'Agent niet met opzet geramd' fflzUTUJ H rzaii regen als normaal in ruim een maand bald^iTfizJiL fjJ J NIEUWS 7 overleden toen de begane grond van hun bejaardenhuis, waar ze sliepen, in recordtempo onder wa ter kwam te staan. Anderen ver dronken bijvoorbeeld toen ze hun auto, die in een parkeergara ge stond, probeerden te halen maar niet op tijd weg konden ko men. Marcel Hoedemaker heeft een makelaarskantoor en woont in Vence, net boven de snelweg A8 die blank stond en moest worden afgesloten. „Gelukkig woon ik op een heuvel, dus wij hadden ner gens last van. Mijn buurman be neden op de berg kreeg alle brui ne smurrie in huis." Gisterochtend ging hij rondkij- 'Vanaf drie uur 's nachts vlogen alleen nog maar reddingshelikopters over ons huis' ken. „Op de weg hier is er wel een kleine aardverschuiving ge weest. En verderop stonden tien tallen auto's en zelfs bussen. Ge woon leeg, achtergelaten." Sportcoach Koen de Haan uit Eindhoven stond zaterdagavond op het daktterras van een hotel in Nice. Daar zou een feestelijke re ceptie plaatshebben. „Maar wat we zagen was echt apocalyptisch. Extreme regen, onweer en zelfs hagel. Het werd steeds heviger. Het bleef maar doorgaan." Modderpoel De Haan was in Nice omdat er de Europese clubkampioenschappen triatlon zouden plaatshebben. Hij is de coach van het team Squadra Kalas uit Eindhoven. „We zijn naar beneden gegaan. Daar stond de hele trambaan blank: het leek wel een gracht. Riolen liepen over, het treinstation stond onder water. We zijn toen naar ons ei gen hotel gaan lopen, want er reed geen taxi meer door het noodweer, maar we liepen wel met onze enkels onder water." Het EK werd afgezegd. „]a, nu moeten we allemaal weer naar huis. Alles is gecanceld. We zou den zwemmen hier in zee, maar ja het strand is natuurlijk een gro te modderpoel. Da's wel jammer, we hadden ons zo goed voorbe reid." Volgens het Openbaar Ministerie heeft de 40-jarige chauffeur van transportbedrijf M. Mijnders uit Melissant niet met opzet een mo toragent op de A15 bij Spijkenisse aangereden. De officier van justi tie trok die conclusie op basis van gesprekken met getuigen, beelden die een dashboardcamera maakte van het ongeluk en een onderzoek naar wat de chauffeur kon zien vanuit zijn cabine. Ook andere transportbedrijven in Melissant zijn opgelucht. In het dorp zijn maar liefst drie firma's met de naam Mijnders „Hoe het ongeluk heeft kunnen gebeuren, is nog niet duidelijk. Maar wij denken niet dat hij de agent expres heeft verwond", zegt een woordvoerder van het OM. Dat betekent niet dat de chauffeur het ongeluk niet veroorzaakt kan hebben. „Het is nog steeds moge lijk dat hij schuldig is aan onvoor zichtig of gevaarlijk rijgedrag. Dat wordt momenteel onderzocht." De vrijlating is ook voor andere transportbedrijven in Melissant een opluchting. In het dorp zijn maar liefst drie bedrijven die de naam Mijnders dragen. Ook die kregen heftige e-mails. „We ont vangen scheldmails. Dat we kloot zakken zijn. Dat we geen busreis jes meer zullen maken", vertelt Piet Sieling (62) van N. Mijnders. Motoragent Dennis ligt nog in het ziekenhuis. Zijn arm is deels geamputeerd. Bezorgde twitte- raars startten een actie om hem een hart onder de riem te steken. Ze willen de agent zoveel moge lijk ansichtkaarten sturen. (0318) 58 09 58 6 daagse Kerstreis Praag stad/ Praag en Bohemen 6 daagse W (erstreis Van der Valk I Land Hotel Spornitz 8 daagse Kerstreis Toscane, Florance, Pisa Montecatini Terme 8 daagse Kerstreis Boedapest, Hongarije 8 daagse Kerstreis Wenen Wienerwald MAANDAG 5 OKTOBER 2015 d'Azur: best heftig! Laurien Hoos inwoonster Antibes ROTTERDAM. De vrachtwagenchauf feur die ervan verdacht werd don derdag een motoragent opzettelijk te hebben aangereden, is weer op vrije voeten. Het OM verdenkt hem niet langer van poging tot doodslag op de 37-jarige agent Dennis. Links: een woonkamer vol modder; Rechts: een Ferrari in het struweel. Foto's: EPA en Reuters v.a. slechts v.a. slechts Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Vertrekdata: 22 december Vertrekdata: 21 december Vertrekdata: 21 december Vertrekdata: 21 december Brochure en boekingen www.bolderman.nl -^01 Vertrekdata: 22 december

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7