i TO©S Scheldestromen mist tonnen aan belasting Berging olie uit wrak vrachtschip Flinterstar Dresscode 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Uw Mening EENS Ét L ONEENS jfiaK& Tegenlicht over Europa Alcohol en jongeren Onderzoek dit jaar klaar A paul kusters vrijdag Maan Leo Ik blijf thuis en neem mee: 42 kledingstukken. Een klei ne biecht: ik heb heel veel kleding. Echt buitensporig, gênant veel kleding. Om u een idee te geven: mijn garderobe bestaat uit drie kolossale kasten en vijf grote dozen - en dan tel ik accessoires, ondergoed en jassen nog niet eens mee. Mijn excuus is altijd dat kleding mijn hobby is: waar anderen bow len of kantklossen, denk ik na over outfits. Ik vind niets heerlij ker dan onder te duiken in een Bij thuiskomst besefte ik dat ik niet op vakantie hoef te gaan om dit gevoel te behouden. nieuwe avontuurlijke combinatie of het internet af te struinen op zoek naar dat ene overweldigen de kledingstuk dat mijn verschij ningsvorm doet zinderen. De laat ste tijd merkte ik echter dat de overdaad aan kleding me tegen be gon te staan. Mijn kasten puilen uit en ik ben elke week uren kwijt met het uitkiezen van een setje. Het plunjeplezier was een beetje verdampt. Toen ik twee weken geleden op vakantie was, merkte ik evenwel dat ik weer helemaal blijmoedig werd van de outfits die ik droeg. Niet vreemd natuurlijk; ik kon slechts vier setjes meenemen, en die had ik met veel zorg en aan dacht geselecteerd. Bij thuis komst besefte ik dat ik niet op va kantie hoef te gaan om dit gevoel te behouden. Ook in mijn dage lijks leven kan ik zo'n perfecte se lectie maken: als curator en con servator van mijn eigen kleding kast. Omdat 42 mijn lievelingsgetal is, maakte ik de ultieme bloemle zing van 42 kledingstukken, waar mee ik het de komende drie maanden moet uitzingen. De rest van mijn garderobe is verbannen naar de rommelkamer. Tijdens die drie maanden mag ik ook geen enkel nieuw kledingstuk ko pen. Vooralsnog zijn de resultaten veelbelovend: ik ben vervuld van vreugde als ik mijn 42 perfecte kledingstukken aanschouw, en 's morgens kan ik blind iets uit mijn kast grabbelen, wetende dat ik er sowieso fenomenaal uit zal zien. Wordt vervolgd... Meer huizen verkocht: het komt goed met de Zeeuwse woningmarkt Ik doe de deur niet meer open als het donker is. toosenhenk.nl D APP 6EEFT DEPRESSIEVE PATIENT ADVIEZEN KEER OM INDIEN MO0EUJK De volgende Zeeuwse VPRO Tegenlicht Meet Up gaat over de Europese iden titeit. Is het formuleren hiervan zinvol of zijn we al te laat? Daarvoor is dinsdag in de ZB in Middelburg Wim de Wagt te gast, schrijver van het boek Wij Europeanen. Daarin wordt een vergeten verhaal uit de jaren twintig en dertig van de vorige eeuw verteld, toen het bijna kwam tot de oprichting van een vere nigd Europa, waardoor de geschiedenis anders had kunnen lopen. Aanvang: 19.30 uur, toegang gratis. Voor mensen die met jon geren werken geeft Indigo Zeeland een training in het herkennen van risico vol alcoholgebruik door jongeren. De (gratis) trai ning duurt van 19.00 tot 22.00 uur. De cursus is op 12 oktober in dorpscen trum MeerWaarde in Waar de, op 20 oktober in het Oranjekwartier in Terneu- zen en op 21 oktober in Hof van Buren in Middel burg. Aanmelden via: nijssen@indigozeeland.nl Het Nederlands Instituut voor Militaire Historie streeft ernaar het onder zoek naar toedracht van het oorlogsgeweld op 17 mei 1940 in Middelburg in december af te ronden. Maar, mocht het nodig zijn, trekt het NIHM er meer tijd voor uit. Het on derzoek wordt verricht op verzoek van de gemeente Middelburg. Mensen Reactie? Tips? redactie@pzc.nl Sabewa, de organisatie die sinds 2013 namens - onder meer - Scheldestromen de belastingen heft en int, heeft deze groep ten onrechte geen zuiveringsheffing (voor reinigen van afvalwater) opgelegd. Het waterschap mist daardoor tonnen aan inkomsten. Het gaat om een bedrag van ze ker 400.000 euro per