Volleybalsters Stevo zetten meteen de toon De Zeeuwse Kust vecht, maar kan niet aanhaken bij toppers van PSV Overgangsklasser Swift en Tjoba verliezen 16 SPORT Arnemuidse hoofdklasser verslaat Tweemaal Zes (26-19), terwijl KVS een steekje laat vallen. Luctor verliest Stevo-VCN 4 3-1 (25-23 25-9 26-28 25-17: Gespannen spelend trok ken de Zuiddorpse vrouwen de eerste set nipt over de streep. Daarna volgde een demonstratie van wat de ploeg in huis heeft. Serverend, verdedigend, passend en aanvallend stond er geen maat op het spel van Stevo, dat de be zoekers alle hoeken van de zaal liet zien. Na die walk-over keek Stevo in het derde bedrijf voortdurend te gen een achterstand aan. Ge steund door het publiek werd in de slotfase een inhaalrace net niet bekroond. Na het setverlies pakte Stevo de draad weer op en werd de winst veiliggesteld. Stevo 2-De Burgst 3 2-3 (25-12 17-25 21-25 25-15 14-16): Een boeiend duel, dat tot het eind van de vijfde set alle kanten op kon. De thuisploeg begon heel gecon centreerd en legde daarmee de ba sis voor winst in de eerste set. Na die opsteker kwam de klad er aan Zeeuws-Vlaamse kant in. Stevo had het lastig met de servicedruk van de bezoekers, grossierde in persoonlijke fouten en stuitte op een stugger verdedigend De Burgst. Dat resulteerde in twee opeenvolgende setzeges voor de Brabanders. De reserves van de kersverse fusieclub sleepten daarna hard werkend een vijfde set uit het vuur. Daarin trokken de gasten in een enerverende slotfase alsnog aan het langste eind. Vollido 2-Stevo 4-0 (25-17 25-18 25-20 25-22): Een slecht begin van de competitie voor de hoofd macht van Stevo, dat in de promo tieklasse is teruggekeerd. De Zeeuws-Vlamingen waren in de eerste drie sets niet in staat om het spel van de thuisploeg te ont regelen en verloren die kansloos. Met een nederlaag op zak bood Stevo in de laatste set meer tegen stand. Tot winst kwam het team echter niet. Stevo-De Burgst 2 3-2 (20-25 23-25 25-17 25-14,15-7): Een wedstrijd met twee gezichten. Stevo begon na de ruime nederlaag tegen Volli do niet goed. De gasten namen het initiatief en waren in de eer ste twee sets de bovenliggende partij, ook omdat de thuisploeg in Axel verzuimde om uitgespeel de kansen te benutten. In de derde set kwam de om mekeer. Stevo had blokkerend een antwoord op de Bredase aan val en sprong in aanvallend op zicht beter met de mogelijkheden om. Vooral van achter de drieme- terlijn was de thuisploeg trefze- De volleyballers van Stevo moeten twee keer achter elkaar aan de bak. Het ene duel gaat verloren, het andere wordt nipt gewonnen. ker. Conditioneel sterker werkte Stevo een 2-o-achterstand weg en trokken de Axelaars de winst als nog naar zich toe. Symmachia Roosendaal 2-Stevo 2 2-3 (25-13 22-25 25-19 21-25 12-15): De teams deden weinig voor elkaar onder en hadden beur telings het initiatief. Met een vrij wel compleet nieuw team was het voor de Zuiddorpse mannen aan vankelijk wennen. Eenmaal warm gedraaid slaagde Stevo 2 erin om de opgelopen schade te repareren. De bezoekers bewaarden de rust en haalden tot twee keer toe een achterstand op. In de beslissende vijfde set sloeg Stevo net na het wisselen van speelhelft een gaatje. Dat werd niet meer af gestaan. VLISSINGEN. De korfballers van TOP Arnemuiden boekten zater dag de vijfde overwinning op rij in de hoofdklasse. Thuis werd Tweemaal Zes met 26-19 versla gen. In Scheveningen verloor me dekoploper KVS van SDO, waar door de Walcherse club nu alleen de dans leidt met tien punten. TOP-Tweemaal Zes 26-19: Voor rust (13-11) kostte het de Arnemui- denaren moeite om om te gaan met het verkapte achterverdededi- gen van