Kraker gaat zijn tweede winter in Gemeente financiert Veeree stadswandeling Burgemeester haalt twee woningen leeg 6 WALCHEREN Teus Nobel in Café Schuttershof Kaas van Henk De gemeente wil 500 euro bijdragen aan een wandeling die is gebaseerd op een 17e-eeuwse kaart van het stadje Veere. In de regio Uitgeverij zoekt scheidingsverhalen Buurtbemiddeling bespreekt hulp buren Meezingavond van De Liederentafel Mijn dorp, mijn stad 1 door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN. De kraker van het monumentale watergebouwtje aan de Vlissingse Edisonweg mag er dan een steeds gezelligere boel van maken; de gemeente gaat door met pogingen hem er uit te krijgen. Eerst deed ze dat middels aangif te, maar justitie maakte daar geen werk van. Daarom is nu op nieuw aangifte gedaan. Verder beraadt de gemeente Vlissingen zich op welke bestuursrechtelij ke stappen ze kan zetten. „Je kunt dan denken aan het opleg gen van een dwangsom of het toepassen van bestuursdwang, bijvoorbeeld door het pand te sluiten", aldus gemeentevoorlich- ter Stefanie Couwenberg. „Maar ook als er schade ontstaat, zullen we die via een gerechtelijke pro cedure proberen te verhalen. Daarbij kun je denken aan het negatieve effect op de verkoop baarheid van de grond door aan wezigheid van de kraker, arbeids uren of onderhoudskosten." De kraker in kwestie, Sebasti- aan Kas, lacht erom. Volgens hem heeft de gemeente nooit veel onderhoud gepleegd. „Ster ker nog: er is ooit sprake van ge weest dat het pand gesloopt zou Sebastiaan Kas worden. Als ik terug ben van va kantie, ga ik zelf maar eens be ginnen met een verbouwing. Ik wil de beplating eruit halen en het gebouwtje strak isoleren. Een propere keuken erin, mis schien wat sanitair." Kas heeft een zeiltocht ge maakt naar Spanje. „Met een stel Denen die vanwege motorpech in Vlissingen verzeild raakten. En dan naar huis liften, hartstik ke leuk. Ik probeer te genieten van het leven en zo zie ik mijn keuze om te kraken ook." De 'woning' bevalt Kas goed. „Heel goed zelfs. De zomer was fantastisch en ik zie ernaar uit om mijn tweede winter in te gaan. De gemeente zie ik er am per. De laatste keer dat ze er wa ren, zeiden ze dat ik had ingebro ken. Maar zo zit het niet. Kraken is geen strafbaar feit. Zolang nie mand dat vervuilde stuk grond wil kopen, mag ik dat gebouwtje gewoon kraken. Het is eigenlijk heel simpel allemaal." door Annemarie Zevenbergen VEERE. Een zeventiende-eeuwse kaart van het stadje Veere vormt de basis van een nieuwe stads wandeling. In de tocht zijn loca ties en citaten uit de nog te ver schijnen historische roman lek Roelant verwerkt. De gemeente Veere wil 500 euro bijdragen aan de wandeling. Het boek, geschreven door Ro nald Mullié en zijn vrouw Carla Mullié-Dallinga, wordt r8 okto ber gepresenteerd in de Grote Kerk in Veere. 'Ick Roelant' is ge baseerd op een inscriptie van Roelant Nebbens uit 1629, in het trapportaal van de Grote Kerk in Veere. Hij maakte die nadat hij - 8 juli dat jaar - van Veere naar Noord-Beveland was gezwom men, door het toen nog niet van zee afgesloten Veerse Gat. Het paar werkt ook aan een zwem tocht voor openwaterzwemmers op 18 oktober. Met de eerste Roe- lant Nebbens Trofee voor de win naar. Het is de bedoeling dat dit een jaarlijkse wedstrijd wordt, mogelijk op of rond 8 juli. De boekpresentatie wordt ver der omlijst met een nieuwe am bachtelijke likeur, gemaakt door de Mullié's; Zilt Nat. VLISSINGEN. Burgemeester Letty Demmers (Vlissingen) heeft de afgelopen tijd twee woningen 'tij delijk gesloten', omdat bewoners handelden in drugs. Het gaat om een woning in de Verkuijl Quakkelaarstraat en een in de Beatrixlaan. In beide geval len gaat het om een sluiting van drie maanden. En in beide geval len is vervolgens de huur opge zegd. Volgens een woordvoerder van de woningbouwvereniging staat in de huurvoorwaarden dat de vondst van een behoorlijke hoeveelheid drugs in een huis een reden kan zijn de huur op te zeggen. In de woning in de Bea trixlaan werd in augustus meer dan dertig gram coke gevonden. Hoeveel drugs in de andere wo ning is gevonden, is niet bekend gemaakt. Volgens een gemeentewoord voerder mag de burgemeester een woning tijdelijk sluiten op grond van de Opiumwet, 'indien in woningen of bedrijfspanden harddrugs of softdrugs wordt ver kocht, afgeleverd of verstrekt dan wel aanwezig is in het pand'. VLISSINGEN Uitgeverij De Klimmende Ster is op zoek naar verhalen en gedich ten met het thema 'scheiden'. Iedereen mag meedoen aan het project. Een jury beoordeelt wel ke bijdrage uiteindelijk in de bun del wordt opgenomen. De prijs voor het beste gedicht en het bes te verhaal is een trofee en een boe kenpakket. Daarnaast zoekt de uitgeverij ver halen van professionals zoals me diators, jeugdzorgmedewerkers, kinderpsychologen en docenten. Hun bijdrage