Gijsel pakt titel en wisseltrofee Buysse besluit gewoon twee afstanden te lopen IJzendijke trots aan kop 18 SPORT Zuidhof rijdt sterk in Havelte IJzersterke opening van Novitas Derde NK-titel Van 't Westende, Riddersma pakt bronzen plak Zeventigste zege voor Poleij Nederlaag met dubbele cijfers voor zaalvoetballers Groene Ster M, Deze trofee is beschikbaar gesteld door zes vrienden van de vorig jaar tijdens de OZK wedstrijd in Wemeldinge verongelukte cros ser. In de laatste wedstrijd stelde Gijsel de titel veilig, door als twee de te eindigen. De winst in deze laatste wedstrijd was voor Robin Bakens uit het Belgische Sint Pauwels, die beide manches won. In de eerste manche gaf Jordi van de Wiele uit Sint Jansteen goed partij en werd tweede, vlak voor Gijsel. In de tweede manche voch ten de twee Zeeuws-Vlamingen achter de rug van leider Bakens een prachtig duel uit. Later voeg de Jordan Lee van Maaren uit Vlis- singen zich daar ook bij. Gijsel red de het, voor Van Maaren en Van de Wiele. Nancy van de Ven hield zich op nieuw prima staande tussen de mannen. De Vlissingse werd in beide manches vijfde. Dat was vol doende voor de tweede plaats in het eindklassement van deze sterk bezette klasse. De derde plaats was voor Barney Steketee uit Yerseke. Kevin Spruijt uit Meliskerke werd kampioen in de klasse MX 1. In Axel werd de 21-jarige Kawasa- ki-rijder in beide manches derde en dat was voldoende voor de eindzege. Mark Boot (Burgh- Haamstede) had nog kans op de ti tel maar was door pech in de eer ste heat kansloos. De tweede plaats in de tweede heat hielp hem niet verder. Stefan Hage uit Goes won beide manches. Aswin Vandamme uit Zuiddor- pe was de smaakmaker bij de vete ranen. De 43-jarige KTM-rijder Nancy van de Ven hield zich opnieuw prima staande tussen de mannen. Ze werd in beide manches vijfde. won beide manches. René Wete- rings uit Zundert greep de titel, voor Vandamme en Joost Serra- rens (Lamswaarde). Max van de Ketterij uit Lewedorp (socc), Troy Verburgh (Zelzate, 650c kleine wielen) en Dylan Serrarens (Lams waarde, 65CC grote wielen) wer den ook kampioen. Bij de 85a: kleine wielen was Laurens de Ligt uit Middelharnis de sterkste. In de 85CC grote wielen was dat Dailey van de Ketterij uit Vlissingen. KAPELLEBRUG. De Clingse Bosloop van atletiekvereniging RKHAV uit Hulst kende zaterdag twee af standen: 3000 en 7500 meter. Voor Matti Buysse waren beide af standen te kort en dus besloot de oud-voetballer aan beide afstan den mee te doen. Buysse kwam tweemaal op het ere podium. De korte afstand schreef hij op zijn naam, terwijl hij op de 7500 meter derde werd achter win naar Mark Verhage uit Zaamslag en Frank van den Branden uit Sint-Jan- steen. Voor Matti Buysse blijven de wedstrijden om en nabij de tien ki lometer het meest geliefd. „Daarom heb ik er vandaag voor gekozen om beide afstanden te lopen. Dat is sa men iets meer dan tien kilometer", zei Buysse. De korte afstand won hij met een grote voorsprong. „Op de lange afstand ben ik rustig van start gegaan en kon ik uiteindelijk nog derde worden." Mark Verhage kende een goede start, hield het tempo de hele wed strijd vol maar was toch niet hele maal tevreden. „Ik moet toch nog wat