DFS nog meer pijn SKNWK is alleen koploper na puntverlies Rillandia en Smerdiek Laagvlieger uit Veghel houdt koploper op gelijkspel aan de Irislaan SPORT 15 Hoofdklasser komt vermoeid over en blijft tegen nog puntloos Blauw Geel'3 8 steken op een 2-2-gelijkspel. VLISSINGEN. Rond de klok van kwart over één begonnen de spe lers van VC Vlissingen aan hun warming-up voor het hoofdklasse duel met Blauw Geel'38. In de be stuurskamer van de Zeeuwse club werd ondertussen uitgelegd dat een aantal spelers die nacht pas om half drie thuis was gekomen wegens zaalvoetbalverplichtingen met Groene Ster. Dat leek drie kwartier later door te spelen in het veld. Vlissingen, voor aanvang van de wedstrijd nog koploper in de hoofdklasse B van het zondagvoet bal, liet zich gisteren makkelijk af troeven (2-2) en kon niet het beste in zichzelf naar boven halen. De ploeg kwam vermoeid over. „We waren vandaag inderdaad niet goed bij de les", vond ook trainer Jurriaan van Poelje. „Maar ik vind het te makkelijk om te conclude ren dat dit door het zaalvoetbal komt. De jongens die zaterdaga vond niet met Groene Ster ge speeld hebben, vond ik namelijk ook niet fris overkomen." De thuisploeg staat normaal ge sproken bekend als een team met veel individuele kwaliteiten en een enorme dosis creativiteit. Te gen een ploeg als Blauw Geel'38, dat zich vooral liet terugzakken en geen intenties had om te voet ballen, kan dat goed van pas ko men. Maar het lukte de mannen van Van Poelje nauwelijks om door de Veghelse muur heen te breken. In de eerste helft kwam Vlissingen zelfs geen enkele keer gevaarlijk voor de goal en was de grootste kans voor de bezoekers. „Maar in de tweede helft lukte het wel een aantal keren om voet ballend iets te forceren", blikte de trainer terug. Hij liet Salim Ben Sellam - één van de zaalvoetbal lers - in de pauze in de kleedka mer achter en stuurde Geraldi Geerman in zijn plaats de wei in. „Met name via hem kwamen we in de tweede helft wat vaker voor de goal. Hij was wél fris en kon wél de nodige energie in de wed strijd steken." Toch lukte het Vlissingen niet om de puntloze bezoekers op een nederlaag te trakteren. Blauw Geel kwam twee minuten na de pauze zelfs op voorsprong. Topsco rer Josimar Pattinama bracht de Zeeuwen amper een minuut later echter alweer langszij. Van Poelje: „Dat doelpunt kwam voort uit één van de momenten dat we ons wel door dat verdedigende blok heen wisten te voetballen. Via de flanken stomen we op naar voren, brengen de bal in de zestien en Jo simar toont daar zijn klasse." Tien minuten voor tijd leverde eenzelfde soort scenario Vlissin gen wederom een grote kans op. De ingevallen Hoessein Bouzam- bou werd echter neergehaald en verdiende daarmee een penalty, die Pattinama in de gelegenheid stelde zijn tweede treffer van de middag te maken. Opgeluchte juichkreten klonken over de Iris laan. Maar deze euforische gelui den maakten nog geen vijf minu ten later alweer plaats voor teleur stelling. Met een kopbal zette Ger- ke van den Akker de bezoekers op nieuw naast Vlissingen (2-2), dat daarna niet meer bij machte was om nogmaals te scoren. „Het is teleurstellend dat we die voorsprong, zo kort voor tijd, nog weggeven", vond Van Poelje. „Dat mag natuurlijk nooit. Als je mee wilt doen om de titel, moet je zulke potjes over de streep trek ken. Eerder lukte ons dat ook niet tegen EHC, eveneens geen hoog vlieger." Van Poelje weet ook dat je het kampioenschap niet wint te gen de toppers, maar in wedstrij den als die van gisteren wél kunt verliezen. „Maar gelukkig hebben we nog 21 wedstrijden om ons te herstellen", besloot hij. KARAKTERISTIEK Hoewel nog bijna een volle helft te spelen was, lukte het de forma tie van Romeo van Aerde niet om de zaken