STUUR NU JOUW SCHOOL KRANT IN! Overleg met inwoners in ongedwongen sfeer eofroBE» 14 SCHOUWEN-DUIVELAND Bestuurders en ambtenaren spraken met tweehonderd mensen in 'pop-up infocentrum' aan de Mol in Zierikzee. Deeltijd wonen geen oplossing leegstand Zeeuwse Avond voor laatste keer Reünie balletschool ZIERIKZEE Ambtenaren en be stuurders moeten vaker buitens huis het gesprek aangaan met in woners, ondernemers en bezoe kers. Dat is de les die BenW trek ken uit het project 'Krot of Kans'. Met een zak geld uit Brussel, zette het Centrum voor Beelden de Kunst Zeeland eind vorig jaar het project 'Krot of Kans' op. Van half december 2014 tot eind maart dit jaar verbleven afwisselend groepjes kunstenaars, architecten, journalisten en ondernemers in een leegstaand winkelpand aan de Mol in Zierikzee. De gemeente was ook een van deze tijdelijke bewoners. Van maandag 2 februari tot en met za terdag 24 februari hebben dertig medewerkers van de gemeente, medewerkers van Zeeuwland en SMWO Welzijn zo'n tweehon derd inwoners, bezoekers en on dernemers ontmoet. De gemeente gaf informatie over projecten in Zierikzee, over het sociaal domein en over de servicelijn van Openba re Werken. Verder werd in de win kel een persconferentie gehouden, 'Bij een project in een specifieke wijk kan de pop-up locatie bij voorbeeld een bouwkeet zijn' praatte wethouder Cees van den Bos er met de bewoners van De Wieken en overlegde wethouder Jacqueline van Burg er met onder nemers. De ervaringen zijn verschil lend. Er waren altijd tenminste twee medewerkers aanwezig. Som- En word voor één dag baas van deze krant, samen met heel jouw klas. Elke schoolkrant maakt kans. ZO KUN JE INSTUREN: Uploaden projectschoolkrant.nl Mailen contact@projectschoolkrant.nl Per post Project Schoolkrant, Antwoordnummer 92300, 3009 XD Rotterdam. STvfi""N fin."00» migen hadden weinig bezoek, an deren waren voortdurend in ge sprek. De ontmoeting met mede werkers van Zeeuwland en het SMWO werd gewaardeerd. De conclusie van het experi ment is dat de 'pop-upmethode een effectief middel is om in con tact met inwoners te komen. De 'pop-up' biedt, volgens de gemeen te, 'Een laagdrempelige inloopmo gelijkheid voor het overdragen van informatie in een ongedwon gen sfeer. Alles was bespreek baar." Vooral de Zierikzeese winke liers waren te spreken over het overleg met de gemeente. BenW en de ambtenaren wil len daarom vaker ergens 'opdui ken'. Maar de plekken waar zij dat doen, moeten wel in overeenstem ming zijn met het onderwerp. „Bij een project in een specifie ke wijk kan dit een bouwkeet zijn, Bij een vraagstuk voor het sociaal domein kan dit een activiteiten ruimte in een seniorenflat zijn. Zo is het 'pop-up bezoekerscentrum' ook echt pop-up." De ervaringen van de gemeen te in de winkel aan de Mol wor den verzameld in een boekje. Op Noord-Beveland kun nen nu vrijwel meteen zo'n driehonderd huizen worden gebouwd zodra zich daar ko pers voor melden, pure re creatiewoningen niet eens meegerekend. De gemeente heeft niet precies in beeld hoe groot de leegstand is. Er zijn wel cijfers uit 2010. Vol gens de projectgroep 'krimp, ontgroening en vergrijzing' stonden toen bijna tweehon derd woningen leeg. Dat zijn er inmiddels zeker niet min der. In het gemeentehuis houden ze het er op dat nu alleen al in de drie grotere dorpen in totaal zo'n hon derdvijftig woningen te koop staan. Twee jaar terug nam de gemeente één maatregel om daar iets tegen te doen: onder voorwaarden mogen mensen van elders een wo ning aankopen voor deeltijd- gebruik: bewoning tijdens va kanties of in de weekenden. Bijna veertig huizen zijn nu al als zodanig in gebruik, meldt de gemeente. In de regio