De sterrenapp die het innerlijk beoordeelt Waanzinnige Cruisedeal 8-daagse Middellandse Zeecruise per INBEGREPEN: Win een GRATIS cruise! stipreizen.nl/crcwd Gemengde reacties op voorstel PvdA vanuit Eindhoven Honderden euro's voordeel» NIEUWS 9 Oppositiepartijen staan sceptisch tegenover de financiering van vierdaagse werkweek. DEN HAAG. Het PvdA-voorstel voor een vierdaagse werkweek krijgt een gemengde ontvangst in Den Haag. Vooral de financiering ligt gevoelig bij de twee oppositiepartijen CDA en D66. „Gratis bier", schimpt D66-Kamerlid Steven van Weyen- berg. Vicefractievoorzitter Martijn van Dam deed het voorstel zaterdag in deze krant. Hij ziet dat vooral jonge ouders vastlopen. Van Dam vindt dat de overheid mogelijkheden moet scheppen voor een kortere werkweek. Zijn voorstel omvat een vierdaagse werkweek, veel goedko pere kinderopvang en belasting maatregelen. Van Dam is lid van de commissie die het verkiezingspro gramma van de PvdA opstelt. Hij wil dat het voorstel van een vier daagse werkweek in het regeerak koord komt dat in 2017 voor een vol gende coalitie wordt afgesproken. „Het is een sympathieke proefbal lon, maar ook een gratuite oproep om korter te gaan werken", zegt SP-kamerlid Paul Ulenbelt in een reactie. Hij merkt op dat de meeste collectieve arbeidsovereenkomsten (cao's) al uitgaan van 36-38 uur per Oppositie heeft kritiek op het voorstel van PvdA'er Van Dam voor kortere werkweek week. „Als je dan vier dagen negen uur werkt, zie je je kinderen min der. En als je dan vrij bent, zijn ze naar school." D66-Kamerlid Van Weyenberg merkt op dat veel mensen al min der dan vijf dagen werken. „D66 wil dat mensen zelf kunnen kiezen hoe veel uur ze werken. Ik ben be nieuwd naar een concreet voorstel van de PvdA, want flink minder uren werken voor hetzelfde salaris lijkt wat mij betreft toch wat te veel op gratis bier." CDA-Kamerlid Pie- ter Heerma sluit zich daarbij aan: „Minder werken voor meer geld kun je geen serieus voorstel noe men." Het meest welwillend is Groen- Links-Kamerlid Linda Voortman. Ze is blij dat de PvdA opschuift naar GroenLinks, dat eerder al vergelijk bare voorstellen deed. Uit onverwachte hoek kreeg Van Dam steun voor zijn pleidooi om minder te werken. Amsterdams bur gemeester Eberhard van der Laan (PvdA) zei zaterdag in een gesprek met de Volkskrant dat hij een twee de termijn ambieert als hij meer ba lans in zijn leven kan brengen. Van der Laan heeft een gezin met drie jonge kinderen. akkelijk vindt maker Julia Cordray. Want: „Peeple helpt ons be ter te kiezen welke mensen we aannemen, met wie we zaken doen, wie onze buren of huisgenoten worden en onze kinderen lesgeven." Critici vinden dat anderen hiermee worden beoordeeld als of ze internetaankopen zijn en vrezen misbruik en pesterijen. Gebruikers moeten minimaal 21 jaar zijn en langer dan zes maanden een facebook-account hebben. Thema's waarop kan worden beoordeeld zijn persoon lijkheid, beroepspraktijk en ro mantiek. Beoordelingen verschij nen onder de naam van de au teur, anoniem reageren kan niet. Bij het downloaden van de app moet je je telefoonnumer be kendmaken. Positieve reacties verschijnen meteen online, beoordelingen van twee sterren of minder wor den naar de inbox van de beoor deelde gestuurd. Vervolgens heb ben de twee 48 uur de tijd 'om er samen uit te komen'. Lukt dat niet, dan gaat de review alsnog li ve en kan de beoordeelde een reactie plaatsen. Na een jaar ver dwijnt een beoordeling, zodat de gebruiker volgens Peeple de mo gelijkheid krijgt te groeien en veranderen. Gebruikers kunnen reviews die zij niet oké vinden rapporteren, maar niet zelf ver wijderen. 