Up wordt nu echt niet meer verkocht Basketbalsters walsen over Barons 3 heen Zeeuws-Vlaamse waterpoloers slikken in eigen bad nederlaag Teams Rapide moeten genoegen nemen met gelijkspel i SPORT 19 Vrouwen van Terneuzense club hebben geen kind aan Souburgh. Na een 2-0- voorsprong halverwege wordt het 5-0. TERNEUZEN. Een voortreffelijk spe lend Olympia walste in de vierde klasse van de hockeycompetitie voor vrouwen met speels gemak over Souburgh heen (5-0). Een klasse hoger speelde Rapide ver diend gelijk bij mede koploper Derby (1-1). De mannen van Olym pia kwam in de derde klasse tegen Dordrecht niet verder dan 1-1, ter wijl de mannen van Rapide één klasse lager een punt overhielden aan het uitduel met Mierlo (2-2). Vrouwen. Derde klasse. Derby-Rapi- de 1-1 (1-0): Rapide speelde bij vla gen tegen twaalf tegenstanders. Het arbitrale tweetal voelde zich volgens de Hulstenaren geroepen om de thuisploeg een handje toe te steken. In de eerste helft resul teerde dat in een fors aantal niet al tijd even terecht gegeven strafcor- ners voor de thuisploeg. Derby was in die periode wel wat beter, maar had toch een dubieuze straf- bal nodig om op voorsprong te ko men. In de tweede helft had Rapi de het beste van het spel en kwam terecht op gelijke hoogte. Na twintig minuten nam Stepha nie Beaart-Van Haperen dat doel punt voor haar rekening: 1-1. Vierde klasse. Olympia-Souburgh 5-0 (2-0): Olympia speelde de bes te wedstrijd van dit seizoen. Twee speelsters die van blessureleed te rugkeerden brachten de thuis ploeg op het juiste spoor. Saskia Haayer zorgde voor de 1-0, Sophie Verbraeken liet de 2-0 aanteke nen. In de tweede helft zorgde de thuisploeg opnieuw voor heel veel druk en dat resulteerde in doelpunten van Saskia Haayer, Desiree Muller en Aïcha Sips: 5-0. Mannen. Derde klasse. Olympia-Dor- drecht 1-1 (1-1): Na de moeizame competitiestart voelde het gelijk spel tegen de nummer twee als een bevrijding voor Olympia. Dor drecht had over het algemeen wel het betere van het spel en was ook het meest voor het doel van Olym pia te vinden. In dat doel vertolkte Roy de Pree een hoofdrol, hij hield zijn team in de wedstrijd. Via een strafbal kwam Dordrecht op voorsprong. Uit een strafcorner liet Douwe Boerbooms de gelijk maker noteren. Vierde klasse. Mierlo-Rapide 2-2 (1-1): Na een rommelig begin counterde Rapide in de vijftiende minuut fraai naar de 0-1. Op aan geven van Jens Bergman zette Jo ris Meerdink zijn ploeg op voor sprong. Nog voor de pauze kwam Mierlo langszij. In de tweede helft nam Rapide opnieuw de leiding door een treffer van Wouter de Kerf. Knullig balverlies leidde ech ter de 2-2 in. Daarna hield Rapide op karakter, zelfs een tijdje met tien man spelend door een gele kaart, het punt vast. De nieuwe bodem van Stal Ver- mue in Heinkenszand werkte blijkbaar inspirerend, want er werd goed gescoord. Anneke Del zenne liep met de mooi bergop waarts en in de zijgangen uitblin kende Chanel in de eerste proef met 64,70 procent naar de over winning. Anneke de Booij uit Kloosterzande eindigde met de merrie Vigieny S als tweede (62,05 procent). „Chanel vraagt om een aparte aanpak. Je moet ze laten voelen wie de baas is, maar ze wel in haar waarde la ten. Anders vertikt ze het ge woon. Vandaag was ze super braaf en werkwillig", vertelde Delzenne, die nu met haar paard de overstap maakt naar Z2. „Ik denk dat Chanel er klaar voor is. De wissels zijn nog niet beves tigd. Maar dat is een kwestie van kilometers maken." In de tweede proef was Car- lijn Leewis uit Hoedekenskerke met de mooi bergopwaarts galop perende en fijn schakelende ruin Westerschelde's Up de beste. Ze kwam tot een score van 65,58 procent. „Up verrast mij telkens weer", bekende Leewis. „Het is een bijzonder paard. Tot zijn der tiende heeft hij in de wei gelo pen. In januari kwam hij bij ons op stal voor de handel en als mijn tweede paard. Ik ben met hem in Li gestart. Nu loopt hij Z2. Inmiddels is hij uitgegroeid tot mijn toppaard en wordt niet meer verkocht." 