Bibberen op grote hoogte Nee, een nier! Corrupte douanier op vrije voeten om terminale vrouw te verzorgen NIEUWS 15 JIAOZUO. Wande laars kregen deze week de schrik van hun leven toen ze het glas onder hun voeten hoorden kra ken op een 1.000 meter hoge brug langs de Chinese Yuntai-berg. De brug werd geëvacu eerd, niemand raak te gewond. De brug, die uit drie la gen glas bestaat, werd geopend op 20 september, foto's AFP/Reuters van ondertiteling worden voor zien. Voelen is makkelijker. „Ze bijt toch niet", grapt Johan, als hij aan de beurt is om het vrouwen lichaam op de schommel aan een nadere inspectie te onderwerpen. Zijn blindenstok zit opgevouwen in zijn achterzak. Hij heeft met een haar borst beet. „Nee, ik had haar toch vast bij haar zij", ver weert hij zich lachend. Het lichaam voelt helemaal niet menselijk, maar hard en che misch. „Als in een horrorfilm." De groep mag ook een aantal organen voelen. Johan is het meest onder de indruk van de hersenen, die bijna anderhalve kilo wegen. „Dat die zo zwaar zijn, had ik nooit ver wacht. In mijn hoofd voelt het he lemaal niet zo zwaar." Gijs is dan weer helemaal gebiologeerd door de nier die hij in zijn handen ge drukt krijgt. „Net een aardappel." Waarop zijn doventolk hem 'sma kelijk eten' wenst. Johan moet snel terug naar huis, naar zijn zieke hond, maar voor een voelrondleiding zou hij zeker vaker te porren zijn. „In mu sea is het vaak te donker, dan zie ik niks." Aan zijn vriend Gijs heeft hij een goede medestander. Die wil met zijn stichting vaker een museumbezoek voor doofblin- den mogelijk maken. „Ik wil dat doofblinden meedoen in de maat schappij, zichzelf zichtbaar ma ken. Anders wordt hun wereldje zó klein. Als je dingen doet met een groep, weet je dat je er niet al leen voor staat." De beslissing van de rechtbank om G. vrij te laten is opmerkelijk. Gisteren werd door de voorzitter juist nog opgemerkt dat de 's Gra- venzander waarschijnlijk meer op zijn geweten heeft dan zijn betrok kenheid bij de invoer van 3.000 en 400 kilo cocaïne en de 2.800 kilo hennep voor zijn vriend, de bloe menhandelaar Willem A. Toch be zweek de rechtbank voor de smeekbede van de overheidsfunc tionaris. Zijn vrouw Bianca (46) is terminaal en ondergaat komende week in Duitsland een operatie. G. wil zijn vrouw, die ook verdach te is in de megazaak en witwas sen ten laste wordt gelegd, steun kunnen bieden. De officier van justitie verklaar de het genoeg te vinden als G. maar enkele dagen op vrije voeten zou zijn. „De verdenkingen tegen de heer G. zijn buitengewoon ern stig", stelde hij. „Desondanks kun nen we ons vinden in een beperk te schorsing van het voorarrest; al leen de dagen rond het tijdstip van de operatie." Onmenselijk, oordeelde Jan Hein Kuijpers, G.'s advocaat. „Het zou veel menselij ker zijn als de voorlopige hechte nis van mijn cliënt tot de regiezit ting van 14 januari zou worden ge schorst." De rechtbank ging over stag. G., de spil tussen heel wat zware jongens in de drugshandel, mag de regiezitting in vrijheid af wachten. Ook medeverdachte André van der H. (56), volgens het Openbaar Ministerie betrokken bij de invoer van 3.000 kilo coke, mag tijdelijk naar huis. Zijn moeder van 82 is ernstig ziek en Van der H. is naar zijn zeggen de enige die voor haar kan zorgen. VRIJDAG 9 OKTOBER 2015 door Sander Sonnemans 'S GRAVENZANDE. De corrupte dou anier Gerrit G. (54) die door justi tie wordt gezien als de spil in een omvangrijk drugsnetwerk, komt vandaag op vrije voeten. Hij mag naar huis om voor zijn zieke vrouw te zorgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 15