Bezwaren tegen Viscentrum Breskens Walk of Hope van Stichting Mascura geeft houvast in moeilijke tijden ZEEUWS-VLAANDEREN 15 Tijdens de Walk of Hope stijgt ook een luchtballon op. Een verrassing voor Bep Meijer. Rotary schenkt aan De Kirke en museum Ze dacht dat ze werd opgehaald om er gens een kopje thee te drinken. Maar sa men met haar fami lie met een limousi ne naar de Markt in Axel om van af daar op te stijgen met een lucht ballon, daar had Bep Meijer niet bepaald op gerekend. De Terneuzense had de verras sing afgelopen zaterdag te danken aan haar wandelgezellen van 'Wudder', de club waarmee ze tot voor de zomer maandelijks een rondje door de regio liep. Dat stop te abrupt, want afgelopen voorjaar werd Bep ernstig ziek. „Ze was al tijd zó'n sportieve vrouw", vertelt Emmy Koole, lid van Wudder. „Opgewekt, iemand van die van aanpakken en doordouwen weet. Ze tenniste, fietste, wandelde... en opeens kwam ze niet meer. We misten haar." Op zo'n moment heet de wandelgroep niet voor niets 'Wudder', vertelt Emmy. „We steunen elkaar in mo eilijke 'Op zo'n moment heet de wandelgroep niet voor niets 'Wudder'. We steunen elkaar in moeilijke tijden' tijden. En Bep heeft het nu héél moeilijk." De leden van Wudder benaderen Stichting Mascura, die wensen van en voor ernstig zieke mensen uit laat komen. Mascura regelde vervolgens de ballonvaart. En dus vindt Bep vrijdagoch tend een kaart van haar wandelge noten in de bus, met de medede ling dat ze zich de dag erop be schikbaar dient te houden voor een uitje. Eenmaal in Axel komt er nogal wat op Bep af. De enor me luchtballon op het intieme plein vormt al een indrukwek kend tafereel. Daar komt bovenop dat ze wordt toegejuichd door een paar honderd mensen. Een groot deel van hen heeft net daarvoor meegedaan aan de 'Walk of Hope' van Mascura. De stichting hield eerder al drie keer zo'n wandeling in Hulst, en streek nu voor het eerst neer in Axel. „Mensen kunnen eraan mee doen om zo een ziek familielid of een bekende een hart onder de riem te steken", vertelt voorzitter Marc van Dorsselaer. De fotoclub Axel maakt onderweg en na af loop foto's, waarvan één vanuit het bakje van de hoogwerker van de brandweer. Meters lager, op de Markt, vormen de wandelaars een groot hart. Bordjes met de tekst 'Vanuit ons hart voor jou sterkte' houden ze omhoog. „Van al die fo to's samen maken we een 'sup- portboek'", zegt Van Dorsselaer. „Die kun je cadeau doen, om men sen een hart onder de riem te ste ken. Het is eens iets anders dan een bloemetje." De wens voor de ballonvaart van Bep past prima in het pro gramma van de Walk of Hope, die toch al op het programma stond. „We kunnen het prima combine ren", zegt Van Dorsselaer. „Het maakt de middag er alleen maar leuker en voller op." De wandelaars van Wudder staan vooraan als de ballon, met in de mand Bep en haar man Jan, het luchtruim kiest. Er rollen wat tranen, maar bovenal is de sfeer vrolijk. Dat moet ook, vindt Van Dorsselaer. „Zieke mensen heb ben het al lastig genoeg, die horen op een dag als deze alleen maar te genieten. Dit is geen afscheid, hè. Het is een feestje!" WESTDORPE. Rotaryclub West- dorpe-Zelzate Euregio heeft vrijdag, tijdens een oesterparty in De Kirke in Westdorpe, twee organisaties blij gemaakt. Het stichtingsbestuur van mul tifunctioneel centrum De Kir ke kreeg 1500 euro uit handen van Rotaryvoorzitter Johan De- deckel. De Rotary had daarnaast een cheque van 500 euro uitgeschre ven voor het eerder dit jaar geo pende Industrieel Museum in Sas van Gent. De gemeente Sluis wil het Viscen trum bouwen aan de westzijde van het havengebied. Het bestaan de Visserijmuseum krijgt er een plekje en wordt uitgebreid. Ook de vismijn en de KNRM verhui zen erheen. De bouw van het cen trum moet de eerste stap vormen van een grondige reconstructie van de haven. Die omvat ook uit breiding van de jachthaven - waar door het museum en de vismijn moeten verhuizen - en de bouw van 460 appartementen. Die wo ningbouw dient als financiële on derlegger van het project. Vier partijen stappen naar de Raad van State: DC Dredging, Seam Oosterlee en twee WE's van appartementengebouwen. De bouw van het Viscentrum is geregeld in een apart bestem mingsplan, dat de Sluise gemeen teraad net voor de zomer vaststel de. Voor de rest van de havenplan nen, waaronder de bouw van de appartementen, moet nog een be stemmingsplan worden vastge steld. Een deel van de kosten van het centrum wordt echter wel ge dekt door de inkomsten uit de bouw van die appartementen. En dat kan niet, betogen alle vier de bezwaarmakers: als die bouw niet doorgaat, is er immers helemaal geen geld voor het Viscentrum. Alle partijen vinden verder dat de noodzaak van uitbreiding van de jachthaven niet is aangetoond, en daarmee de verhuizing van mu seum en vismijn niet nodig is. De mogelijke plaatsing van een viskot- ter is de appartementenbewoners ook een doorn in het oog. De twee bedrijven, die allebei werken vanaf de Haven Westzij de, vinden dat er te weinig reke ning wordt gehouden met de hui dige situatie. Ze vrezen dat ze be perkt worden in hun mogelijkhe den. Zo wordt de ruimte in de ha ven te klein en zijn hun bedrijven straks lastig te bereiken. Het is nog niet bekend wan neer de Raad van State de bezwa ren behandelt. MAANDAG 5 OKTOBER 2015 Vanuit ons hart: sterkte! door Martijn de Koning Emmy Koole, lid van Wudder Bep Meijer wordt het mandje onder de ballon ingeholpen. foto's Peter Nicolai door Martijn de Koning BRESKENS. Vier partijen stappen naar de Raad van State om een nieuw Viscentrum in de haven van Breskens tegen te houden. Het gaat om de bedrijven DC Dredging en Seam Oosterlee, en om de eige naren van de appartementen in De Remise en het Wapen van Bres kens. De enorme ballon op de Markt in Axel viel flink op. Rechts vormen de deelnemers aan de Walk of Hope een hart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71