is informatief be doeld. Voor meer informatie: fionahack@zeelandnet.nl. VLISSINGEN Als iemand hulp nodig heeft, wordt eerst gekeken wat buren en familieleden kunnen doen. Dat kan gaan om boodschappen of andere huishoudelijke taken, gezelschap, een rit naar het zie kenhuis en dergelijke. Maar waar liggen de grenzen? Zijn we wel zo innig met onze buren dat we lief en leed met hen willen delen? Buurtbemiddeling Vlissingen in troduceert het thema op 7 okto ber om 20.00 uur in De Herberg, Bellamypark 151. Nadien is er gele genheid voor discussie en ge sprek. De avond wordt informeel afgesloten met een drankje en een hapje. Toegang is gratis. MIDDELBURG Al 28 jaar houdt De Liederentafel elke eerste woensdag van de maand een openbare meezing avond voor alle leeftijden, onder leiding van Jopie Joosse. Op woensdag 7 oktober is de eer ste bijeenkomst na de zomerva kantie, in café Het Hart van Mid delburg in de Zusterstraat. De toe gang is gratis. De aanvang is om 20.00. Om ongeveer 22.00 uur is de avond afgelopen. VLISSINGEN Kinderboeken- en speelgoedbeurs Kinderdagverblijf Zees ter in Vlissingen houdt woensdag 7 oktober een tweedehands kin derboeken- en speel goedbeurs. De beurs is voor ieder een toegankelijk van 15.00 tot 17.30 uur. Naast de verkoop zijn er diverse leuke kinder activiteiten te doen. Zo zijn er een spring kussen, grabbelton, ezeltje prik en de kin deren kunnen ge- MIDDELBURG schminkt worden. Zee ster zit aan de Juliana- laan 13 in Vlissingen. Kinderen die dat leuk vinden, mogen als dier verkleed komen. Toe gang kost 50 cent. De opbrengst gaat naar Ki- Ka. ARNEMUIDEN Bijzondere kerkdienst Kijk eens naar de re genboog. Dat is het thema van de bijzonde re kerkdienst op zon dag 11 oktober in de Gereformeerde kerk in Arnemuiden. Dominee C. Bijman uit Arnemuiden zal om 14.30 uur voorgaan in de dienst met en voor mensen met een be perking. Aan de dienst werkt gospelkoor Sheborim mee. MuziekPodium Zeeland opent woensdag het nieuwe jazzsei- zoen met een concert van trom pettist Teus Nobel en zijn band Legacy in Café Schuttershof in Middelburg. Teus Nobel is regel matig te gast in het tv-program- ma De Wereld Draait Door. Zijn de buutalbum Flow kwam uit in 2012: een mix van jazz, soul, funk en rock. Onlangs verscheen het al bum Legacy. Daarop gaat de ver nieuwde band meer de akoesti sche kant op; ook eert de trompet tist enkele van zijn grote voorbeel den, zoals Miles Davis, Woody Shaw, Jarmo Hoogendijk en Eric Vloeimans. Het optreden begint om 21.00 uur, entree kost 12,50 of 10 euro (CJP). VLISSINGEN. De kaaswinkel in de Vlissingse Walstraat heeft een nieuwe huurder. Henk van Noort, oud-werknemer van Smith Kaas, is terug op zijn oude stek. Hij heeft de winkel Ongelooflijk Lekker herdoopt en gaat ook noten en zuidvruchten verkopen. En kaas natuurlijk. „Eerst maak ik de kazen van mevrouw Smith op en daarna komen er andere op de plan ken. Omdat het hele Smith kaas is verdwenen, ga ik de kazen in de win kel zelf rijpen. En ik voeg wat specialere kazen aan het assortiment toe." De winkel wordt ook moderner. De nostalgische gordijntjes zijn al weg en over een poosje gaat Van Noort verbouwen. „Ik heb er veel zin in." foto Izaak Verkeste GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 13.30-17.00 uur - Soos voor senioren met o.a. biljarten, kaarten en sjoelen; KOUDEKERKE De Klimop, 14.00-16.00 uur - Welfare activitei ten, waardonder kaarten maken en handwerken; MIDDELBURG Het Zwin 1,14.00 uur - Themamid dag o.l.v. Rien Heij- boer over eenzaam heid bij het Leger des Heils; Gymzaal Roozenburglaan, Wijdauwdwars- straat II-2, 15.30-16.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5 door SWM; 16.30-17.30 uur - Sportactivi teit voor kinderen uit groep 6 t/m 8 door SWM; 17.00-17.30 uur - Voetballen voor kinderen uit groep 3 t/m 8 door SWM; Gymzaal Getij, Oosterscheldes- traat 18a, 14.45-15.45 uur - - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5 door SWM; 15.45-16.45 uur - Sportactivi teit voor kinderen uit groep 6 t/m 8 door SWM; Café restaurant De Vriendschap, 19.30-22.00 uur - Maandelijks dia- loogcafé met als thema 'vriend schap'; Cinema Middelburg, Ach ter de Houttuinen 30,20.00 uur - Filmvertoning 'Amy'; Nieuwe Kerk, 20.00 uur - Concert Ameri kaanse toporganis- te Christa Rakich; OOSTKAPELLE Duinweg 36A, 19.45-21.30 uur - Vrouwenavond met lezing Ellen Maris over thema 'verbondenheid'; SEROOSKERKE Sportzaal, 20.30-22.00 uur - Seniorenvolleybal voor mannen; VEERE Wijkgebouw 't Praetuus, Frans Naereboutstraat, 09.30 uur - Wande ling onder begelei ding van looptrain- ster Willy de Nooijer; WESTKAPELLE Kerkeweg 1, 18.00-20.00 uur - Expositie 'Toren wacht' in vuurto ren het Hoge Licht; ZOUTELANDE Woonzorgcomplex De Tienden, vanaf 13.30 uur - Dames biljarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34