Forza na goede start onderuit Verlies voor Delta Sport De Zeeuwse Kust vecht, maar kan niet aanhaken bij toppers van PSV Overgangsklasser Swift en Tjoba verliezen 16 SPORT Arnemuidse hoofdklasser verslaat Tweemaal Zes (26-19), terwijl KVS een steekje laat vallen. 17-25 18-25 9-25): De Schouwse debutant begon voortvarend. For za liet de titelkandidaat met veel servicedruk niet aan spelen toe ko men en nam goed en gevarieerd spelend het initiatief. Dat resul teerde tegen een ploeg die de eer ste competitiewedstrijd met de volle winst had afgesloten in een ruime setzege. Daarna kantelde het duel en kon Forza het niveau van de eerste set niet meer halen. Sliedrecht Sport 2 profiteerde van fouten in de Zeeuwse gelederen en sloeg in elk van de resterende sets in een vroeg stadium een gat. Die voorsprong leidde in elke set tot winst. Forza 2-Set Up 1-3 (20-25 23-25 15-25 25-20): Forza bleek met een door personele problemen ge dwongen aangepaste opstelling niet opgewassen tegen Set Up. Het eerste punt van de competi tie, dat de thuisploeg in de vierde set tegen een sterke opponnent veiligstelde, werd dan ook gekoes terd. 18-25 14-25): De tweede opeenvol gende overwinning van een dege lijk AVC'87 kwam in een goede wedstrijd tot stand. De Thoolse formatie zette Atak'55 met een las tige service onder druk en omdat de pass goed was, kon in aanval lend opzicht veel worden geva rieerd. De enthousiast en gedisci plineerd spelende Zeeuwen kwa men geen moment in de proble men en wonnen vier keer op rij met ruime cijfers. Forza-Sliedrecht Sport 5 2-3 (25-22, 11-25,19-25,27-25,16-18): Met uit zondering van in de tweede set de den beide teams nauwelijks voor elkaar onder. Forza begon voortva rend en sloot de eerste set ver diend af met winst. Daarna volgde een mindere fase van de thuis ploeg. Het leidde tegen een gerou tineerde opponent, die verdedi gend uitblonk, tot twee nederla gen op rij. Hard werkend sleepten de Schouwse vrouwen een vijfde set uit het vuur. Het werd daarin een nek-aan-nekrace, die voor de Schouwse vrouwen niet goed af liep. Ardito-Volley Tilburg 1-3 (15-25 20-25 25-16 20-25): Omdat Ardito in de eerste set passend in gebreke bleef, kwam de thuisploeg niet aan aanvallen toe. De Tilburgers konden dan ook zonder proble men naar winst afwikkelen. Hoe wel Ardito in de tweede set de goe de draad oppakte, ging de winst opnieuw naar de bezoekers. Scar lett Kwekkeboom wees met een prima opslag de Souburgers de weg naar winst in de derde set. Ar dito leek in de vierde set enige tijd op weg naar de gelijkmakende set winst, maar zo ver kwam het niet. VLAARDINGEN. De handballers van Delta Sport verloren gisteren in Vlaardingen van Twist in de hoofdklasse. In het openingsduel werd het 24-23 door een Vlaar- dingse trefFer zes tellen voor tijd uit een negenmeterworp. Delta Sport beleefde een magere eerste helft die werd afgesloten met een 15-8-achterstand. De equipe van trainer Johan van der Voorn herpakte zich na rust. Bij 20-20 had de Zierikzeese ploeg de averij hersteld en nam zelfs een 22-20-voorsprong. In de slot minuten ging het echter alsnog mis. In de eerste klasse opende SV Orion in Heinkenszand met een riante 30-23-overwinning op PSV Handbal. Bij de vrouwen startte EMM/Olympus zaterdag met een 29-18-overwinning bij de reserves van HMC/OHC'01. VUSSINGEN. De korfballers van TOP Arnemuiden boekten zater dag de vijfde overwinning op rij in de hoofdklasse. Thuis werd Tweemaal Zes met 26-19 versla gen. In Scheveningen verloor me dekoploper KVS van SDO, waar door de Walcherse club nu alleen de dans leidt met tien punten. TOP-Tweemaal Zes 26-19: Voor rust (13-11) kostte