Dallinp.com is al tevreden met plijkspel Oemoemenoe na rust slagvaardig Ondo zet zegereeks voort in tweede klasse SPORT 17 Rode lantaarn blijft in het bezit van TTCM Ereklasse. Oemoemenoe-Waterland 27-20: Het was een spannende wedstrijd, waarin beide ploegen het spelbeeld afwisselend bepaal den. Waterland was in het begin van de wedstrijd de betere partij en dwong Oemoemenoe tot verde digen. De bezoekers uit Purme- rend kwamen dan ook op een io-o-voorsprong. De Middelbur gers konden nog wel wat terug doen, maar in de eerste helft kwa men zij niet meer langszij. Bij rust stond een 10-7-tussenstand op het scorebord. In de tweede helft kantelde het spelbeeld en trok Oemoemenoe de wedstrijd naar zich toe. De thuisploeg maakte nog twintig punten, Waterland slechts tien: 27-20. De bezoekers uit Delft speelden zeker niet slecht, maar Tovaal was gewoon net iets beter. Bij het in gaan van de rust stonden de Goe- senaren al met 17-7 voor. Dit was vooral te danken aan de voor- waartsen, die flink aan de bak moesten, maar hun werk beloond zagen. In de tweede helft leverde het werk van de voorste lijn van To vaal opnieuw zeventien punten Na de 95-0-zege van de mannen van Oemoemenoe verloren de vrouwen van de club met 95-5. Waar Dallinga de laatste weken steekjes liet vallen, zorgde de ploeg nu voor een verrassing. Zelfs een zege was mogelijk, maar zover kwam het niet omdat Bart Ceulemans met 47-50 van Mar den van der Spoel verloor. Een ge lijkspel was voldoende geweest voor een 5-3-eindstand. De spanning was om te snij den. Zowel het uit- als het thuis publiek had het Spaans benauwd totdat de beslissing viel. Teamcap tain Patrick Vasseur: „Ik ben tevre den. Dit is een gewonnen punt te gen Ai. Dat is in mijn ogen de sterkste ploeg van de eredivisie, zeker in deze opstelling. Ik ben ook blij met de zege van Frédéric Caudron. Hij begon stroef, maar nam in het tweede deel van de partij revanche op zichzelf voor zijn mindere optreden vorige week." Daarmee zei de teamcaptain geen woord te veel. De start tegen Eddy Merckx was niet goed en Caudron stond na tien beurten met 7-24 achter. Toen kwam zijn diesel tot ontbranding en in de volgende tien beurten bereikte hij met series van tien, negen, zeven, vijf en nog eens acht de finish. Merckx bleef steken op 33. Voor de pauze zorgden Berry Dallinga met een zware verliespar- tij en Jean Paul de Bruijn met een knappe overwinning op Raimond op. Delft wist in de tweede helft ook nog een tiental punten bij el kaar te sprokkelen, maar kwam nooit meer in de buurt van de rug byers uit Goes. Tweede klasse. Oemoemenoe-BRC 5-95: Waar het mannenteam van Oemoemenoe vorige week met liefst 95-0 won, gingen de vrou wen gisteren met een monstersco re onderuit. Op eigen veld was het Bredase BRC niet één, niet twee, maar drie maatjes te groot. De enige try van de thuisploeg, die de vijf punten opleverde, kwam op naam van Roxanne Kroon. Dit was niet alleen de eer ste try van de wedstrijd voor de Middelburgers, maar ook van het seizoen. Burgman al voor een gelijke stand. Ook de Hulstenaar begon stroef en kwam pas bij 36-32 voor het eerst op voorsprong. Toen was het hek van de dam en greep hij de overwinning. Derdedivisionist De Stene Brug deelde op bezoek bij het Tapperij- ke 2 een stevige tik uit. De thuis ploeg werd met 0-8 overruled dankzij overwinningen van Joey en Wim de Kok, Rob van Linden en Ad Menheere. De driebanders van De Bevelan ders kregen in Zevenbergen een 6-2-nederlaag te slikken. De hek kensluiter bleek te sterk voor André Karelse, Alfred van den Dries en Rinus Rijk. Rinus Kra mer won als enige voor de Zeeuw en. 3BSD Hydrozorg liet zich van zijn beste kant zien en kleineerde de koploper in de vierde divisie, BV De Zwaan uit Sprundel. Het werd 8-0. Het team nestelde zich naast de Brabantse equipe aan de leiding. Voor de nationale beker moest 3BSD het een dag later af leggen tegen het derdedivisieteam DAB 1 uit Geldrop. Met 2-6 (en 4-8 in sets) ging de thuisploeg eer vol ten onder. Kader. Honky Tonk 1-'s Lands Wel varen 1 6-2: Alleen Peter de Bree was ouderwets op dreef en had aan vijf beurten genoeg om 200 punten in het 57/1 bijeen te spe len. Zijn teamgenoten Danny Wal- hout, Jan Goudzwaard en Jan Eickenboom lieten hem echter le lijk in de steek en verloren royaal. Zes Bevelandse en één Schouw- se deelnemer lieten zich aftroeven in het persoonlijk kampioenschap libre vierde klasse. De titel ging naar Mario van Remortele uit Hengstdijk. Hans Uitzetter uit Hansweert werd tweede, maar ver diende wel promotie. Een troost prijs was er voor hem met de hoogste serie van negentien en een plaats in de gewestelijke eind strijd. MIDDELBURG. De tafeltennissers van TTC Middelburg wachten na de vierde speelronde in de eerste divisie nog altijd op de eerste zege. Op bezoek bij Her cules uit Terborg verloren de Zeeuwen met 8-2. Na twee partijen stonden de Middelburgers al met 2-0 ach ter, waarna kopman Jan Henk Bomhof de derde partij naar zich toe trok. Hercules liep ver volgens uit naar 5-1. Sören de Witte won zijn tweede partij van de middag vervolgens, waar door er nog een kleine hoop was op een remise. Maar tever geefs. MAANDAG 5 OKTOBER 2015 kop na vijfde zege Lanqstraat Arnemuidi 0H8 6O38C TOP-korfbalster Petra de Ridder neemt een doorloopbal en maakt één van haar twee doelpunten tegen Twee maal Zes. foto Izaak Verkeste door Daniel Vervelde VLISSINGEN. Na de eerste overwin ning van het seizoen, die vorige week met enorme cijfers werd be haald op Bassets (95-0), slaagden de rugbyers van ereklasser Oemoe menoe erin opnieuw te winnen. In eigen huis werd het 27-20 tegen Waterland. Het Goese Tovaal was eveneens succesvol. De ploeg ver sloeg Delft 2 met 34-17. De vrou wen van Oemoemenoe gingen te gen Breda hard onderuit: 95-5. Mannen. Derde klasse. Tovaal-Delft 2 34-17: door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL. De driebanders van Dallin- ga.com hebben in de eredivisie een punt afgesnoept van A1 Biljarts uit Apeldoorn. Eerstedivsionist Ripa Recycling pakte de volle buit in Hoensbroek door La Plaza met 2-6 te verslaan. 3 Bart Ceulemans had nog drie punten nodig tegen Martien van der Spoel, maar de driebander kwam er niet aan. Daardoor werd het niet 5-3, maar 4-4. Vrouwen. Driebanden eredivisie. Dallinga. com-A1 Biljarts 4-4: Frédéric Caudron-Eddy Merckx 50-33, 20; Jean Paul de Bruijn-Raimond Burgman 50-41, 30; Bart Ceulemans-Martien van der Spoel 47-50, 46; Berry Dallin- ga-Henk Blauwblomme 34-50, 52.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63