Vluchtelingen in sporthal Cadzand Schade door noodweer Cöte d'Azur Verdriet om verloren finale EKvolleybal Koophuis weer volop in trek 11399 Guadeloupe naar Italië OOR DE OGEN Verkoop stijgt al twee jaar De woningmarkt trekt sneller aan dan verwacht. In alle provincies en bij alle typen huizen zit verkoop in de lift. AMSTERDAM. Het gaat goed op de woningmarkt. En de al twee jaar du rende toename in de huizenver koop zet gegarandeerd door. Dat zegt het economisch bureau van ABN Amro in een vandaag te ver schijnen rapport. Dat starters en woningbezitters genoeg vertrouwen hebben om te kopen, is volgens de economen van ABN te danken aan de lage hypo theekrente en de opleving van de economie. Daarnaast staan door de stijgende huizenprijzen minder wo ningen onder water. Die groep wo ningbezitters durft weer om zich heen te kijken, zo concludeert de bank. 'We verwachtten minder groei, maar de markt lijkt er 'n schepje bovenop te doen' Roeland Kimman, NVM Gemiddeld stijgt de koopprijs 2,5 procent jaar op jaar. Die stijging is in Noord-Holland en Utrecht het sterkst, zo blijkt uit het rapport. In sommige wijken of straten in Am sterdam en Utrecht wordt alweer de vraagprijs of méér geboden. Eco noom Philip Bokeloh vindt het te vroeg om te spreken van oververhit ting. „De betaalbaarheid is goed; ko pers hebben het bedrag ervoor over en kunnen het betalen." De verwachting van het econo misch bureau is dat dit jaar zo'n 175.000 woningen worden ver kocht, een stijging van 15 procent ten opzichte van vorig jaar. In 2014 werden bijna 155.000 huizen ver kocht. Begin dit jaar voorspelden de economen nog een stijging van het aantal transacties met 10 procent. Ook de makelaars zien de zon weer schijnen op de woningmarkt. Aan een voorspelling durft de woordvoerder van Nederlandse Ver eniging van Makelaars zich niet te wagen, maar het ziet er volgens Roe land Kimman rooskleurig uit. Al twee jaar op rij, berekend per kwar taal, kent het aantal woningverko pen een plus in vergelijking met een jaar eerder. „Waar de verwachting was dat de groei gedurende dit jaar zou afne men, lijkt de woningmarkt er juist een schepje bovenop te doen. Men sen durven weer te kopen, ook in de landelijke gebieden. En daar pro fiteren ook de afgeleide branches van, zoals bouwmarkten en keuken zaken", meent Kimman van de NVM. We zijn nog niet terug op het ni veau van voor de crisis, tempert eco noom Bokeloh de verwachtingen. Voorgaande jaren waren verkoopcij fers van meer dan 200.000 geen uit zondering. Zeecruise Compleet verzorgd! Kras.nl/37264 of bel 0900-96977ocPg PAGINA 3 SPORT 1 T/M 7 De Middelburgse atleet Erwin Harmes wordt vijftig meter voor de finish van de Kustmarathon niet goed. De reden: vocht- en mineralentekort. Met hulp wordt hij toch nog derde. www.pzc.nl Editie WALCHEREN MAANDAG 5 oktober 2015 257e jaargang nr. 234 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 o Droog maar bewolkt PAGINA 11 door Natasja de Groot 17 dagen al v.a. cb Populaire vaarroute! Per 4-sterren-plus schip Costa Magica Vlucht, transfers, maaltijden 2 hotelnachten Guadeloupe Naar o.a. St. Lucia, Barbados, Tenerife, Gibraltar Marseille Vertrek: 4 maart 2016 Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1