het de Arne- muidenaren moeite om om te gaan met het verkapte achterver- dededigen van hekkensluiter Tweemaal Zes. De tactische aan wijzingen van coach Arco Goed koop in de kleedkamer waren niet aan dovemansoren besteed. In de eerste elf minuten van de tweede helft scoorde TOP vijf keer en was de beslissende slag geslagen (18-11). De grootste voor sprong (24-15) stond tien minu ten voor tijd op het bord, waarna freewheelend naar de overwin ning werd gespeeld. GKV-Tjoba 16-12: „Het was jam mer dat er een rust kwam", zei Tjoba-coach Dirk Sercu. Zijn over gangsklasser leidde halverwege: 9-10. Tot frustratie van de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen stokte het daarna aanvallend. Via 12-12 werd het 14-12, waarna Tjo ba zich berustte in de zesde ne derlaag op rij. Scores Tjoba: Dennis Broerse 5, Me lissa Naumann en Patrick de Bruine 2, Esmee Walraven, Sharon Goedege- bure en Corné de Broekert 1. Swift-Sporting Trigon 19-21: Swift zat driekwart wedstrijd aan de goede kant van de score. De erva ring van de tegenstander gaf de doorslag. Met rake vrije ballen strafte Sporting Trigon de verde digende foutjes van de Middel burgers af. Pouwer, Rachel Verhagen en Bas Gun- ter 2, Joren Gillissen 1. Korbatjo-Fortis 17-24: Eersteklas ser Fortis deed wat het moest doen om niet naar beneden te moeten kijken: punten pakken in Oud-Beijerland. Verdedigend was het voor rust (11-13) wat on achtzaam, erna waren de Soubur gers veel beter bij de les. TOP is zeker van het herfstkampioenschap. De ploeg is in de eerste veldhelft niet meer te achterhalen. staande voor Ondo. Op karakter kwam de koploper in de tweede klasse terug tot 15-11 na een kwar tier. In de laatste twintig minu ten drukte het team uit Sint Lau rens alsnog het kwaliteitsverschil in cijfers uit. Zaterdag komt hekkensluiter Triade op bezoek. De kans is groot dat Ondo de eerste veld helft zonder puntverlies gaat af sluiten. Scores Ondo: llja Mostert 8, Thomas Mesu 3, Linda Burger, Ronald Wisse en Dennis Witte 2, Nikie Geervliet, Kristy Kolmus en Jeroen Mesu 1. Triade-KVK 9-15: Door slordighe den in de defensie stond KVK bij rust onnodig achter: 8-7. Triade vergrootte het gaatje meteen na rust tot twee punten, maar dat was meteen het laatste wapen feit. KVK werd een stuk efficiën ter, kwam op drie punten voor sprong en gooide in de laatste tien minuten de wedstrijd op slot. José Nieuwenhuijse, Yvonne Joziasse en Martijn Verdonk 1. DSO-Stormvogels 11-15: Om in de competitie mee te blijven doen, was het do or die voor derdeklas ser Stormvogels. Na twee teleur stellende nederlagen was er het knappe herstel tegen koploper DSÓ. Zowel mentaal als speltech- nisch was Stormvogels de baas in Klundert. Blauw Wit-Seolto 16-10: Legio kansen liet Seolto onbenut om bij rust voor te staan in plaats van 6-5 achter. Gewoontege trouw sloeg Blauw Wit toe in de tweede helft. De Kloetingse ploeg prikte nog tien keer raak. Het team staat nu samen met DSO op kop. Atlas-Togo 15-23: Binnen tien mi nuten (0-4) voelde Atlas dat er geen eer te behalen viel tegen een sterker Togo. Steeds als de thuisploeg dacht dichter bij te sluipen, hadden de Goesenaren een antwoord klaar. Scores Togo: Wietse de Munck 5, Anouk Hazelaar, Marten Postema en André Goossens 4, Desiree Voshart 3, Mijke Tahapary, Sharona van Bel zen en Marcel Viergever 1. Zaamslag-Vios 15-16: Niet eer der dit seizoen scoorde Zaamslag zo veel. Het bleek net niet ge noeg. De thuisploeg opende sterk (6-2), maar Vios kwam bij rust terug tot 8-7. In een open tweede helft moest Zaamslag in de achtervolging. Dat lukt tot 15-15, waarna Vios in de slotminu ten het laatste