130.000 Kinderarts verdacht van bezit kinderporno Belastingdienst neemt inboedel in beslag wegens schuld NIEUWS 3 Het drama voltrekt zich in relatieve rust. Personeel kijkt gelaten toe als de spullen worden ingeladen. Fiscus: 'Triest dat het zo moet lopen' De sfeer is gelaten, deze maandag middag op de Van Meursweide in Heerde. In een uitbundig stralen de najaarszon voltrekt zich een groot drama. Het doek valt voor het oudste circus van Nederland. Politiemannen zijn aanwezig om de rust te bewaren, maar ei genlijk zijn ze niet nodig. De be slaglegging op de bijna veertig transportcombinaties, tenten en dieren voltrekt zich in relatieve rust. Emoties zijn er wel. Bij de ze ventig medewerkers en bij circus directeur Milko Steyvers. „Ik voel mij als een kip die besmet is en ge ruimd moet worden. Het is ver schrikkelijk." Hij zegt niets meer te hebben. „Alles zat in het circus. Mijn hele hebben en houwen. Ik denk dat ik vannacht maar naar mijn moeder ga slapen, daar is nog een bed. Dit is alles wat ik nog heb", wijst hij op zijn shirt, broek en schoenen. „Als ze maar iets langer de tijd hadden gegeven dan was dit niet nodig geweest. September, oktober en november zijn de beste maanden voor het circus. Maar tijd was mij blijkbaar niet gegund." Een clown in tra nen, het hoort niet, past niet. Dat vind ook Robin Middel van de Belastingdienst: „Het is een dra ma." En deze beslaglegging roept veel emoties op. Het is ook een triest gezicht: zo'n tentdoek dat wordt neergehaald. Maar er zat niets anders op. De schulden wer den steeds groter. Artiesten en an dere medewerkers duiken snel weg achter of in hun caravan. Ze willen niets zeggen maar hun roodomrande ogen zeggen ge noeg. Ze staan op straat. Geen werk, geen onderkomen, geen geld. Burgemeester Inez Pijnen burg van Heerde trekt zich het lot van de circusmensen aan en regelt met de Belastingdienst dat ze tot woensdagavond in een aantal cara vans kunnen verblijven op de Van Meursweide. De gemeente zorgt ook voor water en stroom. „Wat we kunnen doen, doen we. Dit is een sneu verhaal voor het circus en alle liefhebbers van het circus. Het is een trieste aanblik, alsof we getuigen zijn van het einde van een tijdsbeeld." Ondertussen loopt Steyvers met zijn ziel onder de arm over zijn inmiddels ontmantelde circus terrein. De fiscus versleept met grote takelwagens de materialen en attributen. Takelwagens van Stouwdam uit Oldebroek slepen de ene na de andere circuswagen weg. Maar dan is er toch nog een heel klein lichtpuntje voor de clown. Vanuit niets duikt daar Deanne van der Scheer op. Met een grote bos rode bloemen. Voor Milko. Om hem een hart onder de riem te steken. De clown is op recht geroerd door dit kleine, spontane gebaar. „Milko heeft mijn inmiddels overleden vrien din een prachtige circusvoorstel ling cadeau gegeven. Het was haar laatste wens en hij heeft geregeld dat zij en haar kinderen en haar mantelzorgers gratis en voor niets naar de voorstelling konden. Hij regelde zelfs een bed voor haar in de loge. En daarom ben ik fiets ge sprongen en heb deze bloemen voor gekocht. Voor clown Milko." De familie Kommer is met kleinkinderen Milan en Lynn naar het weitje op het circusterrein ge komen. Ze staan bij de paarden te kijken. De dieren hebben een plek je in de zon gezocht, onwetend van het drama dat zich voltrekt. Hun inktzwarte vacht glanst. Ze lijken net als de grazende lama's niet onder de indruk van alle aan dacht en laten zich aaien door de kinderen. „Lynn is nog klein en heeft het niet zo door. Voor haar is dit al een uitstapje, gewoon bij de paardjes kijken", vertelt oma Kommer. „Maar Milan zag echt uit naar de circusvoorstelling. Nu moet hij het doen met het aaien van de paarden." Renz heeft een belasting schuld van 130.000 euro en had tot oktober de tijd gekre gen om de schuld af te beta len. De Belastingdienst zegt dat nu tot beslaglegging is overgegaan omdat de schuld niet is