Tegen geluidsoverlast N59 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Alle partijen steunen WD-plan om in begroting 2016 geld vrij te maken voor bestrijding overlast Zierikzeese wijk. Grote beurt voor Zandkreeksluis Ladies day in d'Ouwe Smisse Als volleerd model over 'catwalk' 'Deze zomer niet in de tuin kunnen zitten, want daar versta je elkaar niet meer' In de regio Cursus tekenen en schilderen Workshop rugzak en tas Verkoopmarkt ten behoeve van Sri Lanka Mijn dorp, mijn stad I i Malta krijgt grondwal door Ton van den Nouweland zierikzee. Er was een burgerini tiatief voor nodig, maar gistera vond kregen de bewoners van de Zierikzeese wijk Malta dan toch hun zin. De gemeente trekt 50.000 tot 75.000 euro uit voor de aanleg van een aarden wal langs de N59. B en W wilden aanvankelijk niet verder gaan dan het terug plaatsen van de dit voorjaar ge rooide beplanting en het aan brengen van stil asfalt in 2019. Rijkswaterstaat gaat dan onder houd aan de weg uitvoeren. De VVD zette het onderwerp opnieuw op de agenda van de raadscommissie, zodat de wijkbe woners hun zegje konden doen. „In de avondspits rijden er on geveer 1300 auto's per uur," schetste W. Schot het probleem van de wijk. „En de weg ligt vier meter boven het straatniveau in onze wijk. Het geluid klapt dus gelijk op onze gevels." Ida Dek ker vertelde dat ze de hele zomer niet in de tuin kon zitten. „Want daar versta je elkaar niet meer." Wat de gemeente aan groen te rug wil plaatsen is veel minder dan de zes meter brede strook die is gerooid en dus niet afdoen de, betoogde Roy Bogaert, die na mens het burgerinitiatief het woord voerde. Hij pleitte, net als de WD, voor een aarden wal van ongeveer anderhalve meter hoogte. Bovendien moet de snel heid op de N59 omlaag en moet er van hem ook stil asfalt komen. De partijen buitelden gisteren over elkaar heen om de bewo ners tegemoet te komen. Het plan voor de grondwal kreeg una niem steun. Maar het verlagen van de snel heid leverde nog wel discussie op. Daarvoor is medewerking van Rijkswaterstaat nodig en die vindt een maximumsnelheid van 50 of 60 niet bevorderlijk voor de doorstroming. LSD opperde de mogelijkheid Ida Dekker, bewoonster Malta om de grens van de bebouwde kom te verleggen. Dat kan de ge meente namelijk op eigen houtje doen. Alert! wil dat ook en LSD-wethouder Jacqueline van Burg verklaarde daar niet op te gen te zijn 'als dat helpt de snel heid te verlagen'. Dat laatste komt Van Burg niet ongelegen, want ze wil het landbouwverkeer uit de wijk ha len en over de N59 laten rijden. De ongeveer 40 bewoners die gis teravond op de publiek tribune zaten, zagen hun belangrijkste eis ingewilligd. Die wal komt er. kats. De Zandkreeksluis krijgt een grote beurt. De vaarverbinding tus sen de Oosterschelde en het Veer- se Meer wordt op meerdere fron ten opgeknapt. Onder meer de 'oude' brug aan de Oosterscheldekant, de ligplaatsen vlak voor de sluis en de sluiskolk zelf worden onder handen geno men. Het werk is gisteren begon nen. De komende twee weken is de sluis tussen 7.00 en 17.00 uur niet te gebruiken voor boten. In de herfstvakantie wordt de sluis wel bediend. Begin november, begin december én begin janauari wordt er ook tel kens twee weken achter elkaar ge werkt aan de sluis. foto Marcelle Davidse WESTENSCHOUWEN Liefhebbers van tekenen en schil deren kunnen vanaf maandag 12 oktober een schilder- en tekencur sus volgen. Ems Teychiné geeft de cursus tus sen 13.30 en 16.00 uur in haar ate lier in Westenschouwen. In zes lessen leren deelnemers alles over de basisprincipes van kleur, vorm, compositie en techniek. Opgeven kan bij de Zeeuwse Volksuniversiteit: 0118-634800 of www.volksuniversiteitzeeland.nl. KERKWERVE Bij School voor Modevormgeving 'Cathy de Vos' in Kerkwerve wordt op de zaterdagen 10 en 17 oktober 2015 een workshop rugzak/tas gehouden. Tijdens deze workshop wordt een tas gemaakt die als rugzak en als tas kan worden gedragen. De workshop begint om 10.00 uur en zal tot ongeveer 16.00 uur duren. De kosten voor deze workshop be dragen 120 euro. Dit is inclusief patronen, werkbeschrijving, kof fie of thee en lunch, exclusief ma teriaal. www.modevormgevingcathyde- vos.nl/agenda WESTENSCHOUWEN De Stichting Sri Lanka Support houdt zaterdag 10 en zondag 11 ok tober een verkoop van boeken en cadeaus ten behoeve van de hulp in Sri Lanka. De verkoopmarkt wordt gehouden bij natuurinfor- matiepunt /trampolinecentrum