In de ruimte kun je geen dinosaurussen vinden' STUUR NU JOUW SCHOOL KRANT IN! I 14 WALCHEREN Deeltijd wonen geen oplossing leegstand Meezingen met Liederentafel Toporganiste speelt in Nieuwe Kerk Matthijs van den Heuvel en René Lammers weten welke studie ze gaan volgen. „We worden wetenschappers." En word voor één dag baas van deze krant, samen met heel jouw klas. Elke schoolkrant maakt kans. ZO KUN JE INSTUREN: Uploaden projectschoolkrant.nl Mailen contact@projectschoolkrant.nl Per post Project Schoolkrant, Antwoordnummer 92300, 3009 XD Rotterdam. In de regio Mijn dorp, mijn stad door Emile Calon MIDDELBURG. Anne van Es en Da- ra van Keulen zijn druk in de weer met een föhn in de Zeeuwse Bibli otheek. De twee elfjarige Middel burgse vriendinnen veranderen met de hitte die dat toestel uit stoot een plastic bekertje in een vormeloos hoopje plastic. De bei de meiden vinden dat een leuk proefje, zo zeggen ze. De twee zijn zaterdag al vroeg naar de Zeeuwse Bibliotheek ge gaan omdat daar de Wetenschaps dag wordt gehouden. Die dag is bedoeld om kinderen in aanra king te brengen met wetenschap. Volgens Eric van Leeuwen van de Covra staat vast dat de interes se voor wetenschap en techniek vroeg gewekt moet worden om ervoor te zorgen dat kinderen tij dens hun studie en daarna voor die richtingen kiezen. Anne en Dara weten nog niet wat ze later willen worden. Jeroen Schipper, die bij Van Leeu wen even een stralingsmeter mag uitproberen, weet dat wel. De tienjarige Middelburger wil astronaut worden. Of paleonto loog. „Ik twijfel nog." Maar hij be seft wel dat een combinatie van die beroepen niet erg voor de hand ligt. „Nee, want in de ruim te kun je geen dinosaurussen vin den." Vele honderden kinderen be- Olger Linde (links) en Daan Leijnse experimenteren met hitte en plastic bekertjes tijdens de wetenschapsdag, foto Izaak Verkeste zoeken zaterdag de bieb en kun nen daar kennis maken met aller lei zaken die te maken hebben met wetenschap en techniek. Daan Leijnse, Olger Linde en Va- lentijn Bergmann proberen met behulp van spaghetti een zo hoog mogelijk bouwwerk te ma ken. „Liefst tot aan het plafond." Maar in ieder geval hoger dat het r> bouwstuk dat drie andere kinde ren ook aan het maken zijn. De drie acht- en negenjarigen zijn het erover eens dat de basis van hun constructie sterk moet zijn. Daarom gebruiken ze plakband om meerdere spaghettigstengels aan elkaar te plakken. „En hoe ho ger we komen, hoe lichter alles moet worden." Matthijs van den Heuvel (ro) en René Lammers (9) weten na het biepbezoek welke studie ze gaan volgen. „We worden weten schappers. Dan kan je lekker alle maal proefjes doen." René: „Maar ik wil ook voetballer worden." WISSENKERKE. Aan huizen geen gebrek op Noord-Beve land. Het barst er van de mo gelijkheden om nieuwe hui zen te bouwen. Maar onder tussen staan ook steeds meer woningen leeg. Vooral in het oude hart van de dorpen we melt het van de borden: te koop! Op Noord-Beveland kunnen nu vrijwel meteen zo'n drie honderd huizen worden ge bouwd zodra zich daar ko pers voor melden, pure re creatiewoningen niet eens meegerekend. De gemeente heeft niet precies in beeld hoe groot de leegstand is. Er zijn wel cijfers uit 2010. Vol gens de projectgroep 'krimp, ontgroening en vergrijzing' stonden toen bijna tweehon derd woningen leeg. Dat zijn er inmiddels zeker niet min der. In het gemeentehuis houden ze het er op dat nu alleen al in de drie grotere dorpen in totaal zo'n hon derdvijftig woningen te koop staan. Twee