Allemaal Vandaag helderheid infö-avond opvang bij Axel Vanaf vandaag in De Sporthal Stroperij op water loopt spuigaten uit Vanmiddag komen bijna tweehonderd vluchtelingen aan in Cadzand-Bad. Ze blijven maximaal 72 uur. CADZAND-BAD. De Sporthal bij Cadzand-Bad ontvangt vandaag bijna tweehonderd vluchtelingen. De locatie is door het COA aange wezen voor crisisopvang. Dat bete kent dat de tijdelijke bewoners na maximaal 72 uur weer vertrekken. Het gaat om een groep van zo'n 195 mensen die sinds vrijdag sa men worden opgevangen in een sporthal in Roosendaal. Ze komen uit Eritrea, Syrië en Albanië. Zo'n 80 van hen behoren tot een gezin; er zijn dus enkele tientallen kinde ren bij. Omdat het in Roosendaal ook om crisisopvang ging, moeten ze daar na 72 uur vertrekken. Met de groep zijn in Roosendaal geen problemen geweest, melden de ge meente Sluis en Brabantse media. In de crisisopvang komen men sen terecht voor wie niet meteen plaats is in de reguliere centra. In Cadzand-Bad wachten ze tot voor hen een plekje is gevonden op een plek waar ze langer kunnen blij ven. Lukt dat niet binnen 72 uur, dan gaan ze opnieuw naar een an dere noodopvang. Sluis maakte afgelopen week al bekend dat De Sporthal was voor gedragen als opvanglocatie, indien COA een beroep zou doen op de gemeente. „Dat hebben we aan het begin van de week besloten", vertelt woordvoerster Marjolein Reinhoudt. „Toen werd nog ge zegd dat er voorlopig geen behoef te leek te zijn aan extra plaatsen. Eind van de week draaide dat om en hoorden we dat er juist wel meer plekken nodig waren. Toen hebben we meteen de inwoners van Cadzand ingelicht." Nog geen twee dagen later kwam het COA met het bericht dat De Sporthal nodig was. „Dat kwam heel snel en daardoor voor ons toch nog on verwachts", verelt Reinhoudt. Gisteren werd begonnen met het gereedmaken van het gebouw, dat in bezit is van de gemeente. Er werd een tijdelijke vloer neerge- Het gaat om een groep van 195 mensen die sinds vrijdag samen worden opgevangen in een sporthal in Roosendaal. legd, en op de parkeerplaats ver rees een grote tent. Die gaat die nen om maaltijden in te serveren. Slapen gebeurt in de hal, douchen kan in de kleedkamers. De vluch telingen worden aan het eind van de middag verwacht. De Sporthal kan tot het eind van de week niet gebruikt worden om in te sporten. Ook de tennisba nen en voetbalvelden zijn dicht. De gemeente Sluis heeft een in formatienummer geopend: 0117 457123. Wie zijn of haar hulp wil aanbieden, kan daar ook terecht. Spullen voor de vluchtelingen, zo als speelgoed, kunnen ingeleverd worden bij de Kringloopwinkel in Oostburg. De informatiebijeenkomst over ontwikkelingen in Cadzand-Bad, die vanavond in De Sporthal zou plaatsvinden, is vanwege de situa tie uitgesteld. Dit weekeinde streken zo'n dertig leden van de Vlaamse familieclan Lamberts neer bij Huize Weltevreden in Oostkapel Ie. Overal aan de Zeeuwse kust halen families de banden aan in genoeglijke groepsaccommo- daties. "Vorige week hebben ze hier nog een heel varken aan het spit geroosterd." PAGINA 12 13 foto Izaak Verkeste AXEL. Het Terneuzense college be sluit vanochtend of vandaag de informatie-avond over de komst van een vluchtelingen naar een camping bij Axel doorgaat. Burge meester Jan Lonink wil van het COA eerst duidelijkheid over de vraag of zo'n opvang daar über haupt wel gevestigd kan worden, zei hij gisteren. Het COA maakte vorige week bekend twee jaar lang 250 vluch telingen op te willen vangen op een camping aan de Eerste Ver korting bij Axel. Al snel bleek dat er onduidelijkheden zijn over wie eigenaar is van de grond. Er lopen rechtszaken over. „We heb ben het COA meteen gewaar schuwd: zoek dit goed uit", geeft Lonink aan. „Dat is nog niet ge beurd. Tot die tijd zetten wij geen stappen. Informatiebijeen komsten over dit thema zijn al complex genoeg. Daar gaan we niet ook nog eens discussies aan toevoegen over eigendomskwes ties." Rond de middag is bekend of de bijeenkomst, om 19.30 uur in De Halle, doorgaat. Informatie daarover is te vinden op de sites van Terneuzen en van deze krant. Damesmodezaak in Veenendaal Kapelle T 0113 344 151 Zeeland schouwen-duiveland@pzc.nl Opvang vluchteling in Cadzand door Martijn de Koning O pagina 13: Sporthal Cadzand was Zeeuwse keuze PAGINA 12 iitra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 49