betaald. „Het circus heeft een plan ingediend om de schuld weg te kunnen werken, maar dat was niet voldoende. We hebben nog tot vanmiddag 13.00 uur on derhandeld met de advoca ten van het circus, maar het mocht niet baten. We zijn daarom tot beslaglegging overgegaan," aldus een woordvoerder van de Belas tingdienst. Het circus had eerder al een maand uitstel gekregen. Via een benefiet concert werd 15.000 euro op gehaald, maar dat was niet voldoende. Zijn directe collega's op de kinder- intensive care van het Radboud umc in Nijmegen zagen hem al niet meer sinds 11 september. Op die dag werd het ziekenhuis geïn formeerd dat er een onderzoek we gens kinderporno tegen F. liep. Hij kreeg meteen het verzoek zich voorlopig ziek te melden. Pas gis termorgen kregen zijn directe col lega's de ware reden te horen. Gis termorgen werd Luc F. gevraagd naar het politiebureau te komen waar hij gelijk werd gearresteerd. De politie haastte zich gisteren om meteen naar buiten te breng en dat, voor zover onderzoek tot nu heeft uitgewezen, er geen rela tie is tussen het pornomateriaal en het ziekenhuis. Het lijkt er niet op dat Luc F. ook kinderporno ver vaardigde via zijn werk. Over de herkomst en de hoe veelheid van het materiaal, kan en wil de politie nog niks zeggen. „We hebben voorlopig geen aan leiding om aan te nemen dat er meerdere verdachten zijn", zegt woordvoerder Frank de Valk. „On derzoek heeft geleid naar deze per soon die kinderporno op een 'in formatiedrager' bleek te hebben." Dat meteen ook de werkgever van F. op de hoogte werd gebracht, is omdat de verdachte met kinderen werkt. „Dat hebben we gedaan om commotie te voorkomen." F. werkt sinds 2011 op de inten sive care van het ziekenhuis. Hij is daar een van de kinder-intensivis- ten. Ouders van 1.500 kinderen die tijdens die periode op de inte- Tientallen ouders wachtten de brief van het ziekenhuis niet af en belden gisteren meteen met het Radboudumc sive care-afdeling zijn geweest, krijgen vandaag een brief waarin het Radboud uitleg geeft. Het ziekenhuis maakt daarin niet bekend om welke arts het gaat. Ook als bezorgde ouders daar naar vragen, zal het Radboud daar geen uitspraak over doen. „De arts waar het om gaat werkt in diensten", zegt Marloes de Vink van het Radboudumc. „Dit is geen arts die één op één aan een patiënt wordt gekoppeld. Vier mensen draaien 's nachts dienst, overdag acht. Elk kind kan dus in principe een keer met deze arts in aanraking zijn geweest." Tientallen ouders wachtten de brief niet af en belden gisteren meteen met het Radboudumc. „Ook mensen van wie het kind niet op de intensive care heeft ge legen. Men vraagt vooral om wel ke afdeling het gaat", zegt De Vink. Bezorgde ouders krijgen te horen wat ook op de website staat: dat er geen aanwijzingen zijn dat de kinderporno op de computer van F. iets met zijn werk te maken heeft. Bij het Radboudumc had de be trokken arts een onberispelijke staat van dienst, met name in spoedgevallen. Het ziekenhuis noemt de in Amsterdam wonende F. een bekwaam en kundig arts. Bovendien maakte hij zich sterk voor de Stichting Kinder Intensi ve Care (SKIC), dat geld inzamelt om meer onderzoek te kunnen doen om de intensieve zorg voor kinderen te kunnen verbeteren. DINSDAG 6 OKTOBER 2015 Licht uit bij Circus Renz door Alice van Eijk euro is de belastingschuld van Cricus Renz. De uiterste betaaldatum was 1 oktober 2015 en daar is niet aan voldaan. Directeur en clown Milko Steyvers zit er verslagen bij als het circus door de Belastingdienst wordt weggehaald, foto Henri van der Beek door Harm Graat en Victor Schildkamp NIJMEGEN. Knappe man, zeer kun dig kinderarts en zó begaan met zijn vak dat hij bij Paul de Leeuw in de kerstuitzending van 2012 over zijn werk mocht vertellen. De schok is groot nu blijkt dat Luc F. (39) van het Radboudumc is ge pakt vanwege het in bezit hebben van kinderporno.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3