Ze zal morgenavond in het CCXL Theater in Vlis singen al haar bekende nummers zingen, van Walk on by tot Heart- breaker en van I'll never fall in love again tot All the love in the world. „Natuurlijk doe ik al die klassie kers, want het publiek verwacht dat ook van mij, maar daarnaast zal ik enkele minder bekende nummers zingen en wat Brazili aans werk, want dat is toch mijn tweede vaderland." De 74-jarige zangeres, die tot 2005 in Brazilië woonde maar nu weer in de Verenigde Staten is neergestreken, kan bogen op een indrukwekkende carrière. Die om spant inmiddels meer dan een hal ve eeuw en werd in 1962 ingeluid met de hit Don't make me over, na dat ze was ontdekt door Burt Bacharach en Hal David. Warwick kijkt er met voldoening op terug. „Maar wat me het meest trots maakt is het feit dat ik nog steeds op het podium sta, dat ik in staat ben om al die nummers te zingen en dat de mensen blijven komen om naar mij te luisteren." Dat ze nog altijd rond de we reld tourt, is niet vanzelfsprekend, zeker niet na de reeks van tegen slagen en tragedies waarmee ze de afgelopen jaren te kampen had, zo als haar faillissement in 2013 (door toedoen van een malafide mana ger) en uiteraard het overlijden van haar nicht Whitney Houston in 2012 en zeer recent de tragische dood van Houstons dochter Bobbi Kristina Brown. „Ik heb vroeger altijd geleerd dat God een plan heeft voor een ie der van ons", zegt Warwick daar over. „Dat moet je accepteren. Je probeert ermee te leren leven en de kracht te vinden om verder te gaan." Haar stem heeft in de loop der jaren niet aan kracht ingeboet, me de dankzij haar verfijnde wijze van zingen, gespeend van elke vorm van vocale krachtpatserij. „Het is een zegen om zo'n stem te hebben. Daar moet je zuinig op zijn. Maar ik doe er verder niets speciaals voor, behalve voldoende rust geven, zoals elke zanger of zangeres moet doen." Veel nummers uit haar repertoi re gaan al decennia mee, zonder gedateerd te raken. Warwick heeft ze met succes de 21e eeuw inge leid. „De meeste nummers zijn in de loop der jaren iets aangepast, maar wel op een integere manier en zonder de ziel ervan aan te tas ten. Het publiek herinnert ze im mers op een bepaalde manier. Daar moet je wel recht aan doen. Dat lukt, want het publiek blijft komen. Dan doe ik het blijkbaar goed." Familie speelt altijd een belang rijke rol bij Warwick. Zoon David Elliott zingt regelmatig met haar - maar is er in Vlissingen niet bij - en zijn broer Damon zit ook in de muziek. Kleindochter Cheyenne Elliott geldt als een groot zangta lent. „Ik ben uitzonderlijk trots op haar. Ze is misschien wel de vol gende superster. Ze heeft een prachtige stem. Of ik haar wel eens advies geef? Alleen als ze mij er zelf om vraagt." GOES MIDDELBURG VLISSINGEN T-Mobile rolt 4G uit in Zeeland door Frank Balkenende Richard MarijsT-Mobile MIDDELBURG. Archeologen heb ben in Middelburg een 'fraai funda mentenstelsel' gevonden. De mu ren dateren uit de zestiende eeuw en zijn op sommige plekken nog ouder, zegt Bernard Meijlink van de Walcherse Archeologische Dienst. De oude muren zijn hergebruikt om later andere huizen op te bou- door Rolf Bosboom Dionne Warwick Dionne Warwick, zaterdag in CCXL Theater in Vlissingen. Aanvang: 20.15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36