Nieuwe 'love story' voor MacGraw en O'Neal 26 CULTUUR SHOW Lucas (22) en Arthur (19) Jussen spelen muziek van wonderkind Mozart. „Wij zijn normale jongens." aren Lu cas en Art hur Jus- sen in 2010 lache rige post- pubers, verlegen met alle aan dacht voor hun debuutalbum met sonates van Beethoven, nu zijn ze praatgrage adolescenten die moeiteloos deel kunnen uit maken van een hippe boyband. LUCAS: „Waarom niet? One Di rection houdt er mee op." ARTHUR: „Slipjes op het po dium - het lijkt me wel wat om een keer mee te maken. Of twee keer..." Wat de broers Jussen maar wil len zeggen is dat ze geen mono mane pianisten zijn die hun le ven in dienst stellen van de Klas sieke Kunsten met hoofdletters K. Hun muzikale begaafdheid is één ding; ze zijn doodnormale jongens die van uitgaan, meisjes, popmuziek en voetbal houden. Is voetbal niet een al te blessurege- voelige sport voor pianisten? ARTHUR: „We zijn allebei voetbal gek. Ik wil weer in clubverband gaan spelen." LUCAS: „Veel mensen zeggen: Voorzichtig met je handen, hè? Je kunt beter maar niet naar school fietsen. Maar als je thuis van de trap valt, breek je ook iets. Skateboarden laten we, maar we willen een gewoon leven leiden. Met af en toe een biertje, een wijntje en gin-tonic." ARTHUR: „Je moet dingen doen waar je gelukkig van wordt. Dat je later niet hoeft te zeggen: ik heb zoveel mogelijk niet gedaan om mijn handen te ontzien. Ik ben tijdens een potje voetbal het liefst een stofzuigert je op het middenveld. Dan moet je soms duels aangaan." LUCAS: „We komen uit Hilver sum, daar heb je geen club. We zijn daarom voor Ajax. Al zit daar wel een stelletje opportunisten." ARTHUR: „Maar we zijn ook voor Feyenoord, hoor. Als ze Europa League spelen." De broers reizen deze maand af naar Korea en Japan en Sint Pe tersburg voor concerten. Altijd met je broer op pad, hoe is dat? LUCAS: lachend: „We kunnen el kaar niet uitstaan." ARTHUR: „Die Lucas, dat is pas een eikel." LUCAS: „We zijn echt makkers, kunnen heel goed met elkaar. We delen heel veel interesses en het piano spelen verbindt ons op heel innige manier." ARTHUR: „We houden van Amy Winehouse. Een puur iemand. Maar ook Frank Sinatra, Stevie Wonder en Prince. Lekker funky. Soms spelen we die songs. Met Kerstmis zit er altijd iemand ach ter de piano en dan zingt ieder een mee." LUCAS: „Arthur is een weeg schaal. Ik geloof niet in astrolo gie, maar bij hem klopt het echt. Hij kan gewoon niet beslissen." ARTHUR: „Ik kreeg van mijn ouders voor mijn verjaardag Ni- kes waarvan je de kleurtjes zelf kunt invullen op de site. Er zijn heel veel mogelijkheden." LUCAS: „Veel te veel voor een twijfelaar." ARTHUR: „Rood, blauw, groen. Ga ik er twee nachtjes over sla pen, moet even indalen. En dan verander ik het weer." LUCAS: „Als ik op een menukaart iets lekkers zie, bestel ik het. Art hur loopt de ober achterna om zijn bestelling weer te wijzigen. Als we onderweg een broodje eten, bedenkt hij altijd een con structie omdat hij niet kan kie zen. 'Als jij nou dit broodje neemt, neem ik de helft daarvan en pak ik ook nog die erbij.... Maar ik wil mijn eigen broodje." In het buitenland slapen de broers altijd op één kamer, al zijn De chemie spatte in 1970 van het scherm in de grote bioscoophit Love story. Ali MacGraw en Ryan O'Neal zijn na al die jaren nog steeds dol op elkaar. De acteurs aarzelden dan ook geen moment toen ze werden ge vraagd na 45 jaar samen de bühne op te gaan. In het toneelstuk Love Letters, geschreven door A.R. Gur- ney, spelen ze opnieuw een stelle tje. De voorstelling toert momen teel door Amerika. De afgelopen jaren hadden de vrienden af en aan contact met el kaar. Ze schreven brieven, belden elkaar en waren elkaar tot steun in de moeilijkere perioden van hun leven. MacGraw zag twee hu welijken op de klippen lopen en hing haar acteercarrière al lang ge leden aan de wilgen. O'Neal bleef actief. Zo speelt hij bijvoorbeeld Max Keenan in tv-serie Bones. Maar ook hij kreeg heel wat voor zijn kiezen. Zo ver loor hij zijn verloofde Farrah Faw- 'Het voelt goed dit samen te doen met iemand op wie ik al 44 jaar gek ben' Ali MacGraw actrice cett, met wie hij sinds 1982 samen was. Zij stierfin 2009 aan endel darmkanker. Over hun hernieuwde samen werking zegt Ali MacGraw in The New York Times: „Het is een beet je eng, maar het voelt goed om dit samen te doen met iemand op wie ik al 44 jaar gek ben." Haar tegenspeler denkt er al net zo over. „Wij zijn de sleutel voor dit verhaal. Het stuk is per fect voor ons. Ali en ik gaan eigen lijk gewoon verder waar we in 1970 zijn gestopt." 'Vv door Arno Celder Arthur (links) en Lucas Jussen foto Universal Music door Chantal Blommers Ze speelden het ultieme liefdeskop pel in de film Love story (1970). En nu, 45 jaar later, liggen Ali Mac Graw (76) en Ryan O'Neal (74) op nieuw in eikaars armen. Deze keer op het toneel. Ali MacGraw en Ryan O'Neal: sa men op toneel, foto Ryan Stone

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 26