'Je moet Chanel laten voelen wie de baas is, maar ze wel in haar waarde laten' Vrouwen. Scheldesport-Barons 3 101-36 (50-22): De Terneuzense vrouwen waren veel te sterk voor Barons. Via fastbreaks nam de ploeg al snel afstand van de tegen stander uit Breda. Julia Fuertes Cabello was topscorer met 34 punten. Marjolein Bruurs scoorde 20 punten. Gözde Dere (15 pun ten) speelde na lang blessureleed haar eerste competitieduel. De ze ventienjarige Lisa de Bruijne zag een goede wedstrijd beloond wor den met veertien punten. Mannen. Scheldesport-JRC 69-76 (37-33): De thuisploeg verspeelde in de laatste periode een voor sprong van negen punten (56-47). Scheldesport wankelde en werd in de laatste minuten overlopen door de tegenstander uit Boxtel. Alexander van Glansbeek was bij Scheldesport topscorer met twin tig punten. De Schelde-Merlet 2-8: Merlet, dat vorige week ook al had gewon nen, startte sterk en scoorde al snel bij een manmeersituatie. Toen De Schelde met een man meer miste, scoorde Merlet vervol gens opnieuw: 0-2. Toch kwam de thuisploeg in de eerste periode nog op 1-2 en leek het een span nend duel te worden. De Schelde speelde echter te slordig om het ook echt spannend te maken en houden. In de tweede periode kon Merlet uitlopen naar 1-4. In de der de periode had De Schelde tot driemaal toe een man meer in het water, maar even zo vaak werden de kansen gemist. Daardoor stond het aan het eind van de derde pe riode nog steeds 1-4. In de laatste periode bleef De Schelde kansen missen en liep Merlet uit naar 1-8. Het slotak koord was wel voor De Schelde, dat echter een ruime nederlaag (2-8) slikte. Cas van Vorstenbosch en Ivan Jansen van Roosendaal scoorden voor de Terneuzenaren. De Bruinvis-Aegir 4-7: In een attrac tieve wedstrijd ging het lange tijd gelijkop. Aegir scoorde als eerste maar De Bruinvis kwam in de tweede periode sterk terug en nam een 2-1-voorsprong. Halver wege leidde de thuisploeg nog steeds (3-2). Aegir nam het heft wat meer in handen en kon dat - mede doordat De Bruinvis veel kansen onbenut liet - uitdrukken in een voorsprong (3-5). De ploeg uit Eindhoven liep vervolgens uit naar 3-7 waarmee het duel was ge speeld. De Bruinvis maakte nog wel de 4-7 maar die was alleen voor de statistieken. MAANDAG 5 OKTOBER 2015 De Pree houdt mannen van Olympia op de been door Peter Snelders Olympia-aanvaller Koen Boerjan (links) legt in het duel met Dordrecht aan voor een voorzet. Het duel kende geen winnaar: 1-1. foto Camile Schelstraete door Lucien Roelandt HEINKENSZAND. Met drie over winningen in de competitie om de Adri Zoon Dressuur Trofee ging titelverdediger Wilma Salm uit Goes in de derde editie pri ma van start. Met een overwin ning en een tweede plaats sloot Anneke Delzenne (Yerseke) za terdag met de merrie Chanel haar optreden in de Z1 fraai af. Anneke Delzenne door Aector Dooms TERNEUZEN. De mannen en vrou wen van basketbalvereniging Scheldesport zijn de competitie in de tweede klasse zuid met wis selend succes gestart. De Terneu zense basketbalsters hadden geen kind aan Barons 3 (101-36). De mannen gaven in sportcen trum Vliegende Vaart een voor sprong weg en verloren met 69-76 van JRC. door Ko Mechielsen TERNEUZEN. De Zeeuws-Vlaamse waterpoloteams van De Schelde en De Bruinvis gingen dit weekeinde onderuit. De Schelde speelde erg slordig en verloor met 2-8 van Mer- let. De Bruinvis slikte een 4-7-ne- derlaag tegen Aegir. Scores De Bruinvis: Gert Jan Ra- mondt en Jan Willem Ramondt 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47