Particuliere kliniek in lege school Abtskerke Voorzitter teleurgesteld 6 BEVELANDEN en THOLEN Gemeente Tholen zegt geen middelen te hebben om mee te betalen aan de uitbreiding van het streekmuseum Kindervoorstelling in De Stenge Grote beurt voor Zandkreeksluis 'Gemeenten betalen overal mee als musea worden uitgebreid of gemoderniseerd' In het leegstaande schooltje komt zo goed als zeker een particuliere kliniek op het gebied van gezonde voeding In de regio Open middag CJG in Stadskantoor Foodwalk vanuit restaurant 't Veerhuis Niki Herekens geeft lezing in Amicitia Mijn dorp, mijn stad Meestoof kan fluiten naar geld door Rob Paardekam SINT-ANNALANDDe uitbrei ding van streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland staat op losse schroeven. Burgemees ter en wethouders van Tholen hebben besloten er geen geld in te steken. Museumvoorzitter Arie van der Zwan is zwaar te leurgesteld. „Dit is een belachelij ke beslissing." Volgens Van der Zwan is het de normaalste zaak van de we reld dat gemeenten meebetalen aan het moderniseren of uitbrei den van musea. „Kijk om je heen en je ziet dat overal gebeu ren. We zijn als het ware een ge meentelijke instelling. Niet echt natuurlijk, maar we zitten wel in een gebouw van de gemeente en worden er voor een groot deel door gefinancierd. We zijn zon der meer onderdeel van de col lectieve sector." De voorzitter zegt dat het col lege bij de presentatie van de plannen juist heel enthousiast was. „Natuurlijk hebben ze toen nog niets toegezegd, maar ze lie ten wel weten het een geweldig plan te vinden. Wat zijn dat soort woorden waard als dit het resultaat is?" Een woordvoerster van de ge meente laat weten dat er op dit moment simpelweg geen geld is om mee te kunnen betalen aan de uitbreidingsplannen van het museum. Tholen staat er finan cieel niet heel best voor. Het col lege laat wel weten het plan van Arie van der Zwan, voorzitter De Meestoof een mooi initiatief te vinden en mee te willen zoe ken naar andere fondsen. „We onderzoeken of we de uitbrei ding op een andere manier kun nen financieren, bijvoorbeeld met sponsoren", laat de woord voerster weten. De Meestoof wil tussen het hoofdgebouw en de expositie- schuur een atrium bouwen. Met die voorzieningen zouden in één keer meerdere problemen wor den opgelost. Zo is er nu geen ge schikte ruimte om grote groe pen te ontvangen, is de toeganke lijkheid voor rolstoelen beneden de maat en ontbreekt een win keltje. De uitbreiding gaat een slordige vier ton kosten. Het mu seum heeft zelf al anderhalve ton bij elkaar gespaard. De hoop was dat de gemeente een fors deel van de resterende 2,5 ton zou betalen. Van der Zwan vindt het te vroeg om te zeggen dat de uitbreiding nu van de baan is. „We moeten dit eerst bespreken in het bestuur. Maar dat dit een forse tegenvaller is, mag duide lijk zijn." door Luc Oggel 'S HEER ABTSKERKE. Het gebouw van de leegstaande basisschool De Poel aan de Van de Plas- schestraat in 's-Heer Abtskerke krijgt een nieuwe invulling. De gemeente Borsele heeft zo goed als overeenstemming voor de verkoop aan de eigenaar van een particuliere kliniek voor or thomoleculaire geneeskunde (onder meer voor gezonde voe- ding). Het pand krijgt ook een woonbestemming. De Poel sloot vorig jaar zomer de deuren, de school telde op dat moment nog zes leerlingen. Sindsdien staat het gebouwtje leeg. Overigens is deze zomer nog een voorziening verdwenen in het dorp, want ook de bibliobus rijdt niet meer. De gemeente heeft het contract met Biblio theek Oosterschelde vanwege het geringe aantal gebruikers op gezegd. Het alternatief om digi taal bestelde boeken wekelijks af te halen in dorpshuis Versvliet blijkt te kostbaar, evenals de op tie om de Stichting voor Maat schappelijke en Culturele Zorg (SMCZ) volledig te laten betalen voor de bibliobus. GOES Het Centrum voor Jeugd en Ge zin (CJG) in Goes houdt woens dag 7 oktober een open middag voor ouders, opvoeders en kinde ren. Tussen 14.00 en 16.00 uur zijn be langstellenden welkom op de tweede etage van het Stadskan toor in Goes om kennis te maken met de partners van het CJG. Kin deren kunnen knutselen en op de foto met Elsa. Op de website www.goes.nl/cjg is een kleurplaat te downloaden die de kinderen woensdag kunnen inleveren. Wet houder Derk Alssema maakt om 15.30 uur de winnaar bekend. SINT PHILIPSLAND Restaurant 't Veerhuis in Sint Phi- lipsland is woensdag het start- en vertrekpunt van een Foodwalk van Stichting Landschapsbeheer Zeeland. Om 14.00 uur vertrek ken de deelnemers onder leiding van gids Rob van der Laan rich ting de Hollestelle om te zoeken naar ingrediënten voor de maal tijd. Zij dienen zelf voor hand schoenen en een knipschaartje te zorgen. Terug in 't Veerhuis wor den