n Cijsel pakt titel en wisseltrofee Dammers Middelburg kunnen leven met punt 1 18 SPORT Zuidhof rijdt sterk in Havelte Derde NK-titel Van 't Westende, Riddersma pakt bronzen plak Zeventigste zege voor Poleij Nederlaag met dubbele cijfers voor zaalvoetballers Groene Ster Deze trofee is beschikbaar gesteld door zes vrienden van de vorig jaar tijdens de OZK-wedstrijd in Wemeldinge verongelukte cros ser. In de laatste wedstrijd stelde Gijsel de titel veilig, door als twee de te eindigen. De winst in deze laatste wedstrijd was voor Robin Bakens uit het Belgische Sint Pauwels, die beide manches won. In de eerste manche gaf Jordi van de Wiele uit Sint Jansteen goed partij en werd tweede, vlak voor Gijsel. In de tweede manche voch ten de twee Zeeuws-Vlamingen achter de rug van leider Bakens een prachtig duel uit. Later voeg de Jordan Lee van Maaren uit Viis- singen zich daar ook bij. Gijsel red de het, voor Van Maaren en Van de Wiele. Nancy van de Ven hield zich op nieuw prima staande tussen de mannen. De Vlissingse werd in beide manches vijfde. Dat was vol doende voor de tweede plaats in het eindklassement van deze sterk bezette klasse. De derde plaats was voor Barney Steketee uit Yerseke. Kevin Spruijt uit Meliskerke werd kampioen in de klasse MX 1. In Axel werd de 21-jarige Kawasa- ki-rijder in beide manches derde en dat was voldoende voor de eindzege. Mark Boot (Burgh- Haamstede) had nog kans op de ti tel maar was door pech in de eer ste heat kansloos. De tweede plaats in de tweede heat hielp hem niet verder. Stefan Hage uit Goes won beide manches. Aswin Vandamme uit Zuiddor- pe was de smaakmaker bij de vete ranen. De 43-jarige KTM-rijder Nancy van de Ven hield zich opnieuw prima staande tussen de mannen. Ze werd in beide manches vijfde. won beide manches. René Wete- rings uit Zundert greep de titel, voor Vandamme en Joost Serra- rens (Lamswaarde). Max van de Ketterij uit Lewedorp (socc), Troy Verburgh (Zelzate, 650c kleine wielen) en Dylan Serrarens (Lams waarde, 65CC grote wielen) wer den ook kampioen. Bij de 85a: kleine wielen was Laurens de Ligt uit Middelharnis de sterkste. In de 85CC grote wielen was dat Dailey van de Ketterij uit Vlissingen. MIDDELBURG. In de nationale dam- competitie moest de Middelburg se damclub zaterdag tegen Dam- combinatie Nijmegen genoegen nemen met een gelijkspel (10-10). PWG 's-Gravenpolder leed in Til burg een onnodige nederlaag te gen TDV 2. Piet Nieuwenhuijzen zorgde met zijn tweede winstpartij van het seizoen voor een voorsprong voor Middelburg, maar een nederlaag van invaller Arie Kammeraat trok de stand weer gelijk. Na een serie gelijkwaardige remises zette Daaf Kasse zijn ploeg door winst in een opsluitingspartij weer op voor sprong. Bij een 9-7-voorsprong zag het er in de resterende twee partijen nog even somber uit voor de Middelburgers. Jaap de Jonge stelde met een zwaarbevochten gelijkspel het wedstrijdpunt vei lig- Bij PWG ging veel mis. Rianka van Ombergen en Ko Louwerse werden het slachtoffer van tacti sche trucs, Niels Roelofsen werd een moment van onoplettendheid fataal. Alleen aan het tiende bord kon PWG tegenscoren: Jos de Wild rekende in het eindspel af met zijn opponent. Aart Walraven liet een gewonnen stand nog remi se lopen, terwijl Kees Rijk en de debuterende Fons Huijbreghts veelbelovende standen niet in winst konden omzetten. Endurorijder Kees Zuidhof uit Hoedekenskerke schreef in het Drentse Havelte de derde wed strijd om het kampioenschap en- duro van de KNMV in de klasse NV50 op zijn naam. In zijn klas se moesten vier ronden van 46 kilometer worden afgelegd, met acht proeven. In de tussenstand staat Zuidhof nu vierde. Casper Ovaa uit Oost-Souburg werd bij de inters E2 (vijf ron den, tien proeven) negende. In de tussenstand is hij achtste. Peter Maranus (Aagtekerke) werd na tien proeven vijftiende bij de inters in de veteranenklas- se EV 40. In de stand bezet hij de dertiende plaats. Eerste verlies voor Groene Ster 2 Na drie overwinningen op rij in casseerden de zaalvoetballers van Groene Ster 2 hun eerste ne derlaag van het seizoen. Uit te gen DZV/Biggelaar werd het 6-2. Halverwege keek de topklasser al tegen een 2-1-achterstand aan. Via 3-2 liep DZV/Biggelaar na rust weg naar 6-2. Voor Groene Ster 2 scoorden Remon de Vlie ger en Nicky van Merrienboer. Minnaard voorin bij Tour de Vendée Wielrenner Marco Minnaard is gisteren tijdens de Tour de Ven dée 27e geworden. De Wemeldin- genaar finishte na 201 kilometer op zeven seconden van de win naar. De 26-jarige renner van Wan- ty-Groupe Gobert werd vorig jaar nog vierde in de eendaagse wedstrijd. Tolhoek gaat niet meer van start Antwan Tolhoek heeft in België de Eurometropool Tour niet uit gereden. De Yersekenaar van