VC Vlissingen komt niet fris over Derby tussen FC Axel en Temeuzense Boys evenwichtig en niet spectaculair SPORT 15 Koploper FC Axel vindt als enige gaatjes in de verdediging van de tegenstander en wint met 2-0. AXEL. De streekderby tussen FC Axel en Terneuzense Boys zat za terdag ruim een uur lang op slot. Danny Aarnoutse brak na rust de wedstrijd open met een kopbal- doelpunt voor de thuisclub. Vlak voor tijd bepaalde de middenvel der met zijn tweede treffer de eindstand op 2-0 in het voordeel van de Axelaars. „Wie het eerst een doelpunt maakte, zou winnaar zijn", zei trai ner Diederik Hiensch van Terneu zense Boys na afloop. FC Axel-trai ner Kees Westerweele kon zich daarin vinden. Al was hij nooit bang geweest dat zijn ploeg de der by zou verliezen. „De achterhoede stond goed. Er waren weinig kan sen, maar ik denk dat wij nog het meeste recht hadden op de winst", vond Westerweele. FC Axel begon goed aan de wedstrijd. De snelle spits Urme ion Martis eiste de aandacht op van de Boys-verdediging en het middenveld was stevig in handen van de thuisclub. Hiensch: „We hadden moeite met het kleine veld en durfden niet te voetballen van achteruit. De middenvelders van Axel zetten goed druk en speelden met meer drive." Maik de Wolf was na acht mi nuten met een vrije trap tegen de lat het dichtst bij een doelpunt. 'De eerste wedstrijden waren tegen mindere tegenstanders. Ons doel blijft de top vijf Daarna werd het duel evenwichti ger, maar spectaculair werd het nooit. De Boys kreeg de eerste mo gelijkheid via Michel Romeijnsen uit een voorzet van Maarten van Hecke. Axel-doelman Mitchell Braafhart reageerde attent. De Terneuzenaren begonnen beter aan de tweede helft. Een in zet van Remy de Die uit de hoek schop van Len Eversdijk, die na rust Bart van Fraeyenhove ver ving, werd door Axel-verdediger Wouter Boeije van de doellijn ge haald. Even later kopte Aarnoutse uit de goed aangesneden hoek schop van De Wolf zijn ploeg naar de 1-0. In de slotfase benutte Stefan van den Broeke uitstekend de ruimte aan de rechterkant. De voorzet van de verdediger liet Mar tis bewust gaan voor Aarnoutse, die met een droge knal zijn Axel naar de 2-0 schoot. „Het was lastig om een opening te vinden, maar we waren gevaarlijker dan de Boys", vond Aarnoutse, die nog de paal trof en in de slotminuut een strafschop claimde toen hij door De Die aan het shirt werd vastge houden. De goed leidende scheids rechter Jo-Annes de Bat wuifde de protesten weg. Het ongeslagen FC Axel behoudt de koppositie in de tweede klasse. Westerweele: „De eerste wed strijden waren tegen mindere te genstanders. Ons doel blijft de top vijf." Beide ploegen toonden (te) veel respect voor elkaar. Respect 'We hadden moeite met het kleine veld en durfden niet te voetballen' was er ook bij de indrukwek kende minuut stilte voor de wed strijd vanwege het overlijden van Ronny van de Velde. Een mooi eer betoon aan de oud-voorzitter van zondagclub Axel, die de basis leg de voor de fusie met zaterdagclub AZW tot FC Axel. Ook hielden de supporters van beide verenigin gen zich aan de afspraak om geen vuurwerk af te steken. KARAKTERISTIEK Vlissingen, voor aanvang van de wedstrijd nog koploper in de hoofdklasse B van het zondagvoet bal, liet zich gisteren makkelijk af troeven (2-2) en kon niet het beste in zichzelf naar boven halen. De ploeg kwam vermoeid over. „We waren vandaag inderdaad niet goed bij de les", vond ook trainer Jurriaan van Poelje. „Maar ik vind het te makkelijk om te conclude ren