M 4 I HAR' £?ZII Gezond blijven, opvoeden: we zijn er elke dag mee bezig. Welke levenslessen wilt u aan anderen overdragen? Deze week Peter (35) en Imke (38) en hun dochters Feike (8) en Gitte (5) uit Chaam. e?D00R wieneke wennekes Van zelf doen leer je meer Het is fijn om ie kunnen helpen Ik rij nu voor het eerst in een auto met elektrische ramen, maar word vooral blij van de cassettespeler in de wagen Ceen pakjes en zakjes in de keuken Peter: „Als ik samen met Gitte ga klussen, moet ik ervoor waken dat ik het werk niet uit haar handjes pak. Natuurlijk timmer ik een uil van hout veel sneller in elkaar dan zij, maar het is juist leuk om het haar zelf te laten proberen." Imke: „Gitte is een klusmeisje. Bij haar hoef je niet aan te komen met popjes en rokjes. Op school speelt ze liever met de jongens, lekker met 'de mannen onder mekaar'. In mijn buik was ik ervan overtuigd dat ze een jongetje was." Feike: „Je had zelfs blauwe muisjes gekocht." Gitte: „Hoe voelde je dat dan, mama?" Imke: „Ik dacht het gewoon. Feike, jij bent echt een meisje-meisje. Jouw kamer is roze en je bent gek op turnen." Peter: „Gitte, jij kan ook heel mooi tekenen." Imke: „Ze is een kleine kunstenaar. De juffen waren al onder de indruk van haar tekeningen." Gitte: „Dat heb ik van jou, papa." Peter: „Als ik een dino teken, teken jij die binnen vijf minuten al uit je hoofd na. Dat creatieve hebben we van mijn moeder. Ze heeft altijd iets te scheuren, plakken of kleuren bij zich om te knutselen." Imke: „Dat deed ze vroeger al met jou." Peter: „Niet alleen met ons. Vaak ging ze met dames uit de buurt in een ontplofte schuur achter het huis bloemschikken of schilderen." Imke: „Wij willen graag dat onze meiden zich leren inzetten voor an deren. Daarom heb ik ze vorige week meegenomen toen ik ging col lecteren voor het Prinses Beatrix Spierfonds." Feike: „Sommigen deden de deur niet open, terwijl de televisie ge woon aanstond." Imke: „Ja meisje, dat kan ook ge beuren." Feike: „Maar van andere mensen kregen we een snoepje." Gitte: „Dat was maar van één mens!" Imke: „Het is fijn om mensen te hel pen. Onze kinderen hoeven niet over te steken als ze naar school lopen, maar ik help bijvoorbeeld wel met brigadieren." Peter: „Ik ben ook vaak op school. Die staat op een steenworp afstand van ons huis. Ik ben er eens per week overblijfpapa, zit in de ouder werkgroep en maai er het gras. Als er weer eens een bal op het dak ligt, klim ik erop, geen probleem. Ik ben bewust thuis gaan werken zodat ik nauw betrokken kan zijn bij onze dochters. Bovendien drukt het de opvangkosten. Mijn vader was altijd aan het werk, hij heeft een hoop van mijn jeugd gemist. Dat vindt hij zelf ook vervelend." Imke: „Toen Feike werd geboren, zei hij: 'Zorg datje ze groot ziet wor den'." DE FAMILIE *4-I Peter: „Wat is er nou mooier om je kinderen de volle aandacht te geven en écht met ze bezig te zijn?" Imke: „We hebben een iPad, maar dat vinden wij geen speelgoed." Gitte: „Mijn vriendinnetjes mogen er wel op." Imke: „Spelen en knutselen is toch veel leuker?" Peter: „Ze mogen af en toe op de iPad. Tijdens het koken, wat ik meestal doe, is het best weieens handig. Maar liever laat ik ze mee helpen. Imke en ik zijn allebei op gegroeid met pakjes en zakjes, maar die zijn hier in huis niet meer te vinden." Imke: „Wij zij geen linksgedraaide macrobioten hoor. Maar ik vind dat je beter kunt kijken naar wat je li chaam nodig heeft. Van magere yo ghurt krijg je geen verzadigd gevoel. Kuipjesboter verschilt wei nig van plastic, bij ons staat alleen roomboter op tafel. Feike kreeg on definieerbare bulten als ze Fristi dronk. Dat kopen we dus niet meer. En frisdrank, zoals cola, halen we alleen in huis voor vrienden." Peter: „We hebben een heerlijke woonkeuken, dat is het centrum van ons huis. In het weekeinde koken we gezellig met z'n vieren. Muziekje erbij, lekker kletsen. Dan pakken we er een goed recept bij. Vrienden schuiven graag aan, het is hier een zoete inval." Imke: „Maar we worden ook graag uitgenodigd!" dinsdag 6 oktober 2015 'Knutselen is toch veel leuker dan een iPad? 44 Peter de Been (35), grafisch ontwerper Imke Nooten-de Been (38), medisch behandelaar Feike de Been (8), groep 5 basisschool Gitte de Been (5), groep 2 basisschool In het weekeinde kookt de hele familie met elkaar. 'Muziekje erbij, lekker kletsen.' foto s jan stads

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48