effeweg.nl Türkije is bereid Europa te helpen met de vluchtelingen, maar daar staat wel wat tegenover. 6 NIEUWS VLUCHTELINGENCRISIS ERDOGAN Russen boven Turkse grond 50.000 BRUSSEL. Zonder visa-liberalise ring (makkelijk in- en uitreizen), serieuze gesprekken over een Turks EU-lidmaatschap en steun in de strijd tegen de PKK kan Eu ropa het schudden. Met die duidelijke boodschap deed de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gisteren Brussel aan. De leiders van de drie Europe se instellingen - Donald Tusk, Jean-Claude Juncker, Martin Schulz - kregen een bitter lesje in nederigheid. Bijna wekelijks komt één van hen wel in het nieuws met kritiek op rechtsstaat en de mocratie in Turkije, maar gisteren mepte de Turkse president onge nadig hard terug. „Al vier jaar ope nen wij onze deuren en harten voor vluchtelingen uit Syrië en Irak, ongeacht of het moslims, christenen of yezidi's zijn", toon de hij zich moreel superieur. „Bijna 2,5 miljoen migranten heb ben we nu opgevangen, het heeft ons 7,8 miljard dollar gekost." Om bijna smalend de Europe se inzet te noteren: 250.000 mi granten - 'voor héél Europa, waar voor de Europese vrienden nu een gemeenschappelijke oplos sing zoeken' - en oh ja, ook nog een bijdrage van 417 miljoen voor de opvang in Turkije. Diplomaten in Brussel hadden een moeilijk gesprek verwacht en werden niet teleurge steld. Op de geza menlijke pers conferentie was de sfeer om te snijden. „Europa moet zijn gren zen beter bewa ken, en ver wacht van Tur kije hetzelfde", aldus Tusk met een strak ge zicht. „Het moet afgelopen zijn met de honderd duizenden die via Turkije naar Europa komen." Erdogan, vlakaf ontkennend dat Turkije ooit mi granten heeft doorgestuurd, pak te zijn pleidooi voor meer samen werking breed op. In één adem door eiste hij die visa-liberalise ring en 'een revitalisering, zonder kunstmatige barrières' van de Turkse toetredingsonderhandelin gen. Ook eiste de president steun De westerse wereld is weer boos om de manoeuvres die de Russische luchtmacht uit voert. Turkije maakte gister ochtend melding van een Russisch gevechtsvliegtuig dat het luchtruim had ge schonden. De Navo kwam met spoed bijeen en waar schuwde Moskou. Volgens Rusland had het vliegtuig slechts seconden boven Turks grondgebied gevlogen. www.effeweg.nl/weg of bel 0529 - 46 96 67 NU VANAF effeweg.nl Barcelona en de Spaanse kust va. €299 Prachtig Andorra va.€299 Rondreis Portugal en Spanje va.€699 Rondreis Andalusië va. €759 vraaoj orcze gratis brochure nare! Veeleisende Erdogan is op door onze correspondent Frans Boogaard Koerden protesteren in Brussel te gen het bezoek van de Turkse presi dent Erdogan. foto Thierry Roge/Belga Fouten voorbehouden. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. meer dan tevreden vakantiegangers! 8 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension Vertrek op: 20 feb, 12, 25 mrt, 8, 15, 23, 30 apr 2016 Highlights o.a.: Montjuic Pueblo Espanyol Montserrat 8 daagse busreis Verblijf in 4* hotel o.b.v. halfpension Vertrek op: 24 okt 2015, 10 jun, 1 jul, 26 aug, 2 sept 2016 Highlights: Andorra Panoramica Seu d'Urgell Os de Civis 15 daagse busreis Verblijf in 3* hotels o.b.v. halfpension Vertrek o.a.: 19 okt 2015, 2,16 mei, 6 jun, 25 jul, 22 aug 2016 Highlights: Burgos Salamanca Porto Serra da Estrela Aveiro 15 daagse busreis Verblijf in 3* hotels o.b.v. halfpension Vertrek o.a.: 19 okt 2015,11 apr, 2, 16 mei, 6 jun, 25 jul 2016 Highlights: Alhambra Cala de Mijas Gibraltar Ronda Sevilla

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6