Met winst in Lombardije redt Nibali zijn seizoen Engeland uitgeschakeld op WK 538. ING m hvoB niR®a Eindstrijd EK tachtig minuten Rusland heeft twee uit staal opgetrokken speelsters die verschil maken. 10 SPORT Zilver en brons Li Jie op EK Ten Dam lijkt op weg naar Giant Doe mee aan de Leukste Amateurclub van Nederland *38. en win 20.000 om jullie clubdroom waar te maken Hij moest eigenlijk de Ronde van Frankrijk winnen en toen dat mis lukte - vierde plek en een etappe zege - stuurde Astana-baas Vino- koerov kopman Nibali naar de Ronde van Spanje voor niets min der dan de eindzege. Nadat hij zich in Spanje voor het oog van de camera door een ploegleidersauto naar voren liet sleuren werd de Ita liaans kampioen zonder pardon uit de wedstrijd gezet. Zo leek Nibali af te steven op een verloren jaar, maar in de Ron de van Lombardije haalde hij zijn gram en voorzag zijn seizoen op het allerlaatste moment nog van glans. Daarvoor hanteerde de Ka- zachstaans-Italiaanse ploeg het zelfde recept als in de grote ron- den. Collectief, snoeihard op kop rijden om zo de concurrentie naar adem te laten happen. Op die ma nier wist de ploeg van Nibali het gat te dichten op een groep met renners van naam zoals Michal Kwiatkowski, Tim Wellens en Ro bert Gesink - uiteindelijk elfde en beste Nederlander - die op ruim zeventig kilometer voor de streep op de historische beklimming Ma donna del Ghisallo ten aanval was getrokken. Eenmaal dieper in de fi nale, bleek diezelfde Astana-tac- tiek niet genoeg om tegenstanders als Thibaut Pinot, Estaban Cha vez, Alejandro Valverde en Daniel Moreno te breken. Op de Civiglio, de voorlaatste beklimming van de dag, probeerde Nibali gegang- maakt door ploeggenoot Diego Ro sa tot drie maal toe een gat te slaan. Het bleek vergeefs. Nibali: „Ik wilde niet opgeven, maar het lukte niet weg te komen en ik moest op de verrassing spelen." Wat bergop niet lukte, deed Ni bali in de afdaling die volgde. Met gevaar voor eigen leven stortte de Italiaans kampioen zich naar bene den en niemand was bij machte hem te volgen. Een gat van acht se conden groeide in een mum van tijd uit naar een voorsprong van twintig tellen. Eenmaal beneden lag Nibali veertig seconden voor op zijn concurrenten. Zo won Ni bali de laatste grote wielerwed strijd van het jaar, omdat hij meer lef had en minder angst dan zijn tegenstanders. Voor de Engelse rugbyers is het WK in eigen land uitgelopen op een dra ma. Het gastland ver loor zaterdag in de Londense 'rug- bytempel' Twickenham met 33-13 van Australië. Engeland, de wereldkampioen van 2003, is door de tweede neder laag in groep A uitgeschakeld voor een vervolg in het toernooi. Au stralië en Wales zijn verzekerd van een plek in de kwartfinales en strijden volgende week in een on derling duel alleen nog om de groepswinst. De Engelsen openden het WK twee weken geleden met winst op Fiji, maar moesten vervolgens een pijnlijke nederlaag incasseren te gen Wales. De zeperd tegen Au stralië betekent dat Engeland als eerste gastland van een WK strandt in de groepsfase. Bernard Foley was de beul van de Engelse rugbyploeg, door al in de eerste helft twee tries te scoren. ROTTERDAM. De euforie ver vloog gisteren in het volgepak te Ahoy, toen de volleybalsters in de finale van het EK volledig werden ontmaskerd door groot macht Rusland (0-3). De droomweek kreeg in de eind strijd een gruwelijk slot. De volleybalsters waren de ze zomer onder de bezielende leiding van bondscoach Giovan ni Guidetti opgestaan uit nie mandsland. Maar de finale werd een regelrechte domper. Een pak slaag dat tachtig minu ten duurde, een duel tussen