Tin- koff-Saxo ging zaterdag in de der de etappe niet meer van start. Tolhoek had last van een voedsel vergiftiging. Brian van Goethem uit Sluiskil, die voor Roompot Oranje Pelo ton rijdt, werd gistermiddag 71e in het eindklassement, op 1.42 minuten van de winnaar. Judoka Sam van 't Westende is zaterdag voor de derde keer Ne derlands kampioen geworden. In de klasse -73 kilo maakte de Vlissinger zijn favorietenrol waar. Van 't Westende zegevierde in het Topsportcentrum driemaal op rij. In de finale versloeg hij Sam Mekaoui op ippon. In 2012 en 2013 greep de WK-ganger ook al het goud, in 2014 liet hij zich in de eindstrijd het kaas van het brood eten. Middelburger Sjors Riddersma hield gisteren een bronzen me daille over aan zijn eerste NK bij de senioren. In de klasse -100 ki lo verloor hij meteen zijn eerste partij van Biko Vos, maar via de herkansingen knokte hij zich te rug. Hij versloeg achtereenvol gens Ferninand Ansah en Nick van 't Reve. De zaalvoetballers van Groene Ster gingen zaterdagavond met 10-6 onderuit bij het ongeslagen 't Knooppunt. De Vlissingse ere- divisionist deed in de eerste helft lang mee, tot de thuisploeg van 3-2 uitliep naar 6-2 halverwe ge. Doelman Karim Ben Sellam ging bij enkele treffers niet vrijuit. In de tweede helft hoopte Groe ne Ster dichterbij te komen, maar de marge bleef steeds mini maal drie goals. Via 7-3 en 8-4 liep de Amsterdamse ploeg uit naar 10-4. Daarna scoorde Groe ne Ster nog twee keer en werd de nederlaag wat draaglijker: 10-6. Josimar Pattinama (2x), Saïd Bouzambou (2x) en Salim Sandee scoorden voor Groene Ster, de zesde treffer was een ei gen doelpunt van 't Knooppunt. „In de eerste tien minuten de den we aardig mee", reageerde Hoessein Bouzambou. „Daarna maakten we te veel individuele fouten. Het is geen schande om van zo'n ploeg te verliezen." Coach Hicham Benhammou: „De komende tijd moeten we le ren, leren, leren. Ik verwacht dat we na de winterstop het echte Groene Ster gaan zien. Hopelijk kunnen we dan zo lang mogelijk mee doen om plek vier, die recht geeft op deelname aan de play-offs." sport kort |S|p|gg2g3E| Rabobanfi Vreugdevuur na de finish voor Nancy van de Ven (links) en winnaar Roy Gij- sel. foto Camile Schelstraete door Herman Heuvink AXEL. Op het prachtige RES-circuit in Axel werden de finales van het Zeeuws kampioenschap motorcross verreden. Roy Gijsel uit Heikant werd de terechte kampioen bij de MX 2 4-takten en werd ook de eer ste winnaar van de jaarlijks terugke rende Erik Koote wisseltrofee. HAVELTE 'S-HERTOGENBOSCH LA ROCHE SUR YON TOURNAI ROTTERDAM BURY. Arjan Poleij - op de foto tussen twee rondemissen na het NK voor jeugd in Philippine - was gisteren de sterkste renner tijdens een koers in het Belgische Bury. De wielrenner uit Kruiningen trok meerde re malen ten aanval en werd beloond voor dat werk. Voor de renner van ZRTC Theo Middelkamp was het zijn zeventigste overwinning in zijn jeugdcarrière. Volgend seizoen fietst Poleij bij de nieuwelingen, archieffoto Camile Schelstraete AMSTERDAM COLIJNSPLAAT Rustige start van zeilwedstrijden Het seizoen van de Goofies winterzeilwed- strijden ging zaterdag rus tig van start. Rustig door een gebrek aan wind, wat voor de deelnemers een extra uitdaging vormde op de Oosterschelde. Uit eindelijk bleek er vol doende wind om ervoor te zorgen dat het niet al leen een drijfpartij werd. In de klasse ORC A won nen Rein en Wessel Lie- zenga uit Middelburg, voor Frans de Vries Lentsch uit Rotterdam en Piet Briels uit het Bel gische Halle Zoersel, die derde werd. In IRC A ging de overwinning naar Dirk Helleman uit Herrloh (Bel gië), in ORC B won Eric- jan de Ridder uit Oss. Hij hield Arjen Zwart uit Zie- rikzee en Heiske Nonnen- kes uit Breda achter zich. in IRC B was Johan Bol uit Kruiningen de sterk ste, voor Christof Lam- proye uit Kortenberg (België). In Ongemeten A ging de overwinning naar voor Don de Raad uit Wihelminadorp, voor Mark Terborg uit Haar lem Benoit Reckelbus uit het Belgische Deurne. De overwinning in Ongeme ten B ging naar Christof Declerck uit Edegem (Bel gië). Zijn landgenoten Bas Schmit en Bart de Maré werden respectieve lijk tweede en derde. GOES Zeeuwse tennistitels Tijdens de tennismasters in Goes werden afgelo pen weekend de Zeeuw se titels verdeeld. In de fi nale van het mannenen- kel 3 was Daniël de Jonge met 6-4 6-2 te sterk voor Julian Prins. In categorie 4 versloeg Bram Donze (foto rechts) Jan Maarten van de Vrie met 6-1 6-3. In het vrouwenenkel 3 was Shura Poppe in drie sets te sterk voor Loes Si- derius: 6-7 6-4 7-6. In ca tegorie 4 ging de winst naar Karlijn Agten. In de finale was ze met twee maal 6-4 te sterk voor Eelke Zurhorst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64