Westerschouwen op het grote P-terrein bij de rotonde in Wes tenschouwen. Beide dagen zijn bezoekers welkom van 12.00 tot 17.00 uur. De opbrengst komt ge heel ten goede aan Stichting Sri Lanka Support. Deze stichting helpt de levensomstandigheden van kinderen in Sri Lanka te ver beteren. Daarnaast worden scho len ondersteund. NOORDCOUWE Matinee Muziekvereniging Con Amore uit Noordgou- we houdt zaterdag 10 oktober een mati nee-uitvoering voor se nioren van Schou- wen-Duiveland. Con Amore heeft ook dit jaar weer Drumband Apollo uit Brouwersha ven uitgenodigd. Zij zullen zowel gezamen lijk als individueel op treden. De matinee is in het dorpshuis in Noord- gouwe. De aanvang is om 14.00 uur en de toegang is voor alle be zoekers gratis. Het bij zondere aan dit mati- ZONNEMAIRE nee is dat de senioren (60+) van Noordgou- we en Schuddebeurs en de leden van de ouderensociëteiten op Schouwen-Duiveland, voorafgaand aan de op tredens een gratis lunch krijgen. Na de lunch krijgen zij, vanaf 14.00 uur, de muzikale verrichtingen van Con Amore en drumband Apollo te zien en te horen. In de pauze is er een verlo ting; ZIERIKZEE Oliebollen De Koninklijke Harmo nie Kunst en Eer houdt zaterdag 10 ok tober de jaarlijkse olie bollenactie om de kas te spekken. Per zak met zes oliebollen be taalt men drie euro. Verkooppunten: De bakplaats: 'De Harmo nie' Calandweg/ Kaer- semakerstraat, Albert Heijn aan de Lange No- belstraat, Lidl aan de Crevelingenstraat en Aldi in Zierikzee. Alles wat een vrouw leuk vindt. Dat is kort samengevat wat te vin den is op de Ladies day die plaats vindt op zaterdag 10 oktober in d'Ouwe Smisse in Zonnemaire vanaf 12.00 uur. Dames kunnen er shoppen bij diverse verkoop- en promotiestands op het gebied van beauty, fashion, haarmode, vi- sagie, wellness, trends, lifestyle, verzorging, cosmetica, modeacces soires, dieet en afslanken, siera den, gezondheid, hobby en vrije tijdsbesteding. Ook is er een aan dacht voor body en mind. De toegang kost 14,50 euro. Reserveren kan via www.ouwesmis- se.nl of 0111-402932. SCHARENDIJKE 'Een giletje, met een leuke trui eronder en een mooie spijkerbroek'. Martha Schoonaard van de Anbo Middenschouwen vond dat het leukste setje om te showen, gisteren bij de modeshow van Isabel- le Mode uit Den Haag in gebouw de Hoeksteen in Scharendijke. Als een volleerd model -hier op de foto in een zwarte trui met witte kraag- liep Martha over de 'catwalk'. Dat doet ze altijd als het Haagse bedrijf de An bo Middenschouwen -gisteren voor de 25ste keer- bezoekt. Ondanks de opkomst van het internetshoppen zijn die modeshows -er worden er meerdere op Schouwen-Duiveland gehouden- nog altijd razend populair. „Als je ziet wat er op afkomt", verwijst Martha naar de circa 60 bezoe kers. „En hij verkoopt ook altijd goed." foto Dirk-Jan Gjeltema BURCH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Zangkoor Vrou wen van Nu; 14.00 uur: Proefles Bio- danza; 15.00 uur: Muziekles; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uurBridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; BURCHSLUIS Passagierschip De Onrust,13.30 uur: Natuurrondvaart; BRUINISSE Zorgcentrum 'Op per, 14.00 uur: In loopspreekuur Ko ninklijke Visio; DREISCHOR Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Tentoonstel ling Rien Poort vliet 'Het Brie- schend Paard' en Textielwerken van Els Lemkes; Tref punt de Dorsvloer, 19.30 uur: Cursus Vliegbinden; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde, 13.00- 17.00 uur: 't Wien- keltje; 14.00 uur: Koersbal/Soos; OOSTERLAND Dorpshuis de Oos terhof, 19.30 uur: Zumba dansen; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 14.00 uur: Koersbalvere- niging Ouwerkerk; 19.00- 23.00 uur: Dartvereniging Smijt Maar Raak; 19.30 uur: Koersbal- verenigmg 2000; RENESSE Atelier Ja Mar Na tuurlijk, 13.30-16.30 uur: Expositie di verse exposanten; Blikmuseum de Blikvanger, 10.00-12.00 uur: Verkoopexpositie miniatuurwinkel tjes; SCHARENDIJKE Brouwersdam, Ie der uur vanaf 11.00 uur: Rondrit boe meltreintje; ZIERIKZEE Fizi, 14.00 uur: La tête haute; Ge meentehuis, gehe le dag: Tentoonstel ling van rondrei zend kunstenaar Gerard Rommens; Nieuwe Haven, 15.00 uur: Zeehon- denrondvaart met Frisia; Sint Lievens- monstertoren, 10.00-17.00 uur: Ex positie Silhouetten tegen het licht en beklimming van de toren; MFC, 13.30 uur: Cursus mandala te kenen;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60