de ingrediënten onder lei ding van kok Eric Moerland be reid en opgegeten. Rond 16.30 uur eindigt de Foodwalk. Deelname kost 7,50 euro. Aanmelden is noodzakelijk: tel.0113-230936 of info@slz.landschapsbeheer.nl. KLOETINGE Psychotherapeut Niki Herekens geeft woensdag 7 oktober een le zing bij vereniging De Bron. In dorpshuis Amicitia aan de Schimmelpenninckstraat 14 in Kloetinge vertelt zij vanaf 20.00 uur welke invloed een familiesys teem onbewust heeft op ons le ven. Voor donateurs is de entree vijf euro, andere belangstellenden betalen negen euro. Meer informa tie via www.verenigingdebron.nl. HEINKENSZAND Gratis check bij Oefentherapie Annemieke de Feiter van Oefentherapie Heinkenszand biedt mensen de mogelijk heid tot een gratis hou- dings-, evenwichts- of valrisicocheck. Dit kan in haar praktijk in woonzorgcentrum De Fonteyne tijdens de nationale Week van de Oefentherapie van 12 tot en met 19 okto ber. Mensen die meer willen weten over bij voorbeeld een goede (werk)houding of men sen die angstig zijn om te vallen, kunnen een afspraak maken via 06-29335398. Zie ook HEINKENSZAND www.oefentherapie- heinkenszand.nl. THOLEN Workshop voor tabletbezitters In de bibliotheek van Tholen-stad is dinsdag 6 oktober een Tablet- Café: een ontmoetings plek voor tabletbezit ters. Het TabletCafé duurt van 14.00 tot 15.30 uur. De toegang is gra tis en aanmelden is niet nodig. Deelne mers dienen hun eigen tablet mee te nemen. GOES Brieven schrijven voor vrijheid Amnesty International start maandag 12 okto ber met een maande lijkse schrijfmiddag in de bibliotheek van Goes. Tussen 13.30 en 15.00 uur zijn mensen van Amnesty International in de Goese biblio theek aanwezig met een aantal voorbeeld brieven. ledereen die een brief wil schrijven, is welkom. Aanmelden is niet nodig. Kinderboekenschrijfster Tosca Menten geeft woensdag 7 oktober twee kindershows in vergader en congrescentrum De Stenge in Heinkenszand. Dit doet zij in het kader van de kinderboekenweek die woensdag van start gaat. Bomkak Zing's is een interactieve show met grap pen, verhalen en muziek. Samen met Dummie de Mummie, Knor en Lorre zingt en vertelt Tosca Menten over oude en nieuwe avonturen. De voorstellingen zijn voor kinderen vanaf zeven jaar en beginnen om 13.30 uur en 16.00 uur. Kaartjes kosten 8,50 euro en zijn te koop bij de receptie van De Stenge, bij de Bruna in Hein kenszand en bij de bibliotheek vestigingen in Heinkenszand en 's Gravenpolder. 1 1 r - kats De Zandkreeksluis krijgt een grote beurt. De vaarverbinding tus sen de Oosterschelde en het Veerse Meer wordt op meerdere fronten opgeknapt. Onder meer de 'oude' brug aan de Oosterscheldekant, de lig plaatsen vlak voor de sluis en de sluiskolk zelf worden onder handen ge nomen. Het werk is gisteren begonnen. De komende twee weken is de sluis tussen 7.00 en 17.00 uur niet te gebruiken voor boten. In de herfst vakantie wordt de sluis wel bediend. Begin november, begin december én begin janauari wordt er ook telkens weer twee weken achter elkaar gewerkt aan de sluis, foto Marcelle Davidse GOES Grote markt, over dag - Weekmarkt; Lunchcafé Stads huis, Lange Kerk straat 1, 09.00-17.30 uur - Expositie kunstwerken Leo Burgs; Wijkcen trum De Spinne, 09.30-11.30 uur - Spreekuur Maat schappelijk werk; 13.00-16.30 uur - Se niorenbiljart; Vre- deskerk, Bergweg 43A, 10.00-15.15 uur - Dag voor de lezers van Passage met een lezing van Margreet Hoge- terp, literaire quiz en optreden van Bregje Hofstede; Erasmuspark, van af 14.00 uur - Acti viteiten voor senio ren, waaronder schilderen, biljar ten en internetca fé; Inloophuis Oa se, Rooseveltlaan 87,13.30-15.30 uur - Open atelier schil dersgroep; Biblio theek Goes, Oost- wal 34,19.30 uur - Lezing over neerge storte vliegtuigen WO 1 in Zeeland 'S-GRAVENPOLDER Dorpshuis 'Ons Dorpsleven', Poel- voordestraat 3, 19.30-22.00 uur - In loopavond Hobby Computer Club over algemeen computer gebruik HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30 -14.30 uur - Activiteiten in be- weegtuin (inloop training met bege leiding, tevens is er een fysiothera peut aanwezig) KAPELLE Parkeerplaats, C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur - Weekmarkt; Ceder hof, 08.00-21.00 uur - Tentoonstel ling Jenny Bom- mert over het lij den van de Duitse bevolking tijdens de 2e wereldoor log; Dorpshuis De Vroone, 10.00-16.00 uur - Zeeuws Koersbal- toernooi KRABBENDIJKE Centrum, 13.30-14.30 uur - Start winter wan delgroep Krabben- dijke WAARDE Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband YERSEKE Kerk Vrije-Evange- lische Gemeente, Kaaistraat 20, 20.00-22.00 uur - Studieavond over (geloofsopvoe ding door orthope dagoog Bert Reinds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68