dat dit door het zaalvoetbal komt. De jongens die zaterdaga vond niet met Groene Ster ge speeld hebben, vond ik namelijk ook niet fris overkomen." De thuisploeg staat normaal ge sproken bekend als een team met veel individuele kwaliteiten en een enorme dosis creativiteit. Te gen een ploeg als Blauw Geel'38, dat zich vooral liet terugzakken en geen intenties had om te voet ballen, kan dat goed van pas ko men. Maar het lukte de mannen van Van Poelje nauwelijks om door de Veghelse muur heen te breken. In de eerste helft kwam Vlissingen zelfs geen enkele keer gevaarlijk voor de goal en was de grootste kans voor de bezoekers. „Maar in de tweede helft lukte het wel een aantal keren om voet ballend iets te forceren", blikte de trainer terug. Hij liet Salim Ben Sellam - één van de zaalvoetbal lers - in de pauze in de kleedka mer achter en stuurde Geraldi Geerman in zijn plaats de wei in. „Met name via hem kwamen we in de tweede helft wat vaker voor de goal. Hij was wél fris en kon wél de nodige energie in de wed strijd steken." Toch lukte het Vlissingen niet om de puntloze bezoekers op een nederlaag te trakteren. Blauw Geel kwam twee minuten na de pauze zelfs op voorsprong. Topsco rer Josimar Pattinama bracht de Zeeuwen amper een minuut later echter alweer langszij. Van Poelje: „Dat doelpunt kwam voort uit één van de momenten dat we ons wel door dat verdedigende blok heen wisten te voetballen. Via de flanken stomen we op naar voren, brengen de bal in de zestien en Jo simar toont daar zijn klasse." Tien minuten voor tijd leverde eenzelfde soort scenario Vlissin gen wederom een grote kans op. De ingevallen Hoessein Bouzam- bou werd echter neergehaald en verdiende daarmee een penalty, die Pattinama in de gelegenheid stelde zijn tweede treffer van de middag te maken. Opgeluchte juichkreten klonken over de Iris- laan. Maar deze euforische gelui den maakten nog geen vijf minu ten later alweer plaats voor teleur stelling. Met een kopbal zette Ger ke van den Akker de bezoekers op 2-2. Vlissingen was niet bij mach te om nogmaals te scoren. tfg 5QOQ? MAANDAG 5 OKTOBER 2015 Aarnoutse maakt verschil FC Axel-aanvaller Urmeion Martis probeert Sander Oonk van Terneuzense Boys van de bal te krijgen, foto Peter Nicolai door Aector Dooms Kees Westerweele trainer FC Axel Diederik Hiensch, trainer Tern. Boys FC Axel-Terneuzense Boys 2-0 (0-0). 63. Danny Aarnoutse 1-0, 86. Danny Aarnoutse 2-0. Scheidsrechter: J. de Bat (Goes). Gele kaart: Marco Plasschaert, Bart Rijckaert (FC Axel). Aantal toeschouwers: 700. door Daniel Vervelde VLISSINGEN. Rond de klok van kwart over één begonnen de spe lers van VC Vlissingen aan hun war- ming-up voor het hoofdklasseduel met Blauw Geel'38. In de bestuurs kamer van de Zeeuwse club werd ondertussen uitgelegd dat een aan tal spelers die nacht pas om half drie thuis was gekomen wegens zaalvoetbalverplichtingen met Groene Ster. Dat leek drie kwartier later door te spelen in het veld. Vlissingen-Blauw Geel'38 2-2 (0-0). 47. Brian Peters 1-0,48. Josi mar Pattinama 1-1,81. Josimar Pat tinama 2-1 (strafschop), 84. Gerke van den Akker 2-2. Scheidsrech ter: R.G.C.M. Schul (Leidschen- dam). Aantal toeschouwers: 220. Vlissingen: Ariën Pietersma; Daniël Jansen, Perry Bierkens (40. Quincy Gooding), Roycel James, Milton Roemeratoe; Etienne Mallie, Tho mas Ragut, Salim Ben Sellam (45. Geraldi Geerman); Abdoe Abden- bi, Josimar Pattinama, Regilio Pi nas (73. Hoessein Bouzambou).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43