'Dit is de app waarvoor je moeder je altijd waarschuwde' De app is voordat hij uitkomt al controversieel. Een petitie moet de lancering te voorkomen. De Britse advocaat en expert op het gebied van privacy en recht, Paul Bernal zei tegen de BBC: „Het is heel eng. Hoe bepaal je of ie mand een ander echt kent?" Ook buitenlandse media zijn sceptisch. Netwerk The Verge noemt Peeple 'de app waarvoor je moeder je altijd waarschuw de'. Volgens bedenker Cordray wordt de app verkeerd neergezet in de media. Peeple komt volgende maand uit in de VS. De aandelen stegen de ze week naar 7 miljoen dollar. Onbekend is wanneer de app in Nederland is te downloaden. ^Brochureprijs^V^ ca. £2^, nu v.a. CU Costa 8-daagse cruise per uitstekende Costa Diadema****4" vliegreis volpension cruise boek online of bel met 088 - 70 70 600 V reizen.ni MAANDAG 5 OKTOBER 2015 'Kortere werkweek lijkt op gratis bier' door Jan Hoedeman door Merel Schut Waar je met Tinder al mensen kunt selecteren op uiterlijk, wordt het nu ook mogelijk ande ren met een app te beoordelen op het innerlijk. Met Peeple kun je al je bekenden nul tot vijf ster ren toekennen. M The Verge medianetwerk Costa Diadema"*"\Oyy, Dit is uw kans: een 8-daagse Middellandse Zeecruise v.a. slechts 399 met het paradepaardje van Costa Cruises! De Costa Diadema is het voorbeeld van een absoluut top- schip. Beoordeeld met een Zoover-cijfer van 8,9 staat de Diadema garant voor een heerlijk verblijf. Wat dacht u van 15 bars, 7 restaurants, 3 zwembaden, whirlpools, groot theater, 4-D Cinema, enorm wellnesscentrum, winkelga lerij en een promenadedek van ca. 500 m lengte. Oh ja, de prijs is uiteraard inclusief de vliegreis vanuit Eindhoven en cruise op basis van volpension... Costa Diadema****+ De Costa Diadema is pas eind 2014 in de vaart genomen. Een absoluut juweeltje, terecht op Zoover beoordeeld met een 9.0! Het meest unieke is misschien wel de 500 meter lange promenade met diverse cabana's en restaurants, binnen en buiten. Faciliteiten zijn er in overvloed, zoals maar liefst 7 restaurants, 15 bars, 3 zwembaden, 8 jacuzzi's, 4-D bioscoop, en Playstation World, een casino, Grand Prix Simulator, Samsara Spa en fitness van 7.800 m2, een groot theater met dagelijks shows en een groot aantal taxfree winkels. Savona Marsei a Spezia ome Barce ona Mallorca nov. dec. 459 459 Eindhoven-Barcelona perïransavia v.a. Getoonde prijzen zijn gebaseerd op goedkoopst beschikbare 2-persoonsbinnenhut. Prijzen buiten- en balkonhutten zie www.stipreizen.nl/crcwd. Exclusief: transfers luchthaven-haven Barcelona v.v., drankjes en overige maaltijden, verplichte fooien aan boord, excursies, verzekeringen, reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Ook 8- en 9-daagse cruises vanuit Amsterdam mogelijk zie stipreizen.nl/diadema jan. febr. mrt. 459 399 479 OKTOBER F CRUISEMAAND Altijd al gratis willen cruisen? Dan is dit dé kans!!! Schrijf je in voor de nieuwsbrief en maak kan op een geheel verzorgde cruise inclusief vliegreis naar de Middellandse Zee t.w.v. 1000. Daarnaast maakt u nog kans op één van de 10 reischeques van 25! Hoe? Ga naar www.stipreizen.nl voor inschrijving en actievoorwaarden! Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. S ANVR 'Jyl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9