Eenmalig succes? Welnee! *We zijn net begonnen' Thriller Zonderland in bijprogramma lang een duel tussen een figurant en een vorst Sepp Blatter en verjaardagen SPORT 11 De Nederlandse volley- balsters zorgden er giste ren niet alleen voor dat Ahoy met 10.285 suppor ters bomvol zat, maar ook dat er op de popcon certen en een wedstrijd met tractoren, de Super pull na, in het Rotter damse sportpaleis meer decibellen werden gepro duceerd dan ooit. Het la waai was gigantisch. Voor het grote publiek leek het misschien of de ze Nederlandse ploeg uit het niets kwam. Dat is niet waar. Potentie en ta lent waren er altijd al, maar de kleine Italiaan, Giovanni Guidetti, deed de volleybalsters boven zichzelf uitstijgen. „We zijn in een halfjaar tijd zó veel beter geworden," zei middenaanvalster Ro bin de Kruijf gisteren met de zilveren medaille om de nek. Deelname aan de Olympische Spe len moet een prachtig en bijna logisch vervolg worden. Guidetti heeft er het volste vertrouwen in dat Oranje Rio zal ha len. „We zijn pas vijf maanden bij elkaar. We zijn dus net begonnen", zei Guidetti. „Deze ploeg heeft een enorme poten tie. Als we in januari Rusland weer niet ver slaan, dan worden we ze ker tweede of derde en plaatsen we ons later in Japan voor de Spelen. Ik maak me daar geen zor gen om, hoor." Tekst en uitleg gaf Epke Zonderland zaterdag niet in Hoofddorp. Hij houdt de mediastilte in stand na zijn hersenschudding. Maar zijn gezicht sprak boekdelen. De op luchting straalde ervan af na zijn geslaagde optreden. De ontlading bij zijn coach Daniël Knibbeler was zo mogelijk nog groter. „Epke leek koelbloedig als altijd, maar ik was nerveus. Dit was misschien wel de spannendste wedstrijd die ik ooit heb gedraaid." Een bijprogramma van een vriendschappelijke interland te gen Wit-Rusland spannender dan de olympische finale in Londen of de WK-fïnales in Tokio, Antwer pen en Nanning? Het kan verke ren. Zonderland was even niet zichzelf, nadat hij weken geleden bij een val op de training zijn her sens schudde. De 29-jarige turner die altijd volledige controle heeft over zijn oefening, kon zich niet herinneren waar het mis was ge gaan. Dat hij opnieuw gestruikeld was over de combinatie van Kol man en Gaylord II. Net als op het EK in Montpellier, afgelopen april. Tot zaterdag liet hij zich niet meer zien in een wedstrijd. De meeste aandacht ging dan ook uit naar Zonderland, die bui ten mededinging turnde. Door stoïcijns met een koptelefoon op te lopen, probeerde hij zich tij dens de warming-up af te sluiten van de buitenwereld. De bond had een stiltekamer geregeld waar hij zich kon terugtrekken. Voor deze gelegenheid gooide Zonderland aan de rekstok niet al les uit de kast. Hij beperkte zich tot twee enkelvoudige vluchtele- menten. Ondanks de voor zijn doen bescheiden uitgangswaarde van 6,5 zette hij op rek de hoogste score van alle deelnemers neer. Net als op brug. En de 13,500 pun ten op paardvoltige betekende zelfs een 'persoonlijk record'. Mistsluier „Ja, Epke heeft zich vandaag bewe zen, zoals ik had gevraagd", zei Mitch Fenner. De bondscoach trok toch een mistsluier op rond de samenstelling van zijn WK- team. Met of zonder Epke? „Ik wacht eerst af hoe hij nu herstelt. Pas na een medische check-up maak ik het team bekend." Het was Fenner zelf die twee weken geleden nog riep: „Geef Ep ke een week en hij staat er." Het WK in Glasgow is 'pas' over drie weken, de rekstokfinale nog een week later. De vraag is of er naast Zonderland plaats is voor een tweede toestelspecialist. Ringen- specialist Yuri van Gelder was za terdag, net als twee weken gele den in Heerenveen, topscorer van de dag (15,675). Volgens Fenner is Oranje inmiddels een solide top- tienland. Met uitschieters zoals die van Van Gelder lijkt zelfs de top acht haalbaar, waarmee het team zich in Glasgow direct zou plaatsen voor de Spelen. COLUMN Diederik Smit ~W" e moet Sepp Blatter nooit uitnodigen op je verjaardag. I Sepp is zo iemand die om U half negen opstaat om te zeg- gen dat hij er helaas alweer Jvandoor moet en vervolgens tot kwart over twee in de gang staat na te pruttelen over hoe ge zellig het was en hoe jammer dat hij wat eerder weg moest, maar ja, morgen gaat de wekker alweer vroeg en je weet hoe dat gaat, waar had ik nou m'n jas, even kij ken, oh hier, nee wacht, ik had een grijze, ah deze was het, nou heel veel plezier nog in elk geval, had ik nou een sjaal mee of niet, leuk jullie weer eens te zien, re gent het trouwens, ja het regent, even kijken, wat is wijsheid, heb ben jullie een logeerkamer? Je moet Sepp Blatter nooit uitnodi gen op je verjaardag. Waar had ik nou m'n jas, even kijken, oh hier, nee wacht, ik had een grijze, ah deze was het. Op de tweede junidag was de we reld nog in de waan dat Sepp Blat ter was opgestapt als Fifa-voorzit- ter. In Zürich maakte hij iets be kend wat op aftreden leek. Met de kennis van nu weten we dat het een bestuurlijke schwalbe betrof. Toch hadden we toen al kunnen weten dat Blatter nog lang niet weg zou zijn. Zo begon hij zijn speech met de zin: „Ik heb diep nagedacht over mijn voorzitterschap en de afgelo pen veertig jaar van mijn leven die onlosmakelijk zijn verbonden met de Fifa en die prachtige sport, voetbal." De onlosmakelijke verbonden heid met de Fifa heeft betrekking op 'de afgelopen veertig jaar', maar kan grammaticaal gezien ook betrekking hebben op 'mijn voorzitterschap'. Als je het op die manier interpreteert, zei Blatter feitelijk dat zijn voorzitterschap onlosmakelijk verbonden is met de Fifa. Het is niet ondenkbaar dat hij dit zelf zo ervaart en dat we 'onlosmakelijk' vooralsnog let terlijk moeten nemen. De wereld was nog in de waan dat Sepp Blatter was opgestapt als Fifa-voorzitter. MAANDAG 5 OKTOBER 2015 Debby Stam-Pilon (midden) barst in tranen uit na de verloren de EK-finale tegen Rusland, foto Robin van Lonkhuijsen/ANP door Hans Klippus door Marcel Luyckx

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39