jaar. Aanvankelijk was het Schelde stromen onduidelijk waardoor de inkomsten van de zuiverings heffing zo achterbleven. Inmid dels is het lek boven water. Voor heen gebruikte het waterschap de gegevens van energiebedrijf Delta en kregen alle eigenaren van panden met een watermeter een aanslag. Sabewa blijkt echter uit te gaan van de gemeentelijke basis administratie. Wie een pand be zit in Zeeland maar niet bij de ge meente is ingeschreven, betaalt daardoor al sinds 2013 geen wa terschapsbelasting meer. „Ons doel is dat volledig te herstel len", zei dijkgraaf Toine Poppe- laars gisteren in het algemeen be stuur van het waterschap. Met andere woorden: de aan slagen worden met terugwerken de kracht opgelegd. Secretaris/al gemeen directeur Joan de Visser zei dat het om 10.000 vervui lingseenheden gaat. Een alleen staande wordt aangeslagen voor 'Als dit probleem ook is opgelost, zijn we echt aan het eind van de tunnel' één vervuilingseenheid, meerper- soonshuishouden voor drie. De kwestie komt bovenop de ernstige en omvangrijke aanloop problemen waarmee Sabewa sinds anderhalfjaar kampt. Deze lijken inmiddels, dankzij diverse maatregelen, grotendeels onder controle te zijn. Poppelaars: „Als het probleem met de zuiverings heffing ook is opgelost, zijn we echt aan het eind van de tunnel." De voortekenen van deze ope ratie waren donderdagochtend al te zien bij de Westsluis in Ter- neuzen. Medewerkers van Mul traship en Smit maakten de bok Cormorant van Multraship in ge reedheid. 's Middags vertrokken de Cormorant, met gestreken giek, en het werkvaartuig Multra- salvor 3 richting zee. De West-Vlaamse provinciaal gouverneur Carl Decaluwé dreig de aan het einde van de middag met juridische stappen, als niet snel tot actie zou worden overge gaan. Hij zei 'ontgoocheld' te zijn dat er op dat moment offici eel nog geen contract voor het bergen van de olie was. De Cor morant lag toen voor Breskens en voer rond 18.30 uur naar de Vlaamse kust, hét teken dat de opdracht voor de olieruiming was verstrekt. Het werk zal ruim een week duren, afhankelijk van het weer. De Flinterstar is zo goed als onherstelbaar beschadigd. De gastanker Al Oraiq is tot zeven meter diep in het zeventien me ter brede vrachtschip gevaren. Donderdagnacht lekte Flinter star weer olie. Drie vaartuigen zijn direct ingezet om de lozing onder controle te krijgen. Na en kele uren lukte dit. Op zowel de Zeeuwse als Vlaamse stranden is tot nu toe geen olie aangespoeld. Wel is vol gens Rijkswaterstaat een be smeurde dode zeemeeuw aange spoeld en zijn ruim honderd be smeurde vogels waargenomen. In de zanddam die dinsdagnacht in de Zwin-monding is gelegd, zal van tijd tot tijd een bres wor den gemaakt om vers water in het natuurgebied te laten, zodat het niet uitdroogt. 385 reacties ÉL MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG Zeeuws Pact om kinderen mee te laten doen Kinderombudsman Mare Dullaert is op 11 november aanwezig bij de onderteke ning van het Zeeuws Pact 'Het Kindpakket'. Gemeen ten, bedrijven, kerken, scho len en andere organisaties beloven zich in te spannen voor kinderen in achter standssituaties. Dat gebeurt op initiatief van Splinter. Doel is deze kinderen in staat te stellen mee te doen in de maatschappij. door Rolf Bosboom TERNEUZEN. Een groot aantal eige naren van vooral tweede wonin gen en leegstaande panden in Zeeland kan alsnog een aanslag van waterschap Scheldestromen tegemoet zien over 2014 én 2015. Toine Poppelaars, dijkgraaf De bok Cormorant van Multraship donderdag in de Westsluis bij Terneu- zen op weg naar de Flinterstar. foto Adri van de Wege door Harmen van der Werf en Jeffrey Kutterink TERNEUZEN. De eerste stap naar de berging van het dinsdagoch tend voor Zeebrugge gezonken vrachtschip Flinterstar is gezet. De combinatie Smit Rotterdam en Multraship Terneuzen zal de olie uit het wrak te halen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2