Trevor Noah heet cle nieuwe grapjas TELEVISIE In 'BinnensteBuiten' komt een team van experts dagelijks met een duurzame dosis huis en interieur, tuin en natuur, eten en drinken. De culinaire wervelw ind Alain Caron is een van hen. Zangerlindt levenslust The daily show 'Ik dacht: ik doe het gewoon een paar jaar en kijk daarna wel weer verder' Niet te missen op 6 oktober 2015 „Ik ga op bezoek bij mensen die heel gepassio neerd zijn in wat ze doen. Toen ik begon, dacht ik: ja, het zal wel. Maar ik heb nu verschillende re portages gemaakt en ben heel ver baasd dat er zo veel gedrevenheid in Nederland bestaat. Nederlanders beseffen niet wat ze hebben: fantas tische agricultuur, geweldige kaas, zuivel, vleeswaren, noem maar op." „Allemaal mensen die iets hebben ontdekt. Ik ben bijvoorbeeld bij een beroepsvisser in Kudelstaart ge weest. Die man lééft voor die zoet watervissen. En in Groningen bezocht ik een soepmaker die vindt dat soep de beste maaltijd is die er bestaat. Ik ontmoette ook een in sectenkweker die gelooft dat insec ten het eten van de toekomst zijn, net als een stroopwafelmakerij die een buurtje in Rotterdam opvijzelt." „Ik heb vijf jaar Masterchef gedaan en in restaurants gewerkt. Maar ik vind het eigenlijk het leukst om naar de mensen toe te gaan, naar de plekken waar producten ge maakt worden. Op een boerderij bijvoorbeeld, bij de boer thuis. Daar kom ik achter bijzondere ver halen. Zo heb ik mensen leren ken nen van wie ik het bestaan niet &D00R GRIETEKE MEERMAN wist. Vaak zijn dat mensen die niet aan Instagram en Facebook doen. Geweldig!" „Ik maak een recept van hun eigen product. Bijvoorbeeld een salade met eendenborst of een omelet met oesterzwam. En bij een vis boer in Aalsmeer een gerecht met snoekbaars." „Hovenier Martin Stuger geeft in spirerende oplossingen voor pro blemen met tuinen en balkons. Boswachter Marieke Schatteleijn gaat de Nederlandse natuur in. Koks Sharon de Miranda en Ramon Brugman koken een snelle en een budgetmaaltijd. En interi- eurstyliste Eva van de Ven advi seert en helpt mensen met creatieve oplossingen bij proble men met hun woninginrichting." „Ik? Nou, vandaag heb ik een diner van tien gangen voor een groep van dertig mensen. Morgen geef ik kookles aan zes mensen. Daarna ga ik drie weken koken in Vietnam en Thailand. En als ik te rugkom, gaan we weer opnemen voor BinnensteBuiten. Het gaat maar door." SERIE kostuums, gevechten en machtsstrijd GEMIST Vluchteling in Nederland w FILM VAN DE DAG Zijn naam: Trevor Noah. Het recept van The daily show blijft hetzelfde: net als zijn voorganger brengt Noah het dagelijkse nieuws met een stevige dosis scherpzinnige humor. Noah, een van oorsprong Zuid-Afrikaanse komiek, maakte drie jaar geleden zijn tv-debuut in Ame rika. Hij is geen onbe kende voor The daily show. In 2014 leverde Noah al een bijdrage aan het programma toen Ste wart nog achter de desk zat. Maar hij moet nog wel even wennen, net als het publiek. „Jon Stewart was meer dan alleen een latenight- host," zei Noah in zijn eer ste show. „Hij was vaak onze stem, onze toevlucht en in veel opzichten onze politieke vader. En nu heeft pa ons verlaten. Het voelt alsof de familie een nieuwe stiefvader heeft." Met een ironische onder toon: „Die zwart is. Wat niet ideaal is." dinsdag 6 oktober 2015 VANDAAG KIJKEN Mint tn miornn nn C nl/+nkni" ODIK BESEFFEN WAT WEHEBBEN Wat ga je precies doen? Wat voor types kom je tegen? Waarom was je zo verbaasd? Wat doe je verder bij die mensen thuis, behalve kletsen? Je ben niet de enige expert. Wat doen de anderen? Heb je nog wel tijd om te koken? BinnensteBuiten, NPO 2,18.45 uur. De miniserie Tut is een historisch drama over de jongste farao ooit die over het oude Egypte heerste: Toetanchamon. Verwacht veel kleurrijke kostuums, grootschalige gevechten en politieke machtsstrijd. Tut, Videoland. 2,5 John Rockefeller bezat 2,5 procent van de econo mie. American titans, Discovery, 11.00 uur. De Boeddhistische Om roep zond de documen taire Wie wij zijn zondag in het holst van de nacht uit. Die gaat over twee jonge vluchtingen in Nederland. Wie wij zijn, NPO Gemist. Ooit inspireerde Bad Blake generaties countryzan- gers. Nu is hij nog een schaduw van zichzelf. Wanneer journaliste Jean zijn pad kruist, vindt Bad de smaak van het leven terug. Oude demonen lig gen echter op de loer. Crazy heart, Film I. De fans hebben het vertrek van host Jon Stewart nog niet verwerkt. Toch zit er al weer een nieuwe grapjas op zijn plek in The daily show. The daily show with Trevor Noah, Comedy Central, 19.00 uur. Trevor Noah is het nieuwe gezicht van 'The daily show', foto evan agostini Antoinette Hertsenberg, Opgelicht?!, NPO 1,21.25 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 53