Partij wil wachtlijst tegengaan Natuurgebied Het Zwin extra beschermd na aanvaring schepen ED Asielzoekers met een status moeten opgevangen worden in tijdelijke locaties, desnoods containers. !vi GE DeStem Tubantn DEN HAAG. Regeringspartij WD wil dat geen enkele asielzoeker met een verblijfsstatus nog een so ciale huurwoning krijgt. Zij moe ten in plaats daarvan allemaal ge huisvest worden in tijdelijke loca ties, zoals leegstaande kantoren, verlaten bejaardenhuizen of des noods gestapelde containers. Door deze maatregel vervalt ook automatisch de voorrang die statushouders nu krijgen ten op zichte van andere woningzoeken den. Volgens de WD is dit de eni ge manier om te voorkomen dat de welvaartsstaat wordt 'opgebla zen' door het opengrenzenbeleid. „Nu al ontstaat er sociale span ning doordat mensen die al jaren op de wachtlijst staan niet snap pen waarom zij nog langer moe ten wachten. Als we er niets aan doen gaat het fout", stelt WD-Ka- merlid Roald van der Linde. Asielzoekers die al in een socia le huurwoning wonen, hoeven volgens de liberaal niet te vre zen voor uitzetting. Nieuwe sta tushouders kunnen blijven re kenen op basale voorzieningen. Van der Linde: „Of het nou kan toren zijn of gestapelde contai ners, het dondert niet wat, we zullen er altijd voor zorgen dat het er veilig en warm is. Maar het is wel sober." Als vluchtelingen erachter komen dat zij in Nederland niet langer een huis of flat krij gen toegewezen, zullen er ook minder naar Nederland komen, denkt Van der Linde. „Ik reali seer me dat dit ontzettend on vriendelijk oogt, maar het loopt uit de hand. Nu zijn die mensen misschien nog te plaat sen, maar niet als er nog eens 50.000 bijkomen." De WD'er denkt voorlopig alleen steun te zullen krijgen van de PVV, die de WD de laatste weken in de peilingen is voorbijgestreefd. ZEEBRUGGE. Het Zwin wordt extra beschermd om te voorko men dat olie uit de gisterochtend voor Zeebrugge gezonken kust vaarder Flinterstar het natuurge bied binnenkomt. In de monding van Het Zwin wordt een zand- dam aangelegd. Die moet vanoch tend voor hoogwater klaar zijn. De Flinterstar van de Nederland se rederij Flinter zonk na een aan varing met de LNG-tanker Al Oraiq. De tanker (315 meter lang, 51 meter breed) raakte de 130 me ter lange en 17 meter brede coas ter voor in de kop. De Flinterstar zonk vrij snel. Alle elf beman ningsleden en de aanwezige Vlaamse zeeloods zijn gered. Op de Al Oraiq waren twee Vlaamse kustloodsen. De Flinterstar was onderweg van Antwerpen naar Bilbao, de Al Oraig naar Zeebrug ge. De oorzaak van het ongeluk is in onderzoek bij de Belgische au toriteiten. Meer nieuws zie: www.pzc.nl Unieke 4-daagse busreis - 70 jaar bevrijding in Berlijn! de Gelderlander PZC www.effeweg.nl/wegener of bel 0529 - 46 96 67 ZEELAND 8 &9 Rowen Dane (7) uit Vlissingen is gek op lezen. Soldatenboeken, reisboeken en natuurboeken, en voor het slapengaan de Donald Duck. „Ik vind zelf lezen leuker dan voorgelezen worden", zegt hij. Dat komt goed uit, want vandaag begint de Kinderboekenweek. ZEELAND4&5 WD: geen huurhuis vluchteling door Laurens Kok Lees verder op pagina 3 Lees verder op Zeeland 2 3 Tijdens dit themajaar zijn er vele herdenkingen en feestelijkheden. Berlijn is historisch gezien onlosmakelijk verbonden met de Tweede Wereldoorlog. Vier met ons 70 jaar vrijheid in Berlijn! Vertrekdata: 30 oktober, 6 november, 13 november, 27 november 1 r ai m I DB TWENTSCHB COURANT de Stentor BRABANTS DAGBLAD Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf p.p. o.b.v. 2 pers. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. 7 11688 5 5 5 5 30 Lekker lezen! Al enorm veel aanmeldingen, uit uw regio!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1