jaar terug nam de gemeente één maatregel om daar iets tegen te doen: onder voorwaarden mogen mensen van elders een wo ning aankopen voor deeltijd- gebruik: bewoning tijdens va kanties of in de weekenden. Bijna veertig huizen zijn nu al als zodanig in gebruik, meldt de gemeente. MIDDELBURG Eenzaamheid Het Leger des Heils houdt morgen een themamiddag over eenzaamheid. De mid dag start om 14.00 uur in Het Zwin 1 in Middelburg en staat onder leiding van Rien Heijboer uit Goes. In formatie en opgave via 0118-615247 of floresse@zeelandnet.nl. VLISSINGEN Najaarsbeurs In het wijkcentrum van Majoraat in de MIDDELBURG Vlissingse wijk Paau- wenburg is woensdag en donderdag een na jaarsbeurs voor da- mes-, heren en kinder kleding. Het wijkge- bouw aan de Van Ho- gendorpweg 58a is woensdag open van 18.30 tot 20.30 uur en donderdag van 9.30 tot 11.00 uur. MELISKERKE Kinderboekenmiddag Boekhandel De Boe kenmolen aan de Mo lenweg 1 in Melisker- ke houdt woensdag een kinderboekenmid dag. Aanwezig zijn kin derboekenschrijvers Si- mone Foekens en Hans Mijnders, even als Sjaac Vereist van Poppentheater Para bel. Het programma start om 13.30 uur. Op woensdag 7 oktober is de eer ste bijeenkomst na de zomerva kantie van De Liederentafel Mid delburg. Al gedurende 28 jaar is er elke eerste woensdag van de maand een openbare meezing- avond voor alle leeftijden onder leiding van Jopie Joosse. Hier worden met begeleiding van een accordeonist voornamelijk Ne derlandstalige liedjes gezongen. Dit seizoen begint de Liederenta fel met een totaal vernieuwd re pertoire bestaande uit zo'n 350 liedjes, vastgelegd in een nieuwe liederenbundel. Er wordt gezongen in Café Het Hart van MiddelburgZuster straat 18 in Middelburg, aanvang 20.00, toegang gratis. MIDDELBURG. Toporganiste Christa Rakich uit de Verenigde Staten geeft morgenavond om 20.00 uur een een orgelconcert in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Het programma vermeldt werken van onder meer Bach, Anna Amalia prinses van Pruissen, en Rakich zelf. Rakich volgde twee jaar lessen bij Anton Heilier en behaalde haar mas- terdiploma in het New England Conservatorium in Boston. Ze is vooral bekend van haar vertolkingen van de werken van J.S. Bach. Als soliste geeft ze concerten over de gehele wereld. AAGTEKERKE Sportzaal, 09.30-10.30 uur - Gymnastiek op mu ziek voor ouderen BIGGEKERKE Dorpshuis, 14.00-16.00 uur - Ta- feltennisactiviteit voor senioren DOMBURG Badhuisweg 2, 12.00-18.00 uur - Ex positie fotokunst 'Thuiskomst' van Frank van Driel KOUDEKERKE De Couburg, 13.00-16.30 uur - Bil jarten voor senioren; De Klimop, 14.00- 16.30 uur - Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26, 13.30-14.30 uur - Be- wegingsgymnastiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur - Seniorensoos met o.a. sjoelen en gezelschapsspellen MIDDELBURG Gymzaal H.Smit- hlaan, Hakewill Smit- hlaan 11,15.30-16.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5 door SWM; 16.30-17.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 6 t/m 8 door SWM; Cinema Middelburg, Achter de Houttui nen 30,20.00 uur - Filmvertoning 'Theeb' VEERE Gymzaal Frans Nae- reboutstraat, 09.30-10.30 uur - Ac tiviteit 'GALM', Ge zond en actief leef model voor senio ren; Museum Veere, Kaai 25,10.00-17.00 uur - Tentoonstel ling 'Tweezijdig Be licht', met maritie me kunst van Vlaam se en Nederlandse kunstenaars VROUWENPOLDER Verenigingsgebouw, 14.00-15.30 uur - Volksdansen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 14