Goes maakt het verschil tegen Schijndel voor rust Zeelandia Middelburg kan het niet afmaken Sollied, De Wolf of Tant? Hoek wil snel duidelijkheid over trainer Michiel Leijte houdt hoofd koel bij Zaamslag goals van het seizoen de eerste zege SPORT 13 Interim-trainer Hugo Barends hoefde zich tijdens de wedstrijd nauwelijks druk te maken. Goes dicteerde het spelbeeld vanaf de eerste minuten en leidde na am per twintig minuten ook volko men verdiend met 0-2 door doel punten van Mart de Kroo en Bart Deprez. In de 33e minuut zorgde Menancio Weeda vervolgens ook nog eens voor 0-3. „Qua voetbal waren we heel de wedstrijd opper machtig", kon Barends na afloop tot zijn genoegen constateren. „Op één kans voor de rust na heeft Schijndel niets in te brengen gehad." Ook na de hervatting zet te het éénrichtingsverkeer zich voort, maar de scherpte die Goes voor de rust had, ontbrak toen. „Er sloop in de tweede helft wat gemakzucht bij ons in", zei Ba rends. „Maar dat is onvermijdelijk. Bovendien maakte Schijndel het ons extra moeilijk door steeds ver der in te zakken." Omdat de thuisclub zich vooral bekommerde om het voorkomen van nog meer tegendoelpunten, werd de ruststand zodoende ook 'Goes was weliswaar superieur, maar wij gaven de goals wel heel makkelijk weg' de eindstand. „Goes was welis waar superieur, maar wij gaven de goals wel heel makkelijk weg", vond Schijndel-trainer Frank Brands. De trainer vervolgde: „Een troost voor ons is dat we wei nig tegenstanders dit seizoen zul len treffen die sterker zijn dan Goes." Zeelandia Middelburg verloor de wedstrijd uiteindelijk in de eerste helft, toen de ploeg zich keer op keer verkeek op de ballen in de diepte van MÓC'17. Nadat Gino Boer twee keer op rij had gemist, bracht Joeri Malinka in de vijfde minuut de openingstreffer op zijn naam. Nog voor de rust werd het ook 0-2 en 0-3. Eerst rondde Yan- nick Nijland een counter schitte rend af en vervolgens schoot Ma linka voor de tweede keer raak. Omdat de MOC'17 daarna nog le gio kansen kreeg, leek Zeelandia Middelburg naar een grote neder laag gespeeld te worden. De kente ring kwam echter kort voor de rust, toen Gennaro Eikenhout op aangeven van Daniel Wissel de achterstand tot 3-1 kon terugbren gen. „Na de rust hebben we laten zien dat we mentaal sterk zijn", zei Daan Eikenhout later. „We hebben er toen in elk geval nog een wedstrijd van gemaakt." Na nog geen zeven minuten bracht Jarreau Manuhuwa de span ning volledig terug door een straf schop te benutten: 3-2. Toen MOC-verdediger Tom Sanen na een harde overtreding ook nog eens direct rood kreeg, leek er 'Na de rust hebben we laten zien dat we mentaal sterk zijn' plots weer van alles mogelijk. Te gen tien man bleek Zeelandia het echter moeilijker te hebben dan te gen elf. „Mogelijkheden waren er daarna nog wel, maar geen echt grote kansen", zei Eikenhout. HOEK. John de Wolf stapte zaterdagmiddag drie kwartier voor de af trap van Hoek-ASWH het Zeeuws-Vlaamse sportpark op. Een dag nadat hij een gesprek met een delegatie van de hoofdklasser had ge had, wilde hij met ei gen ogen bekijken wat Hoek in huis heeft. „Ze zeggen dat er een goede selectie staat. Dat wil ik eens zien." Hij was niet de enige. Vijf dagen nadat Hoek afscheid nam van Ruud Pennings en diens assis tent Ludo de Jonghe we melde het op sportpark Denoek van de trainers. Trond Sollied was vorig seizoen geregeld toe schouwer in Hoek en was ook nu samen met zijn vriend Gerrit Emans aanwezig. De 56-jarige Noor - oud trainer van onder meer Club Brugge, Olympia- kos Piraeus en Heeren veen - sprak woensdag met Hoek. Of hij een se rieuze kandidaat is, bleef onduidelijk. Jannes Tant is dat wel. De Belg is 43 jaar en werkte als trainer bij on der meer Aalter, Knok- ke en de beloften van Club Brugge. Met Gent- Zeehaven promoveerde hij in 2013 als kampioen naar het derde niveau van België. Zaterdag was Tant aandachtig toeschouwer in Hoek en noteerde veel van wat hij zag. „De poten tiële trainers wilden Hoek graag eens aan het werk zien", zei tc-lid Jacky Lambert over de