aan mijn snelheid werken, zo dat ik ook kan winnen als de top pers mee lopen." Bij de vrouwen was Sabine Vas- seur oppermachtig. De Axelse ver wees zus Astrid naar de tweede plaats. Endurorijder Kees Zuidhof uit Hoedekenskerke schreef in het Drentse Havelte de derde wed strijd om het kampioenschap en- duro van de KNMV in de klasse NV50 op zijn naam. In zijn klas se moesten vier ronden van 46 kilometer worden afgelegd, met acht proeven. In de tussenstand staat Zuidhof nu vierde. Casper Ovaa uit Oost-Souburg werd bij de inters E2 (vijf ron den, tien proeven) negende. In de tussenstand is hij achtste. Peter Maranus (Aagtekerke) werd na tien proeven vijftiende bij de inters in de veteranenklas- se EV 40. In de stand bezet hij de dertiende plaats. Eerste verlies voor Groene Ster 2 Na drie overwinningen op rij moesten de zaalvoetballers van Groene Ster 2 dit weekeinde hun eerste verliespartij van het nieu we seizoen incasseren. De uit wedstrijd tegen DZV/Biggelaar eindigde in Den Bosch in een 6-2-nederlaag. Halverwege het duel keek de Vlissingse topklasser al tegen een 2-1-achterstand aan. Via 3-1 en 3-2 liep DZV/Biggelaar na de rust weg naar 6-2. Voor de reser ves van Groene Ster scoorden Re- mon de Vlieger en Nicky van Merrienboer. De handbalsters van Novitas ken den in de derde klasse zuid een prima competitiestart met een 15-5-overwinning tegen HMC. Na een kwartier stond het al 5-0 voor de thuisploeg. Keepster Mar scha Verhoeven was in die fase niet te kloppen door de Brabant se vrouwen. Na de 7-3-ruststand ging de ploeg van trainer Erwin Bel op jacht naar meer treffers. Novitas creëerde meer kansen via Patty van Kerckhoven en Patricia Bel, die enkele strafworpen benutte. Voor Novitas waren Patty van Kerckhoven (6x), Patrica Bel (6x), Caroline Burm (2x) en Nico le Baart trefzeker. Judoka Sam van 't Westende is zaterdag voor de derde keer Ne derlands kampioen geworden. In de klasse -73 kilo maakte de Vlissinger zijn favorietenrol waar. Van 't Westende zegevierde in het Topsportcentrum driemaal op rij. In de finale versloeg hij Sam Mekaoui op ippon. In 2012 en 2013 greep de WK-ganger ook al het goud, in 2014 liet hij zich in de eindstrijd het kaas van het brood eten. Middelburger Sjors Riddersma hield gisteren een bronzen me daille over aan zijn eerste NK bij de senioren. In de klasse -100 ki lo verloor hij meteen zijn eerste partij van Biko Vos, maar via de herkansingen knokte hij zich te rug. Hij versloeg achtereenvol gens Ferninand Ansah en Nick van 't Reve. De zaalvoetballers van Groene Ster gingen zaterdagavond met 10-6 onderuit bij het ongeslagen 't Knooppunt. De Vlissingse ere- divisionist deed in de eerste helft lang mee, tot de thuisploeg van 3-2 uitliep naar 6-2 halverwe ge. Doelman Karim Ben Sellam ging bij enkele treffers niet vrijuit. In de tweede helft hoopte Groe ne Ster dichterbij te komen, maar de marge bleef steeds mini maal drie goals. Via 7-3 en 8-4 liep de Amsterdamse ploeg uit naar 10-4. Daarna scoorde Groe ne Ster nog twee keer en werd de nederlaag wat draaglijker: 10-6. Josimar Pattinama (2x), Saïd Bouzambou (2x) en Salim Sandee scoorden voor Groene Ster, de zesde treffer was een ei gen doelpunt van 't Knooppunt. „In