I 25 Moorden in Amsterdamse binnenstad 'Als ik minister-president was, dan zouden er geen dikke mensen meer zijn' In The leftovers' is plotseling 2 procent van cle mensheid verdwenen. Justin Theroux speelt politiechef Kevin. Hij vlucht in het tweede seizoen naar een stadje dal gespaard bleef. Aan het einde van seizoen I was iedereen moe van alle dood en verderf Bureau Raampoort Niet te missen op 5 oktober 2015 $D00R GRIETEKE MEERMAN „Ik lees ze met een gevoel van: oh mijn god, dit is ongelooflijk. Als ik in de rol van Kevin wakker wordt op de bodem van een opgedroogd meer, dan heb ik zelf ook geen idee hoe ik daar terecht ben gekomen." „De schrijvers wilden niet terug naar Mapleton. Ik bedoel: wat moesten ze daar nog na het drama met de sekte? De sekte weer opbou wen? Ze moesten hoe dan ook op nieuw beginnen. Niet alleen in vi sueel, maar ook in emotioneel opzicht. Want op het einde van sei zoen 1 was niet alleen Kevin, maar iedereen moe van alle dood en ver derf." „Nee, niemand kan weglopen van zichzelf. Dat watje bij je draagt, neem je met je mee. Kevin kan de duivel niet uit zichzelf wegsnijden. Die duivel is de constant terugke rende vraag of hij deugt, of hij goed is. En of dat mogelijk is zonder ge loof of overtuiging. Ik denk dat dat voor hem de grote vraag is: heeft hij spiritualiteit nodig om een goed mens te zijn?" „Ik denk dat dat de aantrekkings- kracht van deze serie is. Maar het gaat niet om het verkrijgen van antwoorden op al deze vragen, aan gezien die nogal diepgaand zijn. Ik bedoel: ik weet niet zeker of we de kwestie rond de zin van het leven opgehelderd krijgen. Damon Linde lof legt de vragen neer en laat de personages er vervolgens omheen lopen. Dat doen we in ons eigen leven ook." „Als we één ding geleerd hebben dit seizoen, dan is het wel dat we tussen de opnames door iets licht zinniger mogen zijn. Tijdens het draaien voor het eerste seizoen ble ven we tussen de scènes door meestal stil. Dit keer hebben we ie dere kans aangegrepen om te la chen. Dat moet wel om deze kost een beetje te kunnen behappen." De serie speelt zich af op het gelijknamige politie bureau in de Amster damse Jordaan. Thomas Acda speelt Peter van Op perdoes, die een jaar na het overlijden van zijn vrouw zijn werk bij het politiebureau weer op pakt. De samenwerking met Jacob Holm (Tim Haars) verloopt stroef. Het ijs breekt als ze hun overeenkomsten ontdek ken: de Amsterdamse on derwereld als gemeen schappelijke vijand, hun liefde voor het vak en hun donkere gevoel voor humor. De schrijver van Bureau Raampoort is parttime re chercheur en scenario schrijver Simon de Waal. Eerder schreef hij scena rio's voor televisieseries als Baantjer, Unit 13 en Grijpstra De Gier. In de eerste aflevering worden twee lijken ge vonden. Van Opperdoes en Holm tasten in het duister. Totdat ze ontdek ken dat een oude politie zaak een oplossing zou kunnen bieden. SERIE Alles over cocaïne en Pablo Pscobar a DOCUMENTAIRE Varken Jopie in beeld ir FILM VAN DE DAG Ex agenl en drugsbaron maandag 5 oktober 2015 GO VANDAAG KIJKEN Mint tn mironn nn K nl/tnkni* OHIK Katie Hopkins, Katie Hopkins, My fat storyTLC, 22,00 uur. GROTE VRAGEN OVER HET LEVEN Weet jij alle ontwik kelingen al ver van tevoren? „Nee. Schrijver Damon Lindelof geeft ons alleen de scripts die we op dat moment nodig hebben, dus niet voor het hele seizoen. Dat vind ik juist leuk, want daardoor kan ik net zo ver bijsterd op de verhaallijnen reageren als het publiek." Word je verrast door die scripts? Kevin laat in seizoen 2 het dorpje Mapleton achter zich. Waarom? Kevin begint in Miracle met een schone lei. Kan hij daar werkelijk opnieuw beginnen? Hou je je door deze rol meer met zulke levensvragen bezig? Justin Theroux: 'Ik kan net zo verbijsterd op de verhaallijnen reageren als het publiek.' foto hbo 44 Zware materie. Lachen jullie wel eens op de set? The leftovers, HBO, elke maandag. De tweedelige miniserie Bureau Raampoort deed het zo goed, dat SBS 6 er een heel seizoen van bestelde. Bureau Raampoort, SBS 6, 21.25 uur. Thomas Acda (I.) en Tim Haars in 'Bureau Raampoort', foto klaas fopma Wie was Pablo Escobar? Daarover geeft de nieuwe serie Narcos opheldering. De reeks duikt in het verhaal achter de Colombiaanse cocaïne- oorlog van eind jaren tachtig. Narcos, Netflix. inwoners van mijnstadje McCarthy willen rust. —7 Edge of Alaska, Discovery, 21.00 uur. Jopie is een big van het langzaam groeiende Gas- conne-ras uit Zuid-Frank rijk. Trouwen met het varken Jopie gunt ons een blik in zijn 'groene' leven. -t>2Doc, NPO 2, 20.25 uur. Arnold Schwarzenegger slijt als ex-agent zijn dagen als sheriff in een klein grensstadje. Hij houdt zich bezig met kleine overtredingen. Tot een gevluchte drugsbaron zijn pad kruist. -7 The last stand, Veronica, 20.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25