aanwezigheid van onder anderen De Wolf, Sollied en Tant. „Er waren geloof ik wel tien geïnteresseerde trainers. We kunnen nu gaan plussen en min nen en kijken wie er het best bij deze groep past. Deze week willen we een nieuwe trainer hebben." SSV'65-Hellevoetsluis 3-2: René Zwamborn kopte al na 47 tellen de 1-0 binnen, maar Onur Furun- cu scoorde na achttien minuten de 1-1. Dennis Dorssers hielp SSV'65 daarna aan de 2-1, maar op slag van rust kwam Hellevoetsluis via Vincent Mast weer langszij. Bas Biesterbosch bezorgde SSV65 in de 56e minuut voor de derde keer de voorsprong. Daarna kre gen beide teams kansen en etaleer de vooral SSV-doelman Luuk van Gilst een grote vorm. GPC Vlissingen-De Meeuwen 2-1: „Op basis van de tweede helft is de overwinning verdiend", vond GPC-trainer Karl Vergouwen. Dylan Schallier zorgde voor de pauze voor de 1-0 en hij tilde de stand in de tweede helft ook naar de 2-0. Daarna sloop er wat non chalance in het spel van de thuis ploeg. Na een overtreding van Re- mon de Vlieger kreeg De Meeu wen een penalty, waaruit Eddy Matthijsse scoorde. In een hecti sche slotfase vlogen de kansen over en weer. Nieuwdorp-Zaamslag 3-4: Bij rust stond het via Jarno Waebeke 0-1. Stefan van de Klooster bracht Nieuwdorp na rust terug tot 1-1, maar twee minuten later stond het via Peter Dieleman alweer 1-2. Scheidsrechter De Pagter keurde daarna, terwijl twee verdedigers op de doellijn stonden, een goal van Janick van As wegens buiten spel af. Aan de andere kant werd het via Niek Luime 1-3. Via Van As en Stefan van de Klooster kwam Nieuwdorp terug tot 3-3. Al le moeite bleek tevergeefs, want tien minuten voor tijd schoot Michiel Leijte Zaamslag uit een strafschop alsnog naar de zege. Klundert-Oostkapelle 1-1: Oostka- pelle kreeg in Klundert te maken met een zeer gehavende thuis ploeg, maar bleef steken op één punt. In de 23e minuut schoot Harold Vermeulen op schitte rende wijze een vrije trap in de kruising en die stand bleef lang overeind. Jeffrey van Wingerden (Klundert) raakte na de pauze de paal en pas in de 87e minuut kop te Louis van der Schalie de eind stand naar 1-1. MZC'11-Zwaluwe 2-0: MZC'11 liet in de beginfase kansen onbenut, Benjamin Verwest (MZC'11) viel na een halfuur geblesseerd uit en daarna kreeg Zwaluwe kansen. In de 47e minuut zette Ramon Jan- son MZC'11 uit een vrije trap op 1-0 en daarna kwam het duel in een impasse terecht. Wesley Goud en Sven Heijboer verzuim den de voorsprong te vergroten, maar in blessuretijd maakte Jan- son alsnog de 2-0. Dauwendaele-VVC'68 3-0: Na een door hem zelf opgezette aanval zorgde Peter van Gorsel na een klein halfuur voor de 1-0 en acht minuten later was Van Gorsel de aangever bij de 2-0 van Maarten van Vooren. VVC'68 kwam niet verder dan wat speldenprikjes. In de 85e minuut scoorde Van Gorsel weer, dit keer na een prima pass van Remco van Welsum. MAANDAG 5 OKTOBER 2015 door Eddy van der Hooft SCHIJNDEL. Met de vierde zege op rij bleef zondag-eersteklasser Goes gisteren moeiteloos in het spoor van koploper Nuenen. De ploeg van interim-trainer Hugo Barends versloeg hekkensluiter Schijndel met 0-3. Die eindstand was bij de rust al bereikt. Frank Brands, trainer Schijndel door Eddy van der Hooft MIDDELBURG. Na de promotie van vorig jaar heeft Zeelandia Middel burg nog altijd niet kunnen overtui gen in de eerste klasse van het zon dagvoetbal. De ploeg van trainer Daan Eikenhout verloor gisteren voor de vierde keer in vijf weken. Tegen MOC'17 werd het 2-3. Daan Eikenhout, trainer Zeelandia M. Hoek 'n boost door Barry van der Hooft door Klaas Verspoor VLISSINGEN. GPC Vlissingen en MZC'11 blijven na vijf speelronden in de tweede klasse de eerste ach tervolgers van FC Axel, dat de der by tegen Terneuzense Boys win nend afsloot. GPC klopte De Meeu wen met 2-1 en MZC'11 hield te gen Zwaluwe (2-0) de punten op ei gen veld. SSV'65 versloeg Helle- voetsluis met 3-2. GPC Vlissingen is met H veertien doelpunten de productiefste tweedeklasser in het zaterdagvoetbal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41