de eerste tien minuten de den we aardig mee", reageerde Hoessein Bouzambou. „Daarna maakten we te veel individuele fouten. Het is geen schande om van zo'n ploeg te verliezen." Coach Hicham Benhammou: „De komende tijd moeten we le ren, leren, leren. Ik verwacht dat we na de winterstop het echte Groene Ster gaan zien. Hopelijk kunnen we dan zo lang mogelijk mee doen om plek vier." In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal blijft IJzen dijke de trotste koploper. De Zeeuws-Vlaamse formatie van trainer Guust van de Velde won met 3-0. In het zondagvoet bal won Hontenisse met verras send grote cijfers bij DSE 2 in Et- ten-Leur. Na een 1-2-ruststand werd het 2-8. DSS 2-IJzendijke 0-3: In Haarlem was DSS 2 een goede opponent, maar Thea de Blaeij scoorde als eerste. In het tweede bedrijf speelde IJzendijke als vanouds en zorgde De Blaeij ook voor 0-2. Het slotakkoord was van Rosan- ne Lammers. „Van tevoren had ik niet verwacht dat we na vijf wed strijden bovenaan zouden staan. We doen goed mee en daar zijn we blij om", aldus Van de Velde. Smerdiek-CVV Zwervers 2-1 (0-0). 'Van tevoren had ik niet verwacht dat we na vijf duels boven aan zouden staan' 2-Hontenisse 2-8: Hontenisse nam door twee doelpunten van Lisan van den Broek al vroeg in de wedstrijd een voorsprong, maar nog voor de rust kwam DSE 2 terug tot 1-2. Na de hervat ting liep Hontenisse echter ver der uit. Via 2-5 werd het 2-8. In de tweede helft scoorden Kelly van den Abeele (3X), Fayka de Rooze (strafschop), Lisan van den Broek en Katrien de Visser. Vijfde klasse: Hulsterloo-Dosko 2-6 (2-3). Marianne de Cocq 1-1, 1-2, Marianne de Cocq 2-2, 2-3, 2-4, 2-5, 2-6. Rabobank Er wordt vuurwerk afgestoken, nadat Nancy van de Ven (links) en winnaar Roy Gijsel de finish zijn gepasseerd, foto Camile Schelstraete door Herman Heuvink AXEL. Op het prachtige RES-circuit in Axel werden de finales van het Zeeuws kampioenschap motorcross verreden. Roy Gijsel uit Heikant werd de terechte kampioen bij de MX 2 4-takten en werd ook de eer ste winnaar van de jaarlijks terugke rende Erik Koote wisseltrofee. door Wim de Vos HAVELTE 'S-HERTOGENBOSCH HULST ROTTERDAM BURY. Arjan Poleij - op de foto tussen twee rondemissen na het NK voor jeugd in Philippine - was gisteren de sterkste renner tijdens een koers in het Belgische Bury. De wielrenner uit Kruiningen trok meerde re malen ten aanval en werd beloond voor dat werk. Voor de renner van ZRTC Theo Middelkamp was het zijn zeventigste overwinning in zijn jeugdcarrière. Volgend seizoen fietst Poleij bij de nieuwelingen, archieffoto Camile Schelstraete AMSTERDAM Griffith Vaissaire 1-0 en Colinda van der Steen 2-0. Vijfde klasse. Steen-Zaamslag 1-0 (1-0). Dewi Mariman 1-0. SVD/ Vol harding-Koewacht 0-11 (0-7). Maai ke den Hartog 0-1, Iris Kint 0-2, 0-3, Samantha van der Kévie 0-4, Femke Wolfert 0-5, Kint 0-6, Nikki de Kind 0-7, Debby van Regenmortel 0-8, De Kind 0-9, Van Regenmortel 0-10 en 0-11. Kapelle-Graauw/SDO'63 2-2 Guust van de Velde IJzendijke (1-2). Jeanette van Driessche 0-1, 1-2. Zondagvoetbal. Derde klasse. DSE NVS-Vogelwaarde 8-1 (5-1). Doel punt Vogelwaarde: Francis Collet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46