dertig kilometer is voor velen lastig te ronden Hij kan na medische hulp toch naar de huldiging SPORT 3 Nog steeds 29 uitlopers Kamerlid SP vroeg binnen MTB'ers snel in Burgh Middelburger Wim van Spar- rentak heeft zaterdag zijn koppositie gehandhaafd in het klassement van de atleten die alle edities uitliepen. Hij finishte zaterdag als negen tiende in 2.59.31 uur. Hij ver grootte ook nog eens zijn voorsprong op de nummer twee, Edward de Leng uit Biggekerke. Die kwam acht tien minuten later over de meet. De 29 atleten die in 2014 voor de twaalfde keer op rij finish ten, haalden ook nu allemaal de eindstreep. Eén van de snelle finishers in de Kustmarathon van za terdag is lid van de Tweede Kamer. Michiel van Nispen (SP) kwam als 34e aan in Zou- telande in een tijd van 3.06.37 uur. Het was niet de eerste keer dat hij een marathon liep, maar het was wel zijn eerste optreden in de Zeeuw se race over ruim 42 kilome ter. Voor het eerst was er bij de MTB-tocht van Zoutelande naar Burgh tijdwaarneming. Dick van den Berg uit Gapinge legde de 53 kilometer als snel ste af: 1.49.59 uur. De eerste vrouw was Charlotte de Neve uit Middelburg in 2.06.55. In to taal kwamen 1018 mountainbi- kers over de finish. mijn man stimuleerde me om door te gaan. Ik ben dan ook blij dat ik de marathon volbracht heb." De kaap van dertig kilometer bleek voor meerdere deelnemers een struikelblok. „Dat stuk was heel zwaar, maar ik heb doorgezet en het uiteindelijk toch gehaald", zei een emotionele Tanny van As, 'Het is onmogelijk om bij iemand aan te pikken die sneller dan jou loopt' nadat de Thoolse haar vierde Kust marathon had beëindigd. Voormalig profwielrenner Hed die Nieuwdorp moest eveneens rond Domburg op zijn tanden bij ten. „Ik heb dan ook twee keer even wat rust gepakt op de trap pen. Het probleem is dat je bij lo pen niet even de benen kan stil houden, zoals bij het fietsen", ver geleek de winnaar van een etappe in de Ronde van Spanje (1981) het hardlopen met de wielersport. „Het is bovendien onmogelijk om bij iemand aan te pikken die snel ler dan jou loopt." Toch had hij genoten van zijn derde marathon. Met een tijd van 3.06.59 uur was hij de beste bij de mannen 55+. „Fietsen kan ik niet meer zoals vroeger, maar het lopen gaat daarentegen nog uitstekend. Ik wilde in eerste instantie maar één marathon lopen. Het is echter zo goed bevallen dat ik ermee ben doorgegaan. Het gaat steeds beter en volgend jaar ga ik opnieuw mee doen." Jarig Voor Arjan Beije was de Kustma rathon extra speciaal. De wed strijd vertrekt immers in zijn woonplaats Burgh-Haamstede en hij was zaterdag ook nog eens ja rig. Hij werd 44. „Dat was inder daad bijzonder. Maar ondanks de goede weersomstandigheden ging het niet helemaal naar wens. Ik heb echter voor de twaalfde keer succesvol deze marathon volbracht. Ik ga dus zeker nog van mijn verjaardag genieten." Lang niet alle deelnemers lopen de marathon enkel omwille van de prestatie. Zo wilde Jack Mechiel- sen uit Spui zijn achtste Kustmara thon op een ludieke manier beëin digen. Hij verwisselde daarom op 200 meter van het einde zijn loop schoenen voor klompen. „Haast ie dereen benadert de Kustmarathon bloedserieus, maar ik wilde dat wat veranderen. Ik had me daarom voorgenomen om vlak voor de streep klompen aan te trekken. Ge lukkig was ik nog fris genoeg om dat idee daadwerkelijk uit te voe ren. Ik kon bovendien op de klom pen nog een stukje hardlopen, maar een hele marathon daarop lo pen is onmogelijk." Evenals Arjan Beije en Jack Me- chielsen heeft Margreeth Capelle veel ervaring met het lopen van de Kustmarathon. Het was voor de hardloopster uit Veenendaal de elfde keer dat ze deelnam. Elk jaar keert ze weer met veel plezier te rug naar Zeeland. „Het ging dit jaar prima. Ik had het wel zwaar op het laatst, maar over het alge meen ging het goed." Alsof ze nog niet genoeg kilo meters in de benen had, sprak ze na afloop ook al over deelname aan de Wandelmarathon op zon dag. „Dat is ideaal om de spierpijn er wat uit te lopen. Ik heb dat al va ker gedaan en die combinatie heeft eigenlijk nooit voor proble men gezorgd. Sterker nog, ik her stel daardoor juist beter. Ik kan het dus iedereen aanbevelen." MAANDAG 5 OKTOBER 2015 met finish in zicht ZOUTELANDE ZOUTELANDE 1492 Mart Verboord uit Heusden was zaterdag de laatste finisher, na 6.00.43 uur. In totaal waren er 1492 atleten en atletes die de Kustmarathon uitliepen, 88 meer dan in 2014 en 107 meer dan in 2013. BURGH-HAAMSTEDE Heddie Nieuwdorp Srw/n Nadat Erwin Harmes niet meer op eigen kracht verder kan, helpen André Stroo (links) en Lein Lievense de Middelburgse atleet verder. Hij finisht zo nog als derde, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31