Rijk wil opvang in belastingkantoor ■nf De hitmusical Grease Smokey de Pisang Memphis bepaalt bij Oranje ghbe Terugkeerbeleid ook strakker Hervormen Zeeuwse doet pijn Lidstaten willen voorkomen dat vluchtelingen ongehinderd Europa kunnen binnenkomen. Nu 26 weken KRO Magazine voor 10,- LUXEMBURG. De bewaking van de Europese buitengrenzen moet vol ledig in handen van Brussel ko men, vindt een meerderheid van de lidstaten. Nu is dat de verant woordelijkheid van landen zelf. Met deze maatregel kan voorko men worden dat de Griekse bui tengrens met al haar eilanden één grote gatenkaas blijft, waardoor vluchtelingen ongehinderd bin nenkomen. Volgens de Luxem burgse raadsvoorzitter Jean Assel- born heeft 'een zeer grote meer derheid van lidstaten' zich giste ren voor het eerst uitgesproken 'voor een collectief en versterkt be heer van onze buitengrenzen'. Vol- Het mandaat van de Europese grensbewakingsdienst Frontex, die er 670 man bij krijgt, wordt 'substantieel' versterkt. gens diplomaten kan het snel gaan omdat de twee belangrijkste leiders, de Duitse bondskanselier Merkel en de Franse president Hol- lande, al voor het idee zijn. Het mandaat van de Europese grensbewakingsdienst Frontex, die er 670 man bij krijgt, wordt 'substantieel' versterkt. Europa wil daarnaast versneld verder met 'smart borders' (slimme grenzen). Door van alle niet-Europese pas santen de biometrische gegevens te verzamelen en centraal op te slaan krijgt Europa meer zicht op vluchtelingenstromen en 'recidi visten' onder de asielzoekers. De ministers van de 28 landen besteedden gisteren verder vooral veel tijd aan een veel strakker te rugkeerbeleid. Elk jaar blijven zo'n 300.000 asielzoekers met een uitwijzingsbevel (60 procent van het totaal) illegaal in Europa han gen. Zij hebben geen recht op ver blijf omdat ze niet uit oorlogsge bied komen of anderszins aan ge weld blootstaan. TERNEUZEN. Het voormalige belas tingkantoor aan de Rosegracht in Terneuzen is door het Rijk voor gedragen als mogelijke locatie voor de huisvesting van vluchte lingen met een verblijfsvergun ning. De gemeente zal hier niet op ingaan, laat burgemeester Jan Lonink weten. „We willen onze bijdrage leveren, maar het is niet voor de hand liggend dit pand ge schikt te maken voor de huisves ting van statushouders." Kras.nl/grease of bel 0900-9697 In Binnen Buiten Logeren in deze mooie huizen Brussel baas over buitengrens door Frans Boogaard Zeeland 2 en 3: In mijn huis? www.pzc.nl Editie WALCHEREN VRIJDAG 9 oktober 2015 .c 257e jaargang nr. 238 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Bewolkt 2-4 dagen al v.a Ontdek de swingende musical Grease, gebaseerd op de bekende film uit 1978. Zing mee met de beroemde hitsongs en geniet! Verblijf in 3- of 4-sterren hotels inclusief ontbijt en entreeticket Voorstellingen in Groningen, Utrecht en Rotterdam 70 cpg GRATIS boekenbon t.w.v. 10,- boekenbon__^ 8 711688 555530 foto Peter Nicolai E Hij is een bekend gezicht in het rookhok bij ziekenhuis Zorgsaam in Terneuzen. Rokers doopten de kat die er regelmatig rondhing al snel Smokey. Nu blijkt dat Smokey in het echt Pisang heet en van Anja Pichel te zijn. "Hij is een keer met de buurvrouw meegelopen." Onlangs werd bij Pisang suikerziekte geconstateerd. Daarom besloot Anja een papier op te hangen om de mensen te vragen haar kat niets te eten te geven. Een rookhokverbod voor Pisang is geen optie. "Hij is vijftien jaar oud, hij mag best alleen op stap."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1