Kloetinge wordt met de week beter Defensie laat Blomaard en Bru in de steek Trainer Ralph Zegers realistisch na nederlaag H W24 tegen koploper Snelle aanvaller bezorgt zijn ploeg met de eerste 12 SPORT Zaterdag-hoofdklasser is op eigen veld met 2-1 te sterk voor ASWH. De nieuwe trainer moet deze week op het veld staan. „Het is jammer dat we niet naar de koploper kunnen met drie pun ten in onze zak. Als je de achter stand verkleint, reis je toch met een prettiger gevoel af naar een topploeg", waren vorige week de woorden van Van der Zouwen na de met 1-0 verloren wedstrijd te gen Zuidland. De trainer bleef ech ter positief en sprak zijn verwach ting uit dat het duel met SHO veel kansen zou bieden. En die voor spelling kwam uit. „De eerste vijf kwartier waren wij de bovenliggende ploeg en lie ten we zien hoe goed we kunnen voetballen", sprak Van der Zou wen, die Bert den Ridder al na twintig minuten verving door Rick Huibregtse. „Bert kwam wat snelheid tekort tegen hun aanval lers en Rick is daar beter tegen op gewassen. Daarna liep het beter." Halverwege de eerste helft kwam Kloetinge via Tom Wuyts op voorsprong. Kort na rust kwam SHO gelijk, maar twintig minuten voor tijd schoot Yves Nyemb, op aangeven van invaller Francis Kab- we Manengela, de winnende bin- 'De ploeg went steeds meer aan elkaar. We maken met de week stappen vooruit' nen. „Francis viel erg goed in", blikte Van der Zouwen terug. „Hij is nieuw en raakt steeds meer ge wend aan de groep. Net als alle an dere nieuwkomers. We maken el ke week stappen vooruit." Waar de trainer van de ploeg uit Bruinisse er de laatste weken met name op hamerde dat zijn ploeg meer moest scoren, was dat zater dag precies tegenovergesteld. Bru se Boys schoot namelijk drie keer raak tegen Smitshoek, maar kreeg het dubbele aantal treffers om de oren. Nieuwland wees na de wed strijd vooral naar de manier waar op zijn verdedigers hun tegenstan ders te lijf gaan. „Het is allemaal te lief', vond hij. „We moeten meedogenlozer worden. Onze spit sen worden de hele tijd aan hun shirtje getrokken of met een duw tje uit balans gebracht, maar wij delen niets uit." Niet alleen Nieuwland baalde van het slappe optreden van de Bruse defensie. Ook aanvaller Blomaard was niet blij met zijn verdedigers. Hij bracht zijn ploeg in de eerste helft zelfs aan de leiding en scoorde daarna nog twee keer. Helpen deed het echter niet. „We bieden, zeker in het begin van de wedstrijd, gewoon goed te- 'Het is allemaal te lief. We moeten meedogenlozer worden en uit durven delen' Wim Nieuwland, trainer Bruse Boys genstand. Het is dan ook heel zuur dat we nu wel scoren, maar het achterin gewoon weggeven. Ik ga er deze week over nadenken of en welke wijzigingen ik door ga voeren. Maar veel keuze heb ik niet, want we zitten met een aan tal blessures." Aan het einde van een roeri ge week gaven de spelers van Hoek het juiste sig naal af. Was het in de eer ste weken van het seizoen te vaak slap en ongeïnspi reerd, tegen ASWH zat er zaterdagmid dag eindelijk weer spirit in de ploeg. Op eigen veld won Hoek met 2-1, dankzij twee vroege goals van Kyle Doesburg. De eerste overwinning en de eerste doelpunten van het seizoen konden voor Hoek niet op een beter moment komen. Met de nieuwe trainer, die de ontslagen Ruud Pennings gaat opvolgen, in aan tocht, was er eindelijk weer ruimte voor lachende gezichten. „Het is jammer dat Ruud het slachtoffer is geworden van de tegenvallende resultaten", zei Giovanni Siereveld. „We wilden vandaag per se iets laten zien en deze wedstrijd winnen. Ook naar Ruud toe." Vrijdagavond had Siereveld een appje binnengekregen. 'Succes morgen. Ik hoop dat jullie winnen', las de aanvoer der van Hoek op zijn telefoon. De afzen der? Ruud Pennings. „Ik vond het een mooi gebaar", zei Siereveld zaterdag. „Het zegt veel over hem als mens." De verdediger was tegen ASWH ver baal aanwezig en bleef maar coachen. Hij had ook gemerkt dat het elftal beter stond en dat Hoek eindelijk een team was dat vocht voor iedere meter. „Waar om het nu wel kon en de afgelopen we ken niet? Als ik dat wist, zou ik het zeg gen. Het kan soms raar lopen in het voet- KARAKTERISTIEK bal." Siereveld wilde na de eerste zege van het seizoen het liefst vooruit kijken. „Hier moet je een goed vervolg aan ge ven. Want als we zaterdag van Rijnvogels verliezen, is het weer huilen met de pet op." Tegen ASWH was Kyle Doesburg de gevierde man. Hij zorgde voor de eerste treffers en zege van het seizoen. Een dag na zijn 26e verjaardag brak de spits met een fantastische goal de ban voor Hoek. Doesburg pikte de bal op eigen helft op, trok een sprint van ruim zestig meter waarbij hij langs een paar verdedigers sla lomde en rondde met buitenkant rechts subtiel af. Na 371 minuten droogte, was daar eindelijk de eerste treffer van het sei zoen. „Donderdag op de training had ik ook zo'n solo", vertelde Doesburg. „In de auto op weg naar Hoek zei ik vandaag te gen Lionel Fitsch dat ik het weer ging proberen. Dat het dan ook nog lukt, is heerlijk." Vijf minuten later lag de twee de er al in. Dit keer was de sprint van Nick de Groote, die een afgemeten voor zet richting Doesburg verstuurde. Die kopte aan de tweede paal raak (2-0). Pijp leeg Wat tegen ASWH ook opviel: bij veel spe lers van Hoek was de pijp na zeventig mi nuten zo goed als leeg. In die fase voer den de bezoekers de druk behoorlijk op, wat twaalf minuten voor tijd in de te rechte aansluitingstreffer resulteerde. Ro bin Mulder schoot van dichtbij raak (2-1), omdat Hoek er nauwelijks nog uitkwam. Nick de Groote had het duel na rust moe ten beslissen, maar zijn te zachte inzet le verde niet de 3-0 op. Daardoor hield ASWH hoop op minimaal een punt, maar verder dan 2-1 kwam de ploeg niet. „Ik heb deze week met enkele bepalen de spelers besproken hoe we wilden spe len", zei interim-coach Jacky Lambert. „We zijn terug gegaan naar 4-3-3, in de omschakeling kregen we ruimte. Het is mooi dat we zo twee keer scoorden. Ik heb tegen de jongens gezegd, dat het sei zoen nu pas is begonnen voor ons." Siereveld voegde eraan toe: „We heb ben laten zien dat dit elftal niet dood is. We hebben genoeg kwaliteit, zeker voor de hoofdklasse. Dat moeten we de ko mende tijd laten zien." 'Hier moet je een goed vervolg aan geven' De ploeg van trainer Ralph Zegers mocht gisteren in de thuiswed strijd tegen koploper Sarto halver wege nog hoop koesteren op een goed resultaat (0-0), maar werd in de tweede helft op een ruime ne derlaag getrakteerd: 1-4. Ralph Zegers was na afloop zo reëel om te stellen dat zijn ploeg volkomen verdiend verloren had. „We hebben vandaag totaal niet gevoetbald', zei hij. „Als we bal drie keer moesten overspelen, luk te dat al niet." Hoewel ook HW'24 voor de rust een aantal kansen kreeg (zo schoot Jeroen Maas tegen de keeper op en werd een doelpunt van Tim de Feijter om onduidelijke redenen afge keurd) was het vooral aan doel man Tim Siersema te danken dat het halverwege nog 0-0 stond. Hij redde twee keer knap en stond 'De uitslag was misschien wat geflatteerd, maar wel zeer verdiend' daarmee de openingstreffer van Sarto lange tijd in de weg. Kort na de hervatting moest echter ook de doelman lijdzaam toezien hoe de bezoekers het duel naar zich toetrokken. Binnen tien minuten scoorden Roderick Prins en Rens van Bladel. Vrijwel uit het niets kwam HW'24 een kwar tier voor tijd terug tot 1-2 (Dennis Buijs scoorde op aangeven van Tim de Feijter), maar de jacht op de gelijkmaker speelde juist Sarto in de kaart. In de laatste vijf minu ten counterde de koploper knap naar een grotere voorsprong. „De uitslag was misschien wat geflat teerd, maar wel zeer verdiend', ver klaarde Ralph Zegers eerlijk. door Daniel Vervelde OUD-BEIJERLAND. Waar Kloetinge er vorige week niet in slaagde aan sluiting te vinden bij de subtop van de eerste klasse van het zaterdag voetbal, slaagde de ploeg daar afge lopen zaterdag wel in. Op bezoek bij koploper SHO zegevierde de ploeg van Arie van der Zouwen met 2-1. Arie van der Zouwen, trainer Kloetinge door Daniel Vervelde BRUINISSE. Een hattrick maken en toch met drie goals verschil verlie zen. Het overkwam Tom Blom- maard afgelopen zaterdag. De aan valler van Bruse Boys was op schot tegen Smitshoek, maar zag zijn ver dediging kwakkelen. De ploeg van trainer Wim Nieuwland verloor uit eindelijk met 6-3. Doesburg geeft door Barry van der Hooft Hoek-ASWH 2-1 (2-0). 11. Kyle Doesburg 1-0,16. Kyle Doesburg 2-0, 78. Robin Mul der 2-1Scheidsrechter: C. Prooi (Helle- voetsluis). Aantal toeschouwers: 550. Hoek: Jordi de Jonghe; Renzo Roemera- toe, Lionel Fitsch, Giovanni Siereveld, Mickenson de Pessemier; Birgen Martens (88. Ibrahim Eryürük), Mateusz Kuzmicki, Thomas van Renterghem; Nick de Groote, Sam de Munter (64. Guillaume Clincke- maillie) en Kyle Doesburg (90+1. Bjarne de Vreeze) Guillaume Clin- ckemaillie zit klem tussen Mels van Driel en Jerry Tiele- man (voorgrond). Trond Sollied (tri bune, tweede van rechts, met zonne bril) kijkt toe. foto Peter Nicolai Giovanni Siereveld aanvoerder Hoek HW'24-aanvaller Jeroen Maas (links) probeert voorbij een verdediger van Sarto te snellen, foto Camile Schelstraete door Eddy van der Hooft HULST. HVV'24 wacht nog altijd op zijn tweede zege van dit seizoen in de tweede klasse E van het zondag voetbal. Ralph Zegers trainer HVV'24

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40