Winst in GP Briek Schotte was hoogtepunt 16 ZEELAND Voor para-atlete Shirley Kerkhove begint WK in Doha op 26 oktober Kopman Saver haalt fraai moyenne voor Polka Print Wielrenner Brian van Goethem uit Sluiskil kende voor- en tegenspoed in zijn debuutseizoen bij Team Roompot. De andere afstand die de Terneu- zense loopt, de 400 meter, staat voor donderdag 29 oktober ge pland. De finale van die afstand meter is een dag later. Marianne Verdonk maakt ook deel uit van het Nederlands team. De atlete uit Geldrop woonde tussen 2001 en 2007 in Terneuzen en was net als Kerk hove lid van AV Scheldesport. Verdonk komt in Doha alleen op de 400 meter in actie. Shirley Kerkhove komt tijdens het wereldkampioenschap atle tiek voor gehandicapten op maandag 26 oktober voor het eerst in actie. De Terneuzense para-atlete loopt dan bij de vrou wen met een verstandelijke be perking de halve finale van de 800 meter. Wanneer ze zich in Doha, de hoofdstad van Qatar, weet te plaatsen voor de finale, loopt Kerkhove die twee dagen later, op woensdag 28 oktober. De streekderby in de tweede di visie tussen de driebanders van Polka Print en Treva/'s Lands Welvaren eindigde onbeslist. Het werd een wedstrijd met twee gezichten. Waar kopman Koen Saver in slechts 34 beurten veertig caramboles bij elkaar speelde tegen Tonnie van rwaar- den, had Louis Dallinga er 78 no dig om toch nog te verliezen van Van Drongelen mee met Oranje -19 Voetballer Rick van Drongelen uit Axel is opgenomen in de defi nitieve selectie van het Neder lands elftal onder negentien jaar. De zestienjarige Zeeuws-Vla ming in dienst van Sparta de buteert in deze leeftijdscatego rie. Oranje onder negentien speelt volgende week drie wed strijden in Frankrijk in het kader van de EK-kwalificatie. De tegen standers zijn Gibraltar, Liechten stein en Frankrijk. Weer knieblessure Hoek-spits Abdul Hoek lijkt de komende tijd geen beroep te kunnen doen op Ra- him Abdul. De spits, overgeko men van het Amsterdamse Cha- bab, raakte in de voorbereiding geblesseerd en stond een tijdje buitenspel. Twee weken geleden maakte hij zijn rentree, maar maandag raakte Abdul tijdens de training opnieuw geblesseerd. Een scan moet uitsluitsel geven over de aard van de blessure. Raymond Peeters. Dirk