Muziekmarathon bezorgt scholieren instrumenten k STUUR NU JOUW SCHOOL KRANT IN! L Dronken spookrijder 14 BEVELANDEN en THOLEN Vrouw beroofd van rugtas Zeeuwse Avond voor laatste keer Weer een muurtje. En word voor één dag baas van deze krant, samen met heel jouw klas. Elke schoolkrant maakt kans. ZO KUN JE INSTUREN: Uploaden projectschoolkrant.nl Mailen contact@projectschoolkrant.nl Per post Project Schoolkrant, Antwoordnummer 92300, 3009 XD Rotterdam. In de regio Mijn dorp, mijn stad door Henk Postma SINT-ANNALAND. De Muziekmara thon van Accelerando in Sint-An- naland heeft dit weekend 23.500 euro opgeleverd. De muziekvereni ging speelde dat geld bij elkaar door 24 uur aaneengesloten mu ziek te maken in sport- en ge- meenschapschapscentrum De Wel- levaete, van vrijdag- tot zaterdaga vond. Het betekent dat muziekinstru menten kunnen worden gekocht voor basisschool De Casembroot. Leerlingen van groep 7 (dat zijn er momenteel tweeëntwintig) mogen elk steeds een jaar lang zo'n instrument mee naar huis nemen. Er blijft dan nog geld over voor een reeks culturele activitei ten die Accelerando komend jubi leumjaar op touw wil zetten voor senioren, en verder kunnen voor de fanfare twee dure instrumen ten worden aangeschaft: een drumstel en een besbas. Voorzitter Jack Westdorp maakte dat zaterdagavond tijdens de finale bekend. Van de 58 fanfa releden, de 14 leden van de slag werkgroep en de 35 leerlingen bleef een kerngroep van 42 muzi kanten ook in de nachtelijke uren in touw. Zaterdag leverden allerlei vere nigingen uit het dorp bijdragen aan de optredens: diverse koren, BERGEN OP ZOOM. Bij Ber gen op Zoom is in de nacht van vrijdag op zaterdag een dronken spookrijder uit Tho- len aangehouden. De 42-jari- ge man reed tegen het ver keer in de A4 op na op een rotonde bij de N286 een ver keersbord te hebben ge ramd. De auto raakte daarbij flink beschadigd. Toen de man in de gaten kreeg dat hij tegen het verkeer in reed, keerde hij om. Hij kwam niet ver omdat zijn auto te zwaar was beschadigd. Een getuige tipte de politie. De auto is in beslaggenomen. WEMELDINGE. Twee mannen hebben een 19-jarig vrouw uit Reimerswaal vrijdag te gen middernacht van haar rugtas beroofd. Ze fietste bij Wemeldinge de Hovijweg op toen een lichtgrijze auto, met twee mannen stopte. Een van hen sprong eruit, greep haar vast en dwong haar de rugtas met porte monnee af te geven. Ze moest ook haar telefoon weg gooien. De auto reed daarna snel richting Wemeldinge. De man is langer dan 1,77 m., spreekt accentloos Neder lands en droeg een cap met zilveren nike-teken. Tijdens de marathon maakte Accelerando, op twee vrachtauto's, twee keer een muzikale rondgang door het dorp. foto Johan van der Heijden en ook de volksdansgroep, de gymnastiekclub, gehandicapte voetballertjes en zelfs de kinder opvang. Speciaal voor deze gele genheid was ook een marathon koor samengesteld, bestaande uit 95 zangers en zangeressen. Daarnaast vonden tal van om lijstende activiteiten plaats, varië rend van een herfstmarkt tot een proeverij, een veiling, vertoning van een oude dorpsfilm en een keur aan kinderspelen. Voor dat alles waren behalve de muzikan ten zelf zo'n 85 vrijwilligers op de been. Ook in 2003 en 2009 hield Ac celerando al eens eens zo'n mara thon. Voorzitter Westdorp: „Be gonnen als inzamelingsactie is het uitgegroeid