Bijbelquiz In het multifunctio neel centrum in Zierik zee wordt donderdag- avonde en bijbelquiz gehouden. De organi De stichting 'Nie praete ma doe' houdt voor de vijftiende en te vens laatste keer een Zeeuwse Avond. Die vindt plaats op zaterdag 24 oktober in de zaal van het Ton- nenmagazijn in Brouwershaven. Deze avond treden op: Ambras, Engel Reinhout en Pau Heer schap. Ambras en Engel Reinhout ston den ook de allereerste Zeeuwse Avond op het podium van het Tonnenmagazijn. Ook Pau Heer schap was al eens eerder gast van stichting Nie praete ma doe'. De allerlaatste Zeeuwse Avond begint om 20.00 uur. De zaal gaat om 19.30 uur open. Plaatsbespreken via e-mail: j.goemans@hccnet.nl of telefo nisch: 0111-401576 Mijn dorp, mijn stad Brusea Visserijmu seum en Oudheids kamer, 14.00-17.00 uur: Expositie Schil derijen Annie Scheermeijer; Dorpshuis de Schut- se, 13.00 uur: Bridge; 18.30 uur: Harmonie+ leerlin genorkest; 19.00 uur: Tai-Chi; 20.00 uur: Handwerkcafé; Trefpunt de Dors vloer, 15.15 uur: Slag werkles Crescendo; Dorpshuis 't Zuudén- de, 13.00-17.00 uur: 't Wienkeltje; Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ont moeting 65 plus; Dorpshuis, 10.00-11.00 uur: Yo ga; 19.30-22.00 uur: Koor Rodonis; Gebouw de Hoek steen, 13.00 uur: AN- BO Middenschou- wen Modeshow; Fizi, 20.00 uur: Amy; Gemeentehuis, gehe le dag: Tentoonstel ling van rondreizend kunstenaar Gerard Rommens; Sint Lievensmon- stertoren, 10.00-17.00 uur: Be klimming Dikke To ren en tentoonstel ling Vloedlagen in de zeereep, Expositie Silhouetten tegen het licht; Stadhuis museum, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Mastodont op zol der, 65 jaar Kor en Bot. Gemeente gaat vaker de boer op door Ton van den Nouweland r> WISSENKERKE. Aan huizen geen gebrek op Noord-Beve land. Het barst er van de mo gelijkheden om nieuwe hui zen te bouwen. Maar onder tussen staan ook steeds meer woningen leeg. Vooral in het oude hart van de dorpen we melt het van de borden: te koop! ZIERIKZEE Dj-workshop SMWO Welzijn Schou- wen-Duiveland houdt vrijdag in Jongerencen trum 4SD een dj-work shop. Dj Arlonso, win naar van de Dance- tour Dj contest, zal de ze workshop verzor gen. De basistechnie ken worden aange leerd en een eigen stuk wordt gecreëerd. Jongeren tussen de 12 en 23 jaar kunnen zich aanmelden via www.welzijnsd.nl De workshop is van BROUWERSHAVEN 18.45-22.OOuur. ZIERIKZEE satie is in handen van de winnaar van de wis seltrofee van vorig jaar: het team van de Christengemeente Zierikzee/ Noordgou- we. De quiz begint om 20.00 uur, deuren open vanaf 19.30 uur. Het multifunctioneel centrum is aan de Huij- bertstraat 35. Aanmelden als team van vier personen kan bij Marjan Sijrier via sijrier@solcon.nl of tel. 0111-401985. ZIERIKZEE. Dansdocente Elly Geelhoed op het podium tussen haar leer lingen. In de Nieuwe Kerk in Zierikzee is zaterdag het 25-jarig bestaan van haar balletschool gevierd. Dat gebeurde met een door 75 leerlin gen bezochte reünie, een buffet en een voorstelling, waar 135 mensen op af kwamen. Het optreden zat vol met verwijzingen naar Geelhoeds werk en is gemaakt door vier oud-leerlingen die van ballet hun werk hebben gemaakt, als docent of als uitvoerend danser. De jubilaris kreeg het even te kwaad toen haar pupillen een schilderij van een ballerina aanboden. „Er kwamen tranen, want dit had ik niet zien aankomen." De docente wilde geen cadeau's. Met sponsoring, gif ten en een loterij werd 1250 euro ingezameld. Die opbrengst gaat naar het Sophia Kinderziekenhuis, foto Marieke Mandemaker BRUINISSE BURGH-HAAMSTEDE DREISCHOR KERKWERVE NIEUWERKERK OUWERKERK SCHARENDIJKE ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50