hekkensluiter Tweemaal Zes. De tactische aanwijzingen van coach Arco Goedkoop in de kleedkamer waren niet aan dove mansoren besteed. In de eerste elf minuten van de tweede helft scoorde TOP vijf keer en was de beslissende slag geslagen (18-n). De grootste voorsprong (24-15) stond tien minuten voor tijd op het bord, waarna freewheelend naar de winst werd gespeeld. Scores TOP: Jeanine Marijs en Anita de Ridder 7, Jurriaan Bouwens en Jur- gen Janse 4, Petra van Belzen 2, Em- melie Bouwens en Peter van Belzen 1. GKV-Tjoba 16-12: „Het was jam mer dat er een rust kwam", zei Tjoba-coach Dirk Sercu. Zijn over gangsklasser leidde halverwege: 9-10. Tot frustratie van de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen stokte het daarna aanvallend. Via 12-12 werd het 14-12, waarna Tjo ba zich berustte in de zesde ne derlaag op rij. Scores Tjoba: Dennis Broerse 5, Me lissa Naumann en Patrick de Bruine 2, Esmee Walraven, Sharon Goedege- bure en Corné de Broekert 1. Swift-Sporting Trigon 19-21: Swift zat driekwart wedstrijd aan de goede kant van de score. De erva ring van de tegenstander gaf de doorslag. Met rake vrije ballen strafte Sporting Trigon de verde digende foutjes van de Middelbur gers af Korbatjo-Fortis 17-24: Eersteklas ser Fortis deed wat het moest doen om niet naar beneden te moeten kijken: punten pakken in Oud-Beijerland. Verdedigend was het voor rust (11-13) wat onacht zaam, erna waren de Souburgers veel beter bij de les. Scores Fortis: Remco Crucq 7, Yas- min Swiers en Rens van den Driest 4, Juul van de Linde 3, Anita Wielema- ker en Kim Baas 2, Justin Koppejan en Maurice van de Have 1. RWA-Ondo 17-20: Na een matte eerste helft (10-4) leek de eerste nederlaag van het seizoen aan staande voor Ondo. Op karakter kwam de koploper in de tweede klasse terug tot 15-11 na een kwar tier. In de laatste twintig minu ten drukte het team uit Sint Lau rens alsnog het kwaliteitsverschil in cijfers uit. Zaterdag komt hekkensluiter Triade op bezoek. Scores Ondo: llja Mostert 8, Thomas Mesu 3, Linda Burger, Ronald Wisse en Dennis Witte 2, Nikie Geervliet, Kristy Kolmus en Jeroen Mesu 1. Triade-KVK 9-15: Door slordighe den in de defensie stond KVK bij rust onnodig achter: 8-7. Triade vergrootte het gaatje meteen na rust tot twee punten, maar dat was meteen het laatste wapenfeit. KVK werd een stuk efficiënter, kwam op drie punten voorsprong en gooide in de laatste tien minu ten de wedstrijd op slot. ROTTERDAM. Het gebrek aan auto matismen brak de korfballers van vierdeklasser in Rotterdam op. De Terneuzense ploeg ver loor van Thor: 17-12. „De matige trainingsopkomst bevordert de scherpte in de afronding niet" zei coach Erik-Jan Dellebeke. Scores Luctor: Marjolein Durink en Eline Jansen 3, Adrie de Jonge en Antony van de Velde 2, Kar lijn den Hollander en Pieter Kou semaker 1. José Nieuwenhuijse, Yvonne Joziasse en Martijn Verdonk 1. DSO-Stormvogels 11-15: Om in de competitie mee te blijven doen, was het do or die voor derdeklas ser Stormvogels. Na twee teleur stellende nederlagen was er het knappe herstel tegen koploper DSO. Zowel mentaal als speltech- nisch was Stormvogels de baas in Klundert. Blauw Wit-Seolto 16-10: Legio kan sen liet Seolto onbenut om bij rust voor te staan in plaats van 6-5 achter. Gewoontegetrouw sloeg Blauw Wit toe in de tweede helft. De Kloetingse ploeg prikte nog tien keer raak. Het team staat nu samen met DSO op kop. Atlas-Togo 15-23: Binnen tien mi nuten (0-4) voelde Atlas dat er geen eer te behalen viel tegen een sterker Togo. Steeds als de thuis ploeg dacht dichter bij te sluipen, hadden de Goesenaren een ant woord klaar. Scores Togo: Wietse de Munck 5, Anouk