woord had. Z wemclub De Zeeuwse Kust is in de eerste ronde van de hoofdklasse rede lijk gestart. In het Vrij- burgbad in Vlissingen waren landskampioen PSV en MNC Dor drecht de inspirerende tegenstan ders. De senioren van DZK hadden het moeilijk tegen de PSV-top- pers. Jonathan Davidse verbeterde op de 400 meter vrije slag het Zeeuws record voor achttienjari gen naar 4.07,99, maar moest toe zien dat de PSV'ers Maarten Brzos- kowski, Kyle Stolk en Joeri Verlin den, allen met ervaring op grote eindtoernooien, toch ruim sneller waren. Ook bij de vrouwen over heerste PSV. Nikita van den Ouden werd op de 400 meter vrije slag vierde met 4.39,61, Ze zag drie PSV-zwemsters voor zich eindigen, onder wie Manon Aers- sens, vorig jaar nog uitkomend voor DZK. Bij de mannen-junio ren sloot Ruden de Ridder - trai nend in Eindhoven, maar zwem mend voor DZK - de 200 meter vrije slag winnend af. Met 1.57,71 was hij beduidend sneller dan zijn leeftijdsgenoten, waarna Ba- bet de Voogd op de 200 meter rug slag voor de vrouwen-junioren als snelste wist te finishen. Haar eind tijd was 2.39,06. Bij de mannen-jeugd zette Kal le van Gemert op de 100 meter rugslag een knappe 1.02,66 op de klokken, terwijl bij de minioren Fenna Klaassen, Joshua Bijvank en Anna Tiemersma bij de snel- sten hoorden en daarmee lieten zien dat er ook in Walcheren enke le talenten in aantocht zijn. In Roosendaal kwam De Schel de in actie in de B-klasse. Bas van Houwelingen zorgde met overwin ningen op de 100 meter wissel en 50 meter rug voor belangrijke pun ten. De Bevelanders kwamen in Oosterhout in actie in de C-klas- se. Manon Kloosterman, Heieen de Lange en Kim de Winter won nen programmanummers. door Peter van Kouteren vussiNGEN. In de districtscompeti tie werden verschillende wedstrij den afgelast in verband met het EK volleybal. De vrouwen van BOK en beide standaardteams van WS'92 kwamen daardoor niet in actie. Het in de tweede divisie debuterende mannenteam van Forza verloor thuis met 3-1 van Sliedrecht Sport 2. AVC'87 is in de eerste klasse door een nieuwe zege (4-0) koplo per. Mannen. Forza-Sliedrecht Sport 21-3 (25-15 Atak'55 3-AVC87 0-4 (18-25 20-25 Vrouwen. TOP komt alleen op door JaapJan Ritsema Scores TOP: Jeanine Marijs en Anita de Ridder 7, Jurriaan Bouwens en Jurgen Janse 4, Petra van Belzen 2, Emmelie Bouwens en Peter van Bel zen 1. Scores Swift: Dylan Gillissen 5, Gijs Gillissen 4, Sanne Oostinga 3, Mirella Scores Fortis: Remco Crucq 7, Yas- min Swiers en Rens van den Driest 4, Juul van de Linde 3, Anita Wielema- ker en Kim Baas 2, Justin Koppejan en Maurice van de Have 1. RWA-Ondo 17-20: Na een matte eerste helft (10-4) leek de eerste nederlaag van het seizoen aan- Scores KVK: Sander Slabbekoorn 4, Lennard Volkers 3, Tonia Verdonk en Koen Volkers 2, Nicole Bostelaar, Scores Stormvogels: Jonathan Koets 4, Niek Peene 3, Vera Ge- schiere en Arjen Schoe 2, Emmely de Visser, Petra Rijn, Angela Matthijsse en Sander Verrijzer 1. Scores Blauw Wit: Annemarijne Holl, Ivo Flipse en Niek van Diemen 3, Kirsten Verschuure en Bastiaan Rijk 2, Esmee Verschoore, Marieke Wolters en Marty de Vilder 1. Scores Seolto: Maurice Brul 4, Ma- rielle Francke 3, Mayella Kuizinga 2, Ralf Dourlein 1. Scores Atlas: Tim Dibala 6, Evi Ovaa en Ben van Hese 3, Thomas Mesu 2, Seran de Witte 1. Scores Zaamslag: Marjan Verhage en Marco van Reeuwijk 4, Linda Ha melink en Gerwin Seghers 2, Daphne de Vos, Karin van Hyfte en Erwin Ver- helst 1. door Leo van den Ouden De Nederlandse zwemtopper Maarten Brzoskowski kwam dit weekend met zijn zwemdub PSV in actie in Vlissingen. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62