tot een waar so ciaal-cultureel gebeuren." r> KAPELLE Spelletjesmiddag Speel-o-theek De Schatkist uit Kapelle houdt woensdag een spelletjesmiddag met Vlaamse en oud-Hol landse spelen. Jong en oud(er) zijn woensdag tussen 13.30 en 15.30 uur welkom aan de Annie MC Schmidt- singel 1 voor een hap je, drankje en natuur lijk de spelletjes. De toegang is gratis. Meer informatie via www.speelotheekde- schatkist.nl. KLOETINGE Alles voor één euro Tijdens de tweede- hands kledingbeurs van Emergis kosten al le kleding, schoenen en accessoires slechts één euro. De beurs is woensdag van 10.00 tot 15.00 uur in de theaterzaal van het hoofdgebouw aan de Oostmolenweg 101 in Kloetinge. De opbrengst wordt gebruikt om activitei ten te doen met cliën ten van Emergis. GOES Lezing over neergestorte vliegtuigen Heemkundige Kring De Bevelanden houdt morgenavond een le zing over vliegtuigen die neerstortten tij dens de Eerste We reldoorlog. De lezing wordt gegeven door Toon Franken, werk zaam bij het Zeeuws Archief, en is ook toe gankelijk voor niet-le- den. De lezing is in de Bibliotheek in Goes aan de Oostwal 34. Aanvang 19.30 uur, de toegang is gratis. BROUWERSHAVEN De stichting 'Nie praete ma doe' houdt voor de vijftiende en te vens laatste keer een Zeeuwse Avond. Die vindt plaats op zaterdag 24 oktober in de zaal van het Ton- nenmagazijn in Brouwershaven. Deze avond treden op: Ambras, Engel Reinhout en Pau Heer schap. Ambras en Engel Reinhout ston den ook tijdens de eerste Zeeuw se Avond op het podium. Ook Pau Heerschap was al eens eerder te gast. De allerlaatste Zeeuwse Avond begint om 20.00 uur. De zaal gaat om 19.30 uur open. Plaatsbespreken is mogelijk. Dat kan via e-mail: j.goemans@hccnet.nl of telefo nisch: 0111-401576. GOES. „Er is door heel veel mensen hard, en ongelooflijk snel aan ge werkt. Reden genoeg om er met z'n allen nog even het glas op te hef fen", keek Manda Heddema van boekhandel De Koperen Tuin zaterdag terug op het Mural Festival dat afgelopen zomer een serie huizenhoge muurschilderingen in Goes achterliet. Ze presenteerde daarbij het glos sy magazine Mural Goes, dat het hele project dicht op de huid docu menteert, en zette Marcel Thelen (foto) aan het werk om ook de zijge vel van haar winkel van een mural te voorzien, foto Johan van der Heijden GOES Erasmuspark, over dag - Foto-expositie Wil Tilroe-Otte; Vanaf 13.00 uur - Ac tiviteiten voor senio ren, waaronder hand werken, bridge, tafel tennis en schilderen; Magdalenastraat 2, 12.00-13.00 uur - Goe- se netwerklunch; SVRZ Ter Valcke, Louise de Colig- nylaan, 14.30 uur - Uilenshow, mogelijk heid om zelf uilen vast te houden; ADRZ ziekenhuis, 18.30-20.30 uur - In formatieavond Reu matologie; Wijkcen trum De Spinne, 19.30-21.00 uur - Start cursus mindful ness HANSWEERT Dorpshuis Kai Munk, Schoolstraat 5,13.00-17.00 uur - Kaarten en biljarten voor senioren HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30 -14.30 uur - Ac tiviteiten in beweeg- tuin (inlooptraining met begeleiding) KAPELLE Cederhof, 08.00-21.00 uur - Tentoonstelling Jen ny Bommert over het lijden van de Duitse bevolking tij dens de 2e wereld oorlog KRUININGEN Clubgebouw Bridge centrum Reimers waal, Voorhoute 36, 19.30 uur - Cursus Bridgen WAARDE Dorpshuis, 9.00-10.00 uur - Be- weeguurtje voor 50+

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67