een figurant en een vorst. De cijfers waren bijna ontluiste rend (14-25 20-25 20-25). Guidetti had de hele week al geroepen dat hij de Russinnen zo lang mogelijk wilde ontlo pen in het toernooi, en in Ahoy bleek waarom. Oranje had in de kwartfinale (Polen, 3-1) en de halve finale (Turkije, 3-0) op de toppen van haar vermogen gespeeld en knappe zeges ge boekt tegen opponenten met een sterke aanvalster. Rusland had echter twee uit staal opge trokken speelsters, imponeren de kanonnen die nauwelijks vielen af te stoppen. Nataliia Obmochaeva en Tatiana Koshe- leva sloegen in de korte wedstrijd 36 punten op het bord, meer dan het hele Nederlands team bij el kaar. Lonneke Slöetjes en Anne Buijs moesten bij het veelzijdige Oranje voor de meeste punten zorgen, maar het tweetal werd behoorlijk geneutraliseerd door Rusland. „Ze waren gewoon te goed", moest Slöetjes na het duel snel erken nen. Ze reageerde nuchter, realis tisch. „Ik zal best blij worden van de zilveren medaille, maar dan pas na twee biertjes. Die hebben we na vijf maanden hard werken ook wel verdiend." Waar Rusland optimaal pres teerde en in de finale haar beste wedstrijd van het toernooi aflever de, bleef Oranje bleek. Het krachtsverschil was te groot voor de finale van een Europees kam pioenschap. Twee sets lang holde Oranje achter een ongrijpbare tegenstan der aan. Aan beleving en passie ontbrak het niet bij Oranje. Maar voordat de spanning echt een rol ging spelen, besliste Rusland de partij bij de eerste de beste gele genheid. Voor Guidetti, de inspiratie bron achter het succes, was het de derde zilveren EK-medaille op rij, na tweede plaatsen met de Duitse ploeg. De coach gaf zijn beloning nog op het erepodium weg aan Ni cole Koolhaas, de laatste afvalster van de groep die het hele toernooi vanaf de zijlijn meemaakte. Het EK in eigen land was een doorslaand succes. Nooit eerder waren er in ons land zoveel toe schouwers bij een volleybalge vecht. Het was een gouden greep van volleybalbond Nevobo, al werd het EK niet met goud afge sloten. Li Jie heeft op de slotdag van het EK tafeltennis in Jekateri- nenburg genoegen moeten ne men met zilver in het enkelspel. De 31-jarige Nederlandse verde digster verloor in de finale in ze ven games van de Roemeense Elizabeta Samara. Na een weife lend begin kwam de nationaal kampioene, voor de gelegenheid gecoacht door collega Li Jiao, sterk terug. Ze nam een voor sprong van 3-2 maar kon niet doordrukken. Samara dwong haar met keiharde smashes tot het maken van fouten: 6-1111-9 11-3 7-1114-12 4-114-11. Met de Poolse Li Qian won Li Jie ook brons in het dubbelspel. De toekomst van Laurens ten Dam lijkt bij Giant-Alpecin te liggen. De 34-jarige renner kreeg afgelopen week te horen dat hij mag vertrekken bij zijn huidige ploeg Lotto-Jumbo en zou bij de Giant-ploeg klasse mentsrenners Tom Dumoulin en Warren Barguil bij moeten staan in de bergen. Dumoulin vertelde na zijn zesde plek in de Vuelta dat er in de toe komst een ploeg om hem heen gebouwd wordt voor de grote ronden. Ten Dam, die al te kennen gaf rond te zijn met een nieuwe werkgever, wil de naam niet noemen. Ook Giant wil officieel nog niet reageren. Meer info: leuksteamateurclub.nl door Daan Hakkenberg ROTTERDAM. Op de valreep, in de laatste grote wedstrijd van het jaar, redde Vincenzo Nibali zijn seizoen. Drie aanvallen bergop waren niet genoeg voor winst, dus besliste de kopman van Astana de Ronde van Lombardije in de voorlaatste afda ling. Vincenzo Nibali In finale is Oranje te bleek door Herman Nijman JEKATERINENBURG ROTTERDAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38