'Mensen moeten steeds getriggerd worden' Werk aan de dijken bij Zierikzee duurt langer SCHOUWEN-DUIVELAND 7 COA kan geen asielzoekers in Axel opvangen CLUB FOUR Met drieëntwintig deel nemende dj's gaat vrijdag 16 oktober de dj-contest van start van Pinky en Club Four in Renes- se. Een winter lang strijden dj's uit heel het land voor een plek in het zomerteam van beide clubs. Achterover leunen na een druk ke zomer te hebben gedraaid, is er voor bedrijfsleider Jeroen Giele van Pinky, Club Four en De Zoom en zijn team niet bij. „Mensen moeten getriggerd worden", type ren Giele en Joan van den Hoek (dj X-Fade) het uitgaanspubliek anno 2015. Niet dat het ze zwaar valt. In het verzinnen van speciale avon den en het aankleden van de loca ties (en eventueel zichzelf) heb ben ze de grootste lol. „We vin den het écht leuk om te doen en daarnaast is het ook de bedoeling dat het een beetje levendig blijft op het eiland. Geven wij een Hal- loweenparty dan gaan mensen toch een shirtje kopen voor zo'n feest. Zo hou je het hier met z'n allen levend." Discotheken verdwijnen de laat ste jaren als sneeuw voor de zon. Dat is ook in Renesse merkbaar. Zelfs in de zomer moeten Giele en zijn medewerkers er tegen- FEESTCAFÉ DE ZOOM woordig hard aan trekken om mensen binnen te krijgen. Het al- coholbeleid („Ze komen niet of ze drinken thuis in"), de populariteit van festivals en social media die steeds meer voor onderlinge 'ge zelligheid' zorgt, spelen daar een rol in -schetsen Giele en Van den Hoek. Met steeds weer nieuwe invals hoeken proberen ze mensen te 'triggeren' binnen te lopen. Zoals die dj-contest, die dj's meteen ook een kans op een podium biedt. „Want jeugd die nu wil draaien, komt niet snel aan de bak omdat er steeds minder is." De 23 deelne mers wacht op hun beurt ook een flinke uitdaging: „Het is lastig draaien in Renesse omdat je hier met de lokale bevolking, toeristen en Duitsers te maken hebt." De Zoom, Pinky en Club Four slaan steeds meer de vleugels uit. Mensen kunnen de locaties huren voor feesten (van verjaardagen tot kinderfeestjes of vrijgezellenpar- ty) en al dan niet besloten. „We hebben hier al een paar schoolfees ten gehouden. Geweldig. We wil len ook wat voor de jeugd van Schouwen-Duiveland doen." Maar ook mensen tussen pak 'm beet de 30 en 50 komen deze winter aan hun trekken. Zaterdag 14 no vember staat er een grote 't Roef- ke-reünie gepland. Ooit -jaren ne gentig en verder- een begrip in Renesse en ver daarbuiten. „Een beetje wat Parkzicht was in Rotter dam." Info via Facebook: Remember't Roefke Renesse. DISCOTHEEK PINKY TERNEUZEN. De komst van een opvanglocatie voor 250 vluchte lingen bij Axel is van de baan. De gemeente Terneuzen en het Centraal Orgaan opvang Asiel zoekers (COA) hebben dit giste ren besloten, enkele uren voor dat in in Axel een informatie avond zou plaatsvinden over de komst van de asielzoekers. Het besluit was onvermijde lijk. Het COA onderhandelde met Tom Lomans over het ge bruik van een camping aan de Eerste Verkorting xo bij Axel. Bij nader inzien bleek hij niet (meer) de eigenaar te zijn. De woonboerderij en een stukje camping zijn van de bank ABN Amro. Het grootste deel van de camping staat op grond, waar van de pachtovereenkomst met Lomans is ontbonden. Aan de Oosterscheldekust rond Zierikzee wordt nog gewerkt in haven De Val, bij de Kurkenol en bij de pijlers van de Zeelandbrug. „We waren van plan de afgegra ven klei opnieuw te gebruiken, maar in het voorjaar bleek dat die niet van goede samenstelling was. We hebben toen nieuwe klei moe ten aanvoeren en dat heeft voor 'We hebben nieuwe klei moeten aanvoeren. Dat heeft voor vertraging gezorgd' de vertraging gezorgd," legt Anne ke McGovern van het Bureau Zee weringen uit. Op 1 oktober is het stormsei zoen begonnen en zou er niet meer aan de dijken gewerkt mo gen worden. De aannemer doet dat nu toch. Volgens Bureau Zeeweringen gebeurt dat zonder risico, omdat er steenbekleding bovenop de oude dijk wordt gelegd. „De dijk ligt dus niet helemaal open." In november wordt het parkeer terrein bij de Zeelandbrug nog ge asfalteerd, worden schapenrasters geplaatst en wordt open steenas- falt op de dijk gelegd. Tenslotte wordt de top van de dijken gras ge zaaid. Omdat er nog een tijdje werk verkeer heen en weer blijft rijden, houdt Bureau Zeeweringen de duiklocaties in de Oosterschelde rond Zierikzee gesloten tot 18 de cember. DINSDAG 6 OKTOBER 2015 Veel urban: R&B. Ook veel Top 40 en dancemuziek. Het is een echte discotheek. Een 'donker hol' met spiegels aan de wanden. In de winter open op zaterdag. Voor het derde achtereenvolgen de jaar verandert Pinky met Hallo- ween in één groot spookhuis, waar bezoekers met Trojka Devil (of een non-alcoholisch gifdrank je) worden verwelkomd en zelfs de dj's er bloederig bijlopen. De Halloween Party is zaterdag 31 oktober vanaf 22.00 uur. door Esme Soesman Het feestcafé van Renesse. Daar draaien ze alle muziek door elkaar. Van après-ski hits tot jaren 80 of Top 40. En van house tot Frans Bauer, zonder te schakelen. De Zoom is-inclusief terras-ook een skihut qua aankleding. Veel hout, veel kleur en veel licht. In de donkere maanden een prima loca tie om op te tuigen in kerstsfeer. In de winter open op vrijdag en za terdag. Met Oud en Nieuw opent De Zoom al om 20.00 uur de deuren. Mét vuurwerk voor de deur. Oud en nieuw, van 2014 naar 2015. Voor het tweede achtereenvolgende jaar opent De Zoom komend oud en nieuw al om 20 uur de deuren. Samen met een oliebol en vuurwerk het nieuwe jaar in foto Marieke Mandemaker De grootste tent in Renesse, met vijf barren en bijzonderheden als een beweegbare lichtbak. Clubmuziek; alles wat onder dan ce valt. Denk aan Tomorrowland. In de winter alleen geopend voor evenementen, zoals X-Fade's Birth day Bash: het verjaardagsfeestje voor dj X-Fade op vrijdag 23 okto ber. Met onder meer dj Panic; een persoonlijke held van X-Fade. En 'Remember't Roefke': een reü nie van 't Roefkegangers op zater dag 14 november. Jeroen Giele voor De Zoom. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. Ondanks het vrolijke slotdansje van minister Schultz van Haegen eind vorige maand in Kam perland, is het werk aan de Zeeuw se dijken nog niet af. Anneke McGovern, Zeeweringen Bij Zierikzee wordt nog volop gewerkt aan het versterken van de dijken. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61