Winnaar van miljoen in Lotto is spoorloos Zege zittende regering Portugal ondanks streng bezuinigingsbeleid In een paar uur tijd viel in Zuid-Frankrijk evenveel 9.uynrsnv,riyr 6 NIEUWS Veel bekijks voor taartenbaas Schrikbewind Schotse bende met ontvoering en marteling NOS-site gehinderd door cyberaanval De website en apps van de NOS hebben gisteren last ge had van een DDoS-aanval, waardoor ze „zeer slecht bereik baar" waren, meldt de NOS. Er zijn aanpassingen in de syste men gedaan, waardoor de site weer werkt. Ook andere websi tes van de Nederlandse Publie ke Omroep (NPO) hebben last gehad van de aanval. Bij een DDos-aanval bestoken hackers een computersysteem met ex treem veel bezoeken. Door de ze digitale file gaan servers plat, met overlast tot gevolg. Petitie tegen ritjes op rug olifanten Dierenwelzijnsorganisatie World Animal Protection (WAP) begint een petitie tegen Thomas Cook omdat deze reis organisatie nog steeds olifan- tenritten en -shows aanbiedt. Volgens WAP hebben inmid dels 63 reisorganisaties wereld wijd al laten weten deze vorm van dierenleed te schrappen, maar houdt Thomas Cook zich doof, ondanks meerdere pogin gen tot contact. „Daarom roe pen we iedereen op de petitie op www.getoffmyback.nl te te kenen", aldus de organisatie. Een gewelddadige bende is in Schotland bezig met een reeks ontvoeringen en martelingen. De slachtoffers zijn vaak van ri valiserende bendes of bedrij ven. Volgens de krant Sunday Elerald wordt de bende in ver band gebracht met zeker drie ontvoeringen. De politie vreest dat een bendeoorlog kan ont staan. De bende uit Glasgow, die door de politie de Snatch Squad (kidnapbende) wordt ge noemd, ontvoerde onder meer een man uit Yorkshire. Hij werd twee dagen gemarteld, voordat hij door de knieschij ven werd geschoten en ge dumpt bij een drukke super markt. Door dat zo publiekelijk te doen wil de bende een maxi maal schokeffect creëren, den ken de autoriteiten. Twee ande re mannen werden een week la ter eveens ontvoerd, mishan deld en gedumpt voor de ogen van een aantal geschrokken pas santen. Een van de mannen had ernstige verwondingen aan zijn nek en gezicht, de politie behandelt zijn zaak als poging tot moord. n de stad zijn hele stuk- w ken asfalt uit het weg- I dek geslagen. Tunnels I staan onder water. Er I was ook zó ontzettend veel regen, zó veel. En dan die bliksem: flits, flits, flits, het hield niet op. De elektriciteit in huis viel de hele tijd uit." Laurien Hoos, die woont en werkt in Antibes aan de Middel landse Zee, klinkt op zondag nog steeds opgewonden over het nood weer van de avond ervoor. „Ik keek 's avonds thuis uit mijn raam en dacht: 'jeetje dit is wel effe heftig!'. Zulk noodweer had ik nog nooit gezien." Ze ging naar bed maar lang duurde dat niet. „Vanaf een uur of drie 's nachts vlogen alleen nog maar reddingshelikopters over ons huis. De campings hier in de buurt stonden allemaal onder wa ter. Dat was wel behoorlijk hea vy." Haar ouders waren die avond op bezoek en besloten ondanks het noodweer toch terug naar hun hotel te rijden. „We moesten eerst een kleine landweg af maar kon den niet verder", vertelt vader Paul Hoos. „Vanaf de heuvels kwam een enorme stroom water naar beneden, met boomstronken, keien en modder. Gelukkig wer den we niet geraakt anders ben je mooi de sigaar. Ik ben uitgestapt en heb met mijn handen de weg vrijgemaakt. Daarna konden we doorrijden, maar wel tot aan onze assen in het water." Vermist Het zuidoosten van Frankrijk werd zaterdagavond