Hazelaar, Marten Postema en André Goossens 4, Desiree Voshart 3, Mijke Tahapary, Sharona van Bel zen en Marcel Viergever 1. Zaamslag-Vios 15-16: Niet eer der dit seizoen scoorde Zaamslag zo veel. Het bleek net niet ge noeg. De thuisploeg opende sterk (6-2), maar Vios kwam bij rust terug tot 8-7. In een open tweede helft moest Zaamslag in de achtervolging. Dat lukt tot 15-15, waarna Vios in de slotminu ten het laatste woord had. Z wemclub De Zeeuwse Kust is in de eerste ronde van de hoofdklasse rede lijk gestart. In het Vrij- burgbad in Vlissingen waren landskampioen PSV en MNC Dor drecht de inspirerende tegenstan ders. De senioren van DZK hadden het moeilijk tegen de PSV-top- pers. Jonathan Davidse verbeterde op de 400 meter vrije slag het Zeeuws record voor achttienjari gen naar 4.07,99, maar moest toe zien dat de PSV'ers Maarten Brzos- kowski, Kyle Stolk en Joeri Verlin den, allen met ervaring op grote eindtoernooien, toch ruim sneller waren. Ook bij de vrouwen over heerste PSV. Nikita van den Ouden werd op de 400 meter vrije slag vierde met 4.39,61, Ze zag drie PSV-zwemsters voor zich eindigen, onder wie Manon Aers- sens, vorig jaar nog uitkomend voor DZK. Bij de mannen-junio ren sloot Ruden de Ridder - trai nend in Eindhoven, maar zwem mend voor DZK - de 200 meter vrije slag winnend af. Met 1.57,71 was hij beduidend sneller dan zijn leeftijdsgenoten, waarna Ba- bet de Voogd op de 200 meter rug slag voor de vrouwen-junioren als snelste wist te finishen. Haar eind tijd was 2.39,06. Bij de mannen-jeugd zette Kal le van Gemert op de 100 meter rugslag een knappe 1.02,66 op de klokken, terwijl bij de minioren Fenna Klaassen, Joshua Bijvank en Anna Tiemersma bij de snel- sten hoorden en daarmee lieten zien dat er ook in Walcheren enke le talenten in aantocht zijn. In Roosendaal kwam De Schel de in actie in de B-klasse. Bas van Houwelingen zorgde met overwin ningen op de 100 meter wissel en 50 meter rug voor belangrijke pun ten. De Bevelanders kwamen in Oosterhout in actie in de C-klas- se. Manon Kloosterman, Heieen de Lange en Kim de Winter won nen programmanummers. - - - door Peter van Kouteren TERNEUZEN. De volleybalsters van de fusieclub Stevo (De Sterre en Voorwaarts) zijn de competitie in de derde divisie uitstekend begon nen. De debutant versloeg voor ei gen publiek de vierde keus van VCN met 3-1. De mannen van Ste vo kwamen twee keer kort achter elkaar in actie. Na een 4-0-neder- laag bij Vollido werd thuis tegen de reserves van De Burgst met 3-2 ge wonnen. Vrouwen. Mannen. TOP komt alleen op door JaapJan Ritsema Scores Swift: Dylan Gillissen 5, Gijs Gillissen 4, Sanne Oostinga 3, Mirella Pouwer, Rachel Verhagen en Bas Gun- ter 2, Joren Gillissen 1. Scores KVK: Sander Slabbekoorn 4, Lennard Volkers 3, Tonia Verdonk en Koen Volkers 2, Nicole Bostelaar, Scores Stormvogels: Jonathan Koets 4, Niek Peene 3, Vera Ge- schiere en Arjen Schoe 2, Emmely de Visser, Petra Rijn, Angela Matthijsse en Sander Verrijzer 1. Scores Blauw Wit: Annemarijne Holl, Ivo Flipse en Niek van Diemen 3, Kirsten Verschuure en Bastiaan Rijk 2, Esmee Verschoore, Marieke Wolters en Marty de Vilder 1. Scores Seolto: Maurice Brul 4, Ma- rielle Francke 3, Mayella Kuizinga 2, Ralf Dourlein 1. Scores Atlas: Tim Dibala 6, Evi Ovaa en Ben van Hese 3, Thomas Mesu 2, Seran de Witte 1. Scores Zaamslag: Marjan Verhage en Marco van Reeuwijk 4, Linda Ha melink en Gerwin Seghers 2, Daphne de Vos, Karin van Hyfte en Erwin Ver- helst 1. door Leo van den Ouden De Nederlandse zwemtopper Maarten Brzoskowski kwam dit weekend met zijn zwemdub PSV in actie in Vlissingen. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44