Woedend personeel molesteert directie M-25% mee r|Q 00 ECONOMIE 21 Pacifisch handelspact TPP rond Graanoogst gaat af op record Directeur redt vege lijf -20% >-42% 085 760 5 760 3 dagen Genieten in Bentheim 3 dagen Heerlijk Norg 3 dagen All-In Sudsauerland De Verenigde Staten, Japan en tien andere landen langs de Stil le Oceaan of in Zuidoost-Azië hebben na vele jaren onderhan delen overeenstemming bereikt over een vrijhandelspact, het Trans-Pacific-Partnership (TPP). De betrokken staten zijn goed voor 40 procent van de wereld economie. De deelnemers zijn behalve de VS en Canada, Austra lië, Brunei, Chili, Japan, Maleisië, Mexico, Nieuw-Zeeland, Peru, Singapore en Vietnam. Het omstreden akkoord wordt gezien als een belangrijke poli tieke overwinning voor presi dent Obama. Er staat ons wereldwijd een pri ma graanoogst te wachten - moge lijk zelfs een recordoogst. Het ligt echter niet voor de hand dat de graanprijs nog verder zal zakken. Dat geldt ook voor de prijs van maïs, waarvan de oogst tegenviel. Xavier Broseta, adjunct-di recteur personeelszaken, krijgt een 'kontje' om via het hek te ontkomen aan een woedende menigte werknemers. Samen met een andere gemolesteerde directeur, Pierre Plisson- nier, druipt hij af foto's AFP Tientallen werknemers van Air France staan schreeuwend te duwen en te trekken aan een hek op vliegveld Charles de Gaulle. De krachtoefening werkt: het hek be zwijkt en de menigte stormt naar binnen. Daar wordt vergaderd door de centrale ondernemings raad van Air France. Onderwerp van gesprek: bezuinigingen en het schrappen van 2900 banen. Honderden boze werknemers dringen de zaal binnen. In de pa niek die ontstaat probeert Xavier Broseta, adjunct-directeur perso neelszaken, te ontkomen. Om ringd door een paar bewakers weet hij zich naar buiten te wer ken, maar daar wacht hem op nieuw een massa joelende werkne mers. Zijn colbert wordt van zijn lijf getrokken. De manager zet nog een paar stappen, maar de menig te omsluit hem. Ook zijn witte overhemd moet eraan geloven. Met ontbloot bovenlijf en alleen nog een zwarte stropdas om zijn nek manoeuvreert hij zich naar een hek. Halfnaakt klimt hij erop, zijn bewakers geven hem een kontje. De enige manier om zijn hachje te redden, merkt een vak bondsman op. Broseta druipt af met een ande re directeur van het bedrijf, Pierre Plissonnier, die ook niet onge schonden de zaal uitkwam: zijn stuk gescheurde jasje is hij kwijt, zijn overhemd hangt in flarden ge scheurd uit zijn broek. O V00rtleeluitjes.nl Laagste prijsgarantie Voordeeluitjes, nl/06-10 p.p.p.a. p.p.p.a. p.p.p.a. DINSDAG 6 OKTOBER 2015 2,5 Hedgefonds Trian heeft voor 2,5 miljard dollar aandelen in General Electric (GE) gekocht. Dat komt neer op een belang van bijna 1 procent. door Frank Renout 2x overnachten in Bad Bentheim, bij ***Hotel Bad Bentheim Bentheimer Hof welkomstdrankje 2x ontbijtbuffet 2x 3-gangendiner gratis wandel- en fietsroute aankomst op: zo, ma 84 di, wo, do 90 vr, za 100 aankomst vanaf november op: zo, ma, di, wo, do 84 vr, za 90 2x overnachten in Bad Laasphe, bij ****Hotel AM Fang 2x ontbijtbuffet 2x 3-gangenbuffet gratis consumpties 50% korting op de busdagtochten gratis parkeren gratis gebruik zwembad, fitness en sauna gratis WiFi in het gehele hotel en meer... aankomst alle dagen 109 tijdens vakantieperiodes en feestdagen geldt een toeslag 2x overnachten in Norg, bij ***Hotel Karsten kopje koffie/thee bij aankomst 2x uitgebreid ontbijtbuffet 2x 3-gangendiner gratis fietsroutes en wandelroutes aankomst op: zo, ma, di, wo, do 89 vr, za 99 www Aanbiedingen zijn geldig t/m 31 januari 2016. Exd. boekingskosten (vanaf 9,50) en door de hotels te heffen stads- en toeristenbelasting. Kijk op Voordeeluitjes.nl voor alle voorwaarden. Bellen tegen lokaal tarief

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21