getroffen door kortstondig maar extreem noodweer. In een paar uur tijd viel evenveel regen als normaal in ruim een maand. In de straten van badplaats Cannes liepen men sen 's nachts tot hun knieën in het water. Gisteravond stond het dodental op zeventien terwijl nog vier mensen werden vermist. Drie slachtoffers waren bejaarden die ROTTERDAM. De man of vrouw die één miljoen euro won bij de Lotto-trekking van 1 augustus is spoorloos. De winnaar kocht de ochtend voor de trekking een lot bij de Nettomarkt aan de Pleinweg in Rotterdam, maar kwam de prijs niet innen. Een unieke situatie, zegt Lotto woordvoerster Rieneke van de Laar. „Normaal staan ze maan dagochtend meteen op de stoep van ons kantoor." De winnaar vulde alle zes getal len (3,9,26,28,34 en 38) goed in. Alleen de kleur (oranje in plaats van rood) klopte niet, anders was zelfs de jackpot van 9,1 mil joen euro eruit gegaan. Nu ligt er een bedrag te wachten van een miljoen euro (7 ton netto). „Bij abonneespelers vinden we de winnaar altijd, maar van win kelspelers hebben we geen gege vens", legt Van de Laar uit. Een posteractie in de supermarkt had geen succes. „Als je de omge ving ziet, is de kans groot dat het geld goed terechtkomt." „Het wordt urgent", zegt Van de Laar. „Langzamerhand groeit de kans dat het lot richting prullen bak of wasmachine verdwijnt." De winnaar heeft nog tot 1 au gustus 2016 de tijd om het mil joen op te eisen. Daarmee levert Coelho een presta tie van formaat. Hij is de eerste re geringsleider in de Eurozone die sinds 2010 met streng 'buikriem- beleid' als gevolg van de schulden crisis algemene verkiezingen over leeft. Daarmee heeft hij een tweede record: Pedro Passos Coelho is ook al de eerste regeringsleider in Por tugal die erin slaagt om sinds de Anjerrevolutie in 1974 en de val van de dictatuur een volledige regeringstermijn van vier jaar vol te maken. Coelho's rechtse Sociaaldemo cratische partij (PSD) en coalitie partner CDS-PP (het Democra tisch en Sociaal Centrum - Volks partij) veroverden samen volgens de eerste exit polls 45,8 van de Sociaaldemocraten stevenden lang af op een zege maar de laatste week startte de coalitie een inhaalslag stemmen. De grootste oppositie partij, de sociaal-democraten (PS), kwam niet verder dan 31,4 pro cent. Maandenlang leken de sociaal democraten in de peilingen af te stevenen op een klinkende zege maar de laatste week begon de coa litie aan een enorme inhaalslag. De premier benadrukte dat hij ondanks (of dankzij) alle bespa ringsprogramma's de Portugese economie weer uit het moeras heeft getrokken. Hij beloofde de keizers ook dat er na de vier slechte jaren nu vier vette jaren zouden komen als hij zou mogen beginnen aan een tweede ambtstermijn. HILVERSUM DEN HAAG ROTTERDAM. De Markthal in Rotterdam barst uit zijn voegen vanwe ge de komst van taartenbakker Buddy Valastro, onder meer bekend van het TLC programma's zoals Cake Boss, Bakery Boss en Next Great Baker. De opening van een pop-upstore (een tijdelijke winkel) door de Amerikaan, trok gisteren zo veel bezoekers dat bewakers de toe gang moesten sluiten. Ook vielen enkele handtekeningenjagers flauw in al het gedrang, foto Sanne Donders GLASGOW Noodweer Cóte door Frank Renout door Folkert van der Krol door Hans van Zon LISSABON. De regeringscoalitie van premier Pedro Passos Coelho heeft gisteren bij de parlementsverkiezin gen in Portugal volgens voorlopige uitslagen een stevige overwinning geboekt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6