recht te zetten. Ook een numerieke meerderheid in de slotfase was niet aan de Setal- landers besteed, tot teleurstel ling van Van Aerde. „We gaven de goals onbenullig weg en wis ten zelf bijna niets te creëren." Noad'67-Kogelvangers 2-0: Goed uit de kleedkamer komen is een belangrijke kwaliteit. Noad be wees het tot twee keer toe. Bin nen veertig seconden legde Frank den Engelsman de 1-0 in het net, nadat Kogelvangers de bal naïef inleverde. Onmiddellijk na de hervatting sloeg de thuisclub opnieuw toe, ditmaal vanaf de penaltystip. Noad-trai- ner Ad Palings noemde de zege een mooie uitslag. „Veel kansen krijg je tegen een ploeg als Kogel vangers niet. Daarom wilden we vanaf het begin scherp zijn." Stellendam-Duiveland 1-3: Na een snelle voorsprong parkeerde Stel lendam de bus ter hoogte van het eigen strafschopgebied. Pas na de pauze vond Duiveland de gaten in de massaal opgetrokken verdedigingsmuur. De aanvanke lijk aan de kant gelaten Ronald Zwager en Masoud Osmanie maakten in het tweede bedrijf hun opwachting. „Het tempo ging omhoog en we waren in eens veel dreigender. Twee direc te vrije trappen bezorgden ons de verdiende winst", zei trainer Erwin van der Woerdt. Door een 1-0-zege in een erbarmelijk slechte wedstrijd is SKNWK nu alleen koploper. Ril landia speelde met 0-0 gelijk en Smerdiek verloor met 3-1 van Hal steren. Hansweertse Boys produ ceerde een half dozijn treffers en staat nu tweede. Richi Parsowa nam de helft van de treffers voor zijn rekening. Voor Waarde kon het weekend niet stuk. De mannen van Dennis Neels boekten een zwaarbevoch ten zege. Zo knalde Iman Noor- dam van grote afstand raak en was Ely Engo attent bij een scrim mage. „De tweede helft zag er niet uit, het was heel lelijk. Ik had mijn spelers opgedragen dat de drie punten belangrijker waren dan het spel", aldus Neels. Vosmeer pakte voor de tweede keer van het seizoen drie punten. In Kerkwerve won de jonge ploeg van Cees Stoutjesdijk met 3-2. „Het was geen superwedstrijd van onze kant, maar ons spel kent nog pieken en dalen. De jonge jongens doen het goed, maar hebben af en toe een terugval". Zijn collega Jos Wesdorp was minder blij met de scheidsrechter. „Hij keurde het tweede doelpunt goed terwijl de speler van Vosmeer twee meter buitenspel stond." MAANDAG 5 OKTOBER 2015 Vlissingen mist de energie door Daniel Vervelde Invaller Geraldi Geerman werpt zich onder toeziend oog van medespeler Abdoe Abdenbi voor de bal. Geerman werd in de rust door trainer Jurriaan van Poelje in het veld gebracht en speelde ijverig. Hij kon het puntverlies van zijn team echter niet voorkomen, foto Izaak Verkeste Vlissingen-Blauw Geel'38 2-2 (0-0). 47. Brian Peters 1 -0,48. Josi mar Pattinama 1-1, 81. Josimar Pat tinama 2-1 (strafschop), 84. Gerke van den Akker 2-2. Scheidsrech ter: R.G.C.M. Schul (Leidschen- dam). Aantal toeschouwers: 220. Vlissingen: Ariën Pietersma; Daniël Jansen, Perry Bierkens (40. Quincy Gooding), Roycel James, Milton Roemeratoe; Etienne Mallie, Tho mas Ragut, Salim Ben Sellam (45. Geraldi Geerman); Abdoe Abden bi, Josimar Pattinama, Regilio Pi nas (73. Hoessein Bouzambou). door Robin Hamelink SKNWK-Stavenisse 1-0. Remco van de Berge 1 -0. FC Bergen-Hansweertse Boys 0-6. Richi Parsowa 0-1, 0-3 en 0-6, Steven Fitsch 0-2 en Aleksandar Veljanoski 0-4 en 0-5. Rillandia-Halsteren 0-0. Vrederust-Smerdiek 3-1. Yannick Broeren 1-0 en 3-1, Dennis Moerland 1-1 en Peter Musters 2-1 (strafschop). WIK'57-Vosmeer 2-3. Remon de Boer 1-0, Denny Driehuijs 1-1 en 1-2, Youri den Hollander 1-3 en Remco Theunisse 2-3. Dosko-ZSC'62 1-3. Robin Provoost 0-1 en 1 -2 en Jean Paul van der Wee- Ie 1-3. Waarde-SPS 2-0. Iman Noordam 1-0 en Ely Engo 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61