'Ik heb me uit de put gemusiceerd' CULTUUR SHOW 31 De kerk bepaalde lange tijd wat schilders schilderden. De expositie Van Bosch tot Bruegel in museum Boijmans Van Beuningen toont de groeiende invloed van de nieuwe burgerij. Dertig jaar lang was Emi lie Blom onderdeel van één van Nederlands beste rockformaties. The Scene, met Thé Lau als front man en creatieve aanjager. De groep kwam noodgedwongen aan zijn eind door het ziekbed van Lau, die afgelopen zomer over leed. Voor Blom betekende de dood van Lau het wegvallen van een steunpilaar in haar leven. „Na de dood van Thé viel ik in een zwart gat. Ik heb mezelf in feite uit de put gemusiceerd." Blom (52) had naar eigen zeg gen altijd al een eigen album wil len maken, maar het kwam er nooit van. „Ik bedacht bij The Sce ne altijd mijn eigen baspartijen na tuurlijk, maar in het begin heb ik af en toe ook wel een coupletje meegeschreven." Begin dit jaar begon Mimile (haar nieuwe artiestennaam) zelf met schrijven van liedjes. Het eer ste resultaat was het nummer Wai ting room, dat over kanker gaat. „Toen ik dat opstuurde naar Thé, was hij blij verrast. Ik denk dat hij zich in die fase van zijn ziekte ook heel goed kon vinden in het the ma." Haar album It's going up not comin' doon staat voor de rest verrassend genoeg bol van de opgewekte nummers. Ze zingt niet alleen in het Engels, maar breekt ook met haar rockverleden. „The Scene 'Thé zit nog steeds in mijn systeem, en daar blijft hij ook wel, schat ik. Ik zal hem altijd blijven herinneren' was een vermenging van vijf ver schillende smaken. Dit is hele maal van mezelf. Thé omschreef mijn materiaal een keer als zwoel en bezwerend."Naast de inbreng van Lau, die de rol van producer op zich nam, leverden ook andere leden van The Scene een bijdrage. De eerste reacties zijn veelbelo vend. Toch tempert Blom haar ver wachtingen. „Ik weet heel goed dat het niet meer wordt zoals het bandsucces van vroeger. Toch wil de ik dit heel graag proberen. Als ik het nu niet doe, dan doe ik het nooit." Zo af en toe maakt hoopvol en thousiasme plaats voor het onver biddelijke besef dat haar maatje en mentor niet meer terugkomt. „Thé zit nog steeds in mijn sys teem en daar blijft hij ook wel, schat ik. Ik zal hem altijd blijven herinneren zoals hij was: een on gelooflijk hardwerkende, talentvol le en bovenal lieve man." VRIJDAG 9 OKTOBER 2015 door Reiner Wijland Emilie Blom van Assendelft, voor malig bassiste van The Scene, heeft haar eerste soloalbum uitgebracht. Haar vriend en mentor Thé Lau had een hand in de productie. Emilie Blom zangeres Emilie Blom gaat verderaf solo-artiest, foto William RutWn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31