- 9 Hannes' laatste marathonmeters doen denken aan die van Andersen in 1984 Verberkmoes weet nog niet of ze naar WK mag Helena Ysebaert stuurt Innotime naar 'dubbel' ZEELAND 13 ga Zege Tolhoek Primeur Franke en Van Pagee op Veerse Meer Drie nieuwe koplopers in topscorerslijst E0P8SS: VLISSINGEN. Middelburger Erwin Harmes was zeker niet de eerste marathonloper die zwalkend op de finish afliep. Zijn moeilijke laatste meters van zaterdag de den denken aan die van Gabriela Andersen-Spiess in 1984. De Zwitserse liep tijdens de Olympische Zomerspelen van Los Angeles de klassieke afstand van 42,195 kilometer. In de laat ste ronde door het stadion kon ze de ene voet nauwelijks voor de andere zetten. Ze zwalkte over de sintelbaan, vanwege uitput ting en overhitting. Artsen lie pen met haar mee, maar grepen pas in toen Andersen-Spiess de meet gepasseerd was. De inmiddels iconische beelden gingen de hele wereld over. Om dat het de eerste olympische ma rathon voor vrouwen was, kwam meteen de discussie op gang of de marathon niet veel te zwaar was voor vrouwen. Artsen in LA stelden meteen dat het iedereen had kunnen overkomen en er geen gevaar was geweest voor de Zwitserse atlete. Veel recenter had Beata Naigam- bo uit Namibië het moeilijk in de laatste fase van een marathon. Haar ineenstorting tijdens de Ge menebest Spelen in Londen heb ben een nog grotere overeen komst met wat Harmes in Zoute- lande meemaakte. Aanvankelijk zagen haar bewegingen er nog wel soepel uit, maar het ging op het laatste rechte stuk steeds stro periger. Zij wist niet meer hoe ze het had en klapte op zo'n vijftig meter van de finish tegen de boarding, net als de Middelbur ger. Zij kwam echter wel op ei gen kracht weer vooruit - ze moest wel - en stortte weer neer na de streep. Beelden van zowel Andersen- Spiess als Naigambo zijn terug te vinden op YouTube. Beiden maakten het vrij snel na hun ra ce weer prima. VLISSINGEN. Jiujitsuka Andrea Ver berkmoes (25) uit Vlissingen heeft zich geplaatst voor het wereldkam pioenschap, maar weet nog niet of ze aan het toernooi kan deelne men. Het toernooi is namelijk in Thailand. Het is nog niet duidelijk of de bond de reis van alle gekwa- lificeerden kan bekostigen. Verberkmoes, die uitkomt voor Happy Fitness Vlissingen, heeft in elk geval voldoende punten verza meld om te mogen deelnemen. Af gelopen weekeinde werd ze bij een toernooi in Duitsland derde. Bij dat evenement maakten haar clubgenoten Joey Huijsman (16) en Marwan Aarab (15) hun in ternationale debuut. Huijsman werd vijfde, Aarab viel buiten de prijzen. CORSWAREM. Wielrenner Ezra Tol hoek uit Zierikzee won een nieu- welingenkoers in het Waalse Cors- warem. Hij kwam solo over de streep nadat hij anderhalve kilo meter voor de finish uit een groep van vier was ontsnapt. VLISSINGEN. De zeilers Hans van Pagee en Erik Franke van Jacht club Veere hebben de hegemonie van Watersportvereniging Wolp- haartsdijk doorbroken bij de Veer se Meer Bokaal. Wolphaartsdijk had de bokaal vier jaar achtereen gewonnen. Kees Koenen van SBH werd tweede. De vierde editie van de 4 Wind streken Regatta van Marina Port Zelande werd geplaagd door heel weinig wind. Norbert Clarijs (Toer-Si), Tako Heins (Toer-S2), Peter van Leeuwen (Toer 1) en Wouter Kop (Toer 2) gingen het beste om met de moeilijke om standigheden. 1 VLISSINGEN. Steve Schalkwijk (Walcheren), Frank de Engels man (Noad'67) en Arvin de Witte (WHS) hebben zich aan de kop genesteld van het PZC-topscorersklassement. Schalkwijk scoorde zaterdag drie keer tegen Veere (4-1-ze- ge) en kwam daarmee op ne gen treffers. Den Engelsman kwam door zijn twee goals te gen Kogelvangers (2-0-zege) ook op negen doelpunten, even als Arvin de Witte door zijn goal tegen The Gunners. Het drietal passeerde Arjen de Koeijer (Yerseke) en Masoud Osmanie (Duiveland), die niet tot scoren kwamen. Helena Ysebaert stuurde in ma nege Hippo D'Or in Nieuwvliet de tactzuiver en tactvast door de proeven lopende vosmerrie Inno- timme in de eerste proef naar 63,23 procent. De combinatie uit Eede sloeg daarmee een gat van ruim vijf procent met Patricia Bau- wens en de vosruin Baltimore. In de tweede proef liet Ysebaert de teller oplopen tot 65,00 procent. Patricia Bauwens beperkte haar achterstand tot drie procent. „In notime leert snel. Het is pas haar vierde wedstrijd op dit niveau en ze loopt met heel veel gemak door de oefeningen", aldus Ysebaert. Jasha van Landschoot stuurde in M2 Inspector naar twee manc- che-overwinningen (met 67,00 en 63,66 procent). „Inspector is een paard met drie aansprekende basis gangen. Hij gaf mij bij het losrij- den ook weer het gevoel dat het goed zat. En hij stelde mij niet te leur. Hij ging als een speer." DINSDAG 6 OKTOBER 2015 w»j t+-?xi X -- -*r.' Bfc, «SflKïJ De Zwitserse Gabriela Andersen-Spiess sleept zich in 1984 naar het einde Erwin Harmes wordt naar de eindstreep geholpen in de Kustmarathon van de olympische marathon, foto ANP van zaterdag, foto Ruben Oreel door Roeland van Vliet klasse L goals factor totaal 1 Steve Schalkwijk Walcheren 3A zat 9 1,5 13,5 Frank den Engelsman Noad'67 3B zat 9 1,5 13,5 Arvin de Witte WHS 3B zat 9 1,5 13,5 4 Arjen de Koeijer Yerseke 3A zat 8 1,5 12 Masoud Osmanie Duiveland 3B zat 8 1,5 12 JosimarPattinama Vlissingen HB zon 6 2 12 7 Ramon Janson MZC'11 2E zat 6 1,5 9 Stefan van de Klooster Nieuwdorp 2E zat 6 1,5 9 Elco Jansen Krabbendijke 3A zat 6 1,5 9 Merijn Dek VCK 3A zat 6 1,5 9 Tarik Arici RIA W 3A zon 6 1,5 9 12 Bart van den Hemel Groede 5A zon 8 1 8 Tom Blomaard Bruse Boys 1C zat 4 2 5 8 Tom Wuyts Kloetinge 1C zat 4 2 0. 8 Bart Deprez Goes 1C zon 4 2 8 door Lucien Roelandt NIEUWVLIET. Helena Ysebaert was in de dressuurwedstrijd van de PSV West Zeeuws-Vlaanderen met Inno time van 't Dijkhof oppermachtig in de Z1 -klasse. Jasha van Land schoot (Maldegem) zag haar de buut met Inspector van de Groene Boomgaard in M2 bekroond met twee klinkende overwinningen. Envln

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63