Zonderland vervolgt spoedcursus beter worden met plek in WK-team Nuis tijdje langer bij schaatsteam en Croenewegen naar wielerploeg 538: ING Toernooidirecteur Peter Blangé kijkt terug op lange, maar prachtige dagen SPORT 19 Eindoordeel over het EK volleybal is zeer positief. Zelfs de Ziggo Dome was waarschijnlijk volgelopen. Doe mee aan de Leukste Amateurclub van Nederland en win 20.000 om jullie clubdroom waar te maken Peter Blangé, toernooi directeur van het EK, stond gistermiddag in Oegstgeest zijn tuin te harken. Even stoom af blazen. „Het is onwe zenlijk als je je bedenkt wat er alle maal is gebeurd", zegt de voorma lige spelverdeler. „Het waren heel lange, maar prachtige dagen." Blangé: „We wisten al snel dat het in Apeldoorn uitverkocht zou zijn. Maar dit waren er nog eens 5000 meer. Dat is onder meer de kracht van social media. Die mei den zijn gedurende het EK prach tig gepositioneerd. Er zijn letter lijk helden van ze gemaakt. Ze kwamen over als een heel prettige ploeg, de gunfactor was enorm. Als we dit van tevoren hadden ge weten, had het allemaal nog gro ter gekund." „We hadden zeer waarschijnlijk ook de Ziggo Dome vol gekregen, met 17.000 mensen. Aan de ande re kant voor mij staat het echte sportpaleis nog steeds in Rotter dam. Ik heb daar zelf prachtige momenten beleefd." „Als we dat record toch moesten kwijtraken, dan maar op deze ma nier. Ik vond het geweldig. Het 'Toen Oranje in de halve finale op 2-0 kwam, ontstond er een run op kaarten voor de finale. Ze waren in een kwartier weg' was bijzonder dat toen Nederland zaterdag in de halve finale met 2-0 voorkwam, er een run op kaarten voor de finale kwam. Op internet waren de resterende 1500 kaarten binnen een kwartier weg." „Het zingen van het Wilhelmus met 10.000 mensen, a capella. Het EK was net een achtbaan, met een steeds hogere looping. Het was jammer dat we de finale verloren, maar voorafhad ik getekend voor een zilveren medaille. Ik heb de spanning het meest gevoeld bij de kwartfinale. Dat was voor mij de beroerdste dag van het EK, ik had stenen in mijn buik. Had Neder land toen verloren, dan was de deur hard dichtgeklapt." „Het is een jong team dat zeker nog kan groeien. Nu al zilver ha len, is een topprestatie. De speel sters zullen wel aan hun nieuwe status moeten wennen. Het ver wachtingspatroon is ineens hoog. Europa is een ijzersterk volleybal continent. Je moet een veldslag le veren om de Olympische Spelen te halen. Als je Rusland ziet, dat is nog van een ander niveau. Er zul len dus nog wel een paar tandjes bij moeten." „Absoluut. Deze bondscoach is een geweldenaar. Hij had eerder met Duitsland ook al twee keer de EK-finale gehaald, het is dus geen toeval. Die man is zó gedreven. Ik vond het een eer met hem te mo gen werken." Zonderland nam zaterdag in de laatste kwalificatiewedstrijd in Hoofddorp alle twijfels weg over zijn herstel na een hersen schudding. „Het ging boven ver wachting goed", twitterde de ti telverdediger op rekstok na een geslaagde hersteldag. Yuri van Gelder is de tweede toestelspecia list in het team. De wereldkampi oen op ringen van 2005 werd een jaar geleden voor de WK in Nan- ning nog opgeofferd in het team- belang. Anthony van Assche kreeg de voorkeur. Nu is de Zeeuw een van de afvallers. Frank Rijken maakt in Schot land zijn WK-debuut. Fenner mikt in de landenwedstrijd op de top-8 en daarmee directe plaat sing voor de Olympische Spelen. Een hamstringblessure kost Céline van Gerner haar plekje in de vrouwenselectie. Bondscoach Gerben Wiersma wijst pas na aankomst in Glasgow de reserve aan binnen zijn zevental. Van Gerner, in Londen 2012 de enige Nederlandse turnster, is onvol doende hersteld van de kwaal aan haar hamstring. Omdat ver moedelijk het olympisch kwalifi catietoernooi komend voorjaar in Rio pas beslissend zal zijn voor plaatsing voor de Spelen is beslo ten Van Gerner, net als Noël van Klaveren, thuis te laten. „Zij kun nen zich nu optimaal voorberei den voor dat evenement", aldus Wiersma. Van Gerner bleef zaterdag in de interland tegen Groot-Brittan- nië al aan de kant, net als Sanne Wevers die het in de rug was ge schoten. Wiersma: „Het herstel van Sanne verloopt voorspoedig, maar voor Céline en Noël is het verstandiger zich te richten op het kwalificatietoernooi." WK-selecties mannen: Epke Zonderland, Yuri van Gelder, Bart Deurloo, Casimir Schmidt, Jeffrey Wammes, Frank Rijken en Michel Bletterman (reserve). Vrouwen: Sanne en Lieke We vers, Vera van Pol, Eythora Thors- dottir, Mara Titarsolej, Lisa Top en Tisha Volleman. En dat terwijl de hoofdsponsors van zijn ploeg, Lotto, Jumbo en BrandLoyalty vooralsnog slechts een overeenkomst hebben tot 2016. Nuis heeft echter een con tract getekend met de bv achter de ploeg. Ook bij eventuele ande re sponsoren blijft de Leidenaar (25) dus aan het team verbonden. „Ik heb hier alles wat mijn hartje begeert", verklaarde Nuis bij de teampresentatie van de schaats- tak van Lotto-Jumbo in Utrecht. „Met sprinters en allrounders in het team zit ik gebakken." Hoofdcoach Jac Orie gaf aan dat hij verwacht dat de sponso ren binnen niet al te lange ter mijn hun optie tot 2018 lichten. Zelf zal hij dan ook volgen. Geel-zwart De gecombineerde ploeg maakte van de gelegenheid gebruik ook een nieuwe wielrenner te presen teren: Dylan Groenewegen. De 22-jarige sprinter uit Amsterdam komt over van Team Roompot en rijdt de komende drie jaar in het geel-zwart. Hij won dit seizoen als eerstejaarsprof de Arn- hem-Veenendaal Classic en de Brussels Cycling Classic. Ook werd bekend dat Maarten Tjallingii in 2016 nog een half jaar het shirt van Lotto-Jumbo zal dragen. Volgend jaar hoopt hij nog onder meer Parijs-Rou- baix, de Giro en het NK te rijden, om daarna zijn ervaringen te gaan delen met anderen. Bij het Nederlands Trainingsinstituut voor Neurolinguïstisch Program meren gaat Tjallingii volgend jaar een master- en coachopleiding volgen. „Ik hoop dat ik straks met mijn topsportexpertise ande re sporters medailles kan laten winnen en mensen op de be drijfsvloer kan stimuleren." o xi Meer info: leuksteamateurclub.nl DINSDAG 6 OKTOBER 2015 'EK was net een achtbaan' door Hans Klippus Had je het vooraf voor mogelijk ge houden dat er meer dan 10.000 men sen naar de volleybalsters zouden ko men kijken? Wat bedoel je met 'groter gekund'? Het record van jullie, de 'Lange Man nen', uit 1996 in Ahoy, 9500 toe schouwers, is zondag verbroken. Wat was voor jou het moment? Hoe zie jij als volleybalexpert de toe komst van deze ploeg? Dat vertrouw je Guidetti wel toe? BEEKBERGEN. Epke Zonderland kan door met zijn spoedcursus we reldkampioenschap turnen, zoals zijn coach Daniël Knibbeler het noemt. Zonderland maakt deel uit van de Glasgow Six, de definitieve selectie voor de WK later deze maand. Bondscoach Mitch Fenner bracht gisteren de Glasgow Ten te rug tot een zevental, inclusief re serve Michel Bletterman. Mitch Fenner maakte gisteren zijn WK-ploeg bekend, foto ANP UTRECHT. Het behoeft enige uit leg, de contractverlenging van schaatser Kjeld Nuis. Die tekende gisteren een nieuwe verbintenis tot en met de Olympische Spelen van Pyeongchang, in 2018. CD !S38. ING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 19