Sporthal Cadzand was Zeeuwse keus zijn in trek voor het aanhalen van banden ZEELAND 13 oma Lena Bierens-Walen (73) aan. Elk jaar weer kijken ze uit naar het weekeindje bijpraten aan zee. „Bij ons in de Kempen heb je al leen maar bossen." En omdat ze het heerlijk vinden om met de kinderen lange wandelingen langs de kust te maken, en schelpjes te zoeken, en zandkastelen te bou wen, en slootjes voor het zeewa ter te graven, vinden ze het zonde om naar de winkel te moeten voor boodschappen. „We nemen alles mee! Het inladen van de auto's is altijd een heel spektakel." Alleen brood - vier hele en 25 luxe brood jes - wordt vers gehaald: dat is de vaste taak van Andy en Elke. Ook de andere taken, zoals het bakken van taart en het bereiden van spa ghetti, zijn verdeeld, 's Avonds is het tijd voor bordspellen: Kolonis ten van Katan, kaartspelletjes en Koehandel. „Als de kinderen volwassen worden en een eigen leven gaan opbouwen, wordt het altijd wat lastig om zo'n traditie vol te hou den", verzucht de 64-jarige Reini Westeneng uit Brakel. Met twee bevriende gezinnen, net als zij toen jong en in de kleine kinde ren, zetten ze negentien jaar gele den de traditie in gang van het jaarlijkse familieweekend in Zee land. „Op 4 september waren we er ook weer. De eerste keer was in Duinoord, in Oostkapelle. Dat 'Het lukt, vanwege afstand en drukke levens, zelfs niet altijd elkaar op verjaardagen te zien' was toen nog niet zo groot als nu, en op een gegeven moment werd het te klein. We hebben toen een paar jaar in Seeburg gezeten, ook in Oostkapelle." De vrienden zijn inmiddels afgehaakt, de kinderen zijn grootgegroeid en hebben zelf weer kinderen gekregen. „Dan wordt het steeds wat moeilijker om iederen enthousiast te houden om tijd vrij te maken. Maar we hebben volgehouden. En toen Duinoord verbouwd werd, zijn we daar teruggekeerd. Wij, onze vier zonen en hun gezinnen." Het lukt, vanwege afstand en drukke levens, zelfs niet altijd el kaar op verjaardagen te zien. „Daarom zijn die weekeindjes best belangrijk. Je kunt eens bij praten, vooral als de kleinkinde ren op bed liggen." Reini koestert warme herinne ringen aan de achttien jaar familie bijeenkomsten. „Gisteren dacht ik er nog aan, hoe leuk het was, in het oude Duinoord, als iedereen 's morgens in de wasruimte rond liep. Het was nog echt boerderij- achtig en je had geen wasbakken, maar zo'n metalen goot met kra nen erboven. Dan sta je je daar met z'n allen op te frissen, in pyja ma of nachthemd. Echt een grap pig moment. Die familieweekeind jes zijn een heel groot stuk van ons leven geworden." Daar had de Sluise burgemeester Annemiek Jetten mede invloed op. Jetten is coördinator van een groep Zeeuwse burgemeesters die samen de werkgroep 'bevol- kingszorg' vormen. Daarin wordt ook gepraat over het vluchtelin- genthema. De Sporthal is dan ook een ge schikte locatie. Het gebouw vol doet aan de basiseisen voor de op vang van tweehonderd mensen, erkent ook een woordvoerder van het COA. Er is genoeg ruimte, er zijn twintig douches en er wo nen weinig mensen in de directe omgeving. Bovendien in het ge bouw, ondanks gesprekken over privatisering, nog altijd in han den van de gemeente Sluis. Het sportpark - naast de hal lig gen tennisbanen en voetbalvel den - wordt geëxploiteerd door de Stichting Sportcentrum Cad zand. Die werkt graag mee, ver telt bestuurslid Rob Siegersma. „Het ongemak dat iemand een keertje niet kan tennissen of voet ballen, staat natuurlijk in geen verhouding tot het leed van deze 'Een keer niet tennissen of voetballen staat in geen verhouding tot het leed van deze mensen' mensen. Het gebouw is van de ge meente, dus formeel hebben we er niks over te zeggen. Maar als we wél eigenaar van het gebouw waren geweest, hadden we De Sporthal óók beschikbaar ge steld." De stichting kreeg dinsdag te horen dat De Sporthal een voor name kandidaat was voor de op vang van vluchtelingen. „In de loop van de week werd het steeds concreter", vertelt Siegersma. „Za terdag was er zekerheid." De ge meente Sluis neemt de volledige organisatie op zich. „Er blijft wel een personeelslid van ons aanwe zig. Die kent het gebouw, en kan dus helpen bij de praktische za ken. Voor de rest geven we alles uit handen." De stichting krijgt een vergoeding voor gederfde in komsten. „Het is echt heel goed geregeld", vindt Siegersma. Voor medewerkers van de ge meente Sluis is de situatie een ra ce tegen de klok. Vandaag aan het eind van de middag moet alles ge reed zijn. Om dat voor elkaar te krijgen, wordt gebruikgemaakt van draaiboeken die uit de kast komen in geval van rampen. Ook dan moeten snel grote groepen mensen opgevangen worden. Meer nieuws zie: www.pzc.nl Executieverkoop Belastingdienst MAANDAG 5 OKTOBER 2015 familieweekend! Voor de met elkaar vervlochten families Van Hoof, Van Herk, Bierens en Vlemmix is het familieweekeinde een vijftienjarige traditie, foto Izaak Verkeste Foto uit het familiearchief van de familie Westeneng uit Brakel, die sinds 1993 elk jaar in Zeeland bijeenkomt, met een groeiende en wisselende aanhang. door Martijn de Koning CADZAND-BAD Dat juist De Sport hal bij Cadzand-Bad afgelopen za terdag door het COA is aangewe zen als opvanglocatie voor vluchte lingen, is geen toeval. Al afgelo pen week schoven de Zeeuwse burgemeesters achter de scher men de locatie naar voren als eer ste Zeeuwse keuze. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst. Kijk op www.veilingdeurwaarder.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 13