effeweg.nl Publiek draagt de duizenden deelnemers aan de Kustmarathon naar de finish Heerlijkshoppen! NIEUWS 3 De Kustmarathon is de Zeeuwse Elfstedentocht over strand en duin. Tijdens het eerste weekend van oktober is Zoutelande even tjes de hoofdstad van Zeeland. Buiten het sportieve aspect heeft de organisatie van de Kustmara thon het voor elkaar gekregen mensen van diverse pluimage met elkaar te verbinden. „Dit evene ment zet Zeeland op de kaart", zegt toeschouwer Kees Viergever (57) zondag net nadat de eerste man finisht bij de wandelmara thon. „Het benadert de Nijmeegse vierdaagse." De Kustmarathon trok het afge lopen weekend met twaalfdui zend sportievelingen een record aantal deelnemers. De weersom- 'Dit is zo leuk om te doen. De sfeer is echt geweldig' standigheden waren alle drie de dagen ideaal. Onder een laag van mist vertrok het deelnemersveld van de wandelmarathon gisteren in Burgh-Haamstede om vervol gens onder een blauwe hemel en stralende zon te finishen in de Langstraat in Zoutelande. Jos Boot (58), geboren in Burgh-Haamstede en tegenwoor dig woonachtig in Zoutelande, is één van de eersten die de tocht over strand, duinen, bospaden en wegen voltooit. Voor de kerk in Zoutelande gaat hij op een stoel zitten om zijn voeten te laten mas seren. Terwijl hij aan het bijko men is, wordt hem een chocolaa tje aangeboden. „Dit is zo leuk om te doen. De sfeer is echt gewel dig." De Kustmarathon heeft eigen lijk alles wat Zeeland mooi maakt. De zee leidt enthousiastelingen over duinen, strand en de Ooster- scheldekering met zilte Zeeuwse zeewind in de rug. Niet alleen bij de lopers maakt dat het één en an der los. Ook de toeschouwers ge nieten. In de kustplaatsen die de Kustmarathon aandeed ziet het mede door het goede weer weder om van zwart van de mensen. Ellen Reijnoudt (50) loopt zon dag met een glimlach op haar ge zicht en de armen in de lucht over de finish in Zoutelande. „Elk jaar zeg ik weer: dit doe ik nooit meer", vertelt ze. Maar toch stond ze dit jaar voor de zesde keer aan de start. „De sfeer en de entourage zijn geweldig. Vanaf Domburg werd je door het publiek op han den gedragen." Om diezelfde reden blijft het daarom ook voor ervaren loopster Anita Dingemanse (44) uit Grijps- kerke speciaal om mee te lopen. „Als je door die mensenmassa loopt, voel je geen pijntjes meer. Tevens wordt je onderweg goed verzorgd. Je krijgt onder meer ba nanen en ontbijtkoek uitgereikt. Het is echt top geregeld." Bij de aankomst in Zoutelande mengen de deelnemers zich in het feestgedruis onder de toe- schouwers. De bloemen worden ingeruild voor allereest boeren kool of een broodje worst. Met fan faremuziek op de achtergrond worden er vervolgens tal van bier tjes genuttigd. Ook mag bij velen een portie kibbeling niet ontbre ken. De Kustmarathon is nog altijd groeiende en inmiddels een begrip in Zeeland. Het brengt veel ver schillende mensen bij elkaar. Als je de hardloopschoenen, Zeeuwse vlaggetjes en bolussen vervangt door schaatsen, Unox-mutsen en gebreide sjaals, heb je de Friese Elf stedentocht. De samenhorigheid overlapt elkaar. En trouwens: je kunt het harken door het zand ge rust klunen noemen. Dortmund en Münster va €49,- Essen en Düsseldorf va €55,- Oberhausen en Düsseldorf va €65,- Dortmund en Düsseldorf va €69,- vraag owszt gratis brochure aai/U 1 effeweg.nl www.effeweg.nl/weg of bel 0529 - 46 96 67 MAANDAG 5 OKTOBER 2015 Zeeuwse tocht der tochten door Len Wolters Jos Boot, deelnemer De deelnemers wandelen over de Oosterscheldekering. foto's Johan van der Heijden 2 daagse busreis - Inclusief vervoer per luxe touringcar Hotel 4* logies en ontbijt Vertrek: 13, 20 november 2 daagse busreis - Inclusief vervoer per luxe touringcar Hotel IBIS logies en ontbijt Vertrek: 13, 20 november 2 daagse busreis - Inclusief vervoer per luxe touringcar Hotel 4* logies en ontbijt Vertrek: 13, 20 november 2 daagse busreis - Inclusief vervoer per luxe touringcar Hotel 4* logies en ontbijt Vertrek: 13, 20 november cc Z) X u O cc CO CC yj Even de voeten verwennen en het zand uit de schoenen lozen. Jaarlijks meer dan 1 1 tevreden 1 1 vakantiegangers! 1 Fouten voorbehouden. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3