Grap groeit uit tot expositie in kroeg Jannes Tant nieuwe trainer van Hoek 'Psychiatrie niet meer te handhaven' Geen ontkomen aan Zeeuws-Vlaanderen blijft achter Midden- en Noord-Zeeland zit in de lift, Zeeuws-Vlaanderen heeft een terugval van bijna 34 procent. MIDDELBURG. In het derde kwar taal zijn in Zeeland 38 meer wo ningen verkocht dan in april, mei en juni. De toename komt voor re kening van Walcheren, Bevelan- den, Tholen en Schouwen-Duive- land. Zeeuws-Vlaanderen boerde fors achteruit. Hoewel landelijk de woningmarkt op stoom komt, kan Zeeland nog niet volgen. Dat blijkt uit kwartaalcijfers van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). In Zeeuws-Vlaanderen daalde het aantal woningtransacties met 33,8 procent ten opzichte van het twee de kwartaal. Er wisselden 98 wo ningen van eigenaar. In het twee de kwartaal waren dat er 147. De 98 verkochte woningen zijn er ook minder dan in het derde kwar taal van 2014. Toen gingen 105 wo ningen in andere handen over. Hoewel het aantal transacties terugliep steeg de gemiddelde ver koopprijs in Zeeuws-Vlaanderen tot 197.000 euro in het derde kwar taal. In april, mei en juni deed een woning ten zuiden van de Wester- schelde gemiddeld 166.000 euro. Omdat de NVM voor Zeeuws-Vlaanderen dit keer geen cijfers van het type verkochte wo ningen levert, is onduidelijk waar die stijging door wordt veroor zaakt. Huizen worden wel iets Aantal transacties nam af, maar prijs steeg naar 197.000 euro sneller verkocht. Het duurt gemid deld 139 dagen eer een woning in Zeeuws-Vlaanderen van eigenaar wisselt. Een jaar geleden was dat nog 147 dagen. In Midden- en Noord-Zeeland blijft het aantal verkochte wonin gen stijgen. In het tweede kwar taal zetten notarissen 315 wonin gen op een nieuwe naam, in het derde kwartaal 438. Een stijging van 24,7 procent. Het zijn er ook beduidend meer dan het in derde kwartaal van 2014, toen 362 wonin gen werden verkocht. Vooral vrij staande en tussenwoningen ble ken de laatste maanden in trek. Ook zijn er iets meer appartemen- Volgens Bouwend Zeeland is 2015 een jaar van 'matige groei' ten verkocht. De gemiddelde ver- kooptijd ligt in Midden- en Noord-Zeeland op 120 dagen. Dat was een jaar terug 144 dagen. In de bouw staan aannemers nog niet te juichen. De afdeling Zeeland van branchekoepel Bouw end Nederland stelt dat in een reactie op het positieve beeld dat de Roots Regiobarometer in sep tember schetste. Deze barometer toont de economische ontwikke lingen vanuit het perspectief van ondernemers. Vooral de bouw zou goed zijn voor de prima eco nomische prestaties van Zeeland. Cijfers van het Economisch In stituut voor de Bouw spreken an dere taal. De nieuwbouw stabili seert zich dit jaar. In de utiliteits bouw (kantoren, bedrijfsruimten en scholen) voorziet het EIB een daling van 25 procent. Volgens Bouwend Zeeland gaat het beter dan vorig jaar, maarmeer dan een 'matige groei' zit er niet in. TERNEUZEN. Het doodvonnis lijkt getekend voor het psychiatrisch centrum in Terneuzen, het Regio naal Geestelijk gezondheidszorg Centrum (Rgc). Handhaving van de huidige situatie is volgens een onafhankelijk adviseur 'onge wenst uit oogpunt van goede zorg'. De cliëntenraad van ZorgSaam had om het onderzoek gevraagd. De aanleiding was het besluit van ZorgSaam en instel ling voor geestelijke gezondheids zorg Emergis om per 1 januari 2016 alle klinische psychiatrische zorg bij Emergis in Kloetinge te concentreren. De cliëntenraad had er grote moeite mee, zeker in noodgevallen, als psychiatrische patiënten opeens opgenomen moeten worden. Ze moeten dan ver reizen. Peter Tiebout van Vreeland organisatie-adviseurs schetst in zijn rapport een beeld van de bestaande interne psychia trische zorg in Zeeuws-Vlaande ren waar niemand vrolijk van wordt. Cliëntenraad-voorzitter Frank Westerbeek is nog niet he lemaal overtuigd. „Het ziet er niet best uit", is zijn eerste reac tie. Volgende week is er een ge sprek met de adviseur. VLISSINGEN. Een boot, twee boeven met pistolen en een hond die daar blaffend op af rende. Een tafereel dat zich gisterochtend afspeelde op het Badstrand. Het was een van de vijf oefeningen die de politie in Zeeland uitvoerde. „We wilden de honden in een ongebruikelijke situatie brengen, dus we lieten ze uit een bootje springen en naar het strand zwemmen om de verdachte te pakken", vertelt hon dengeleider Ad Boone. De oefening slaagde: Mechelse herder Robbie had de ver dachte zo in het zand gedrukt, foto Lex de Meester ZEELAND 12 ZEELAND 14 15 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl VRIJDAG 9 oktober 2015 Verkoop woningen stijgt licht door Frank Balkenende Zeeland 3: Gezongen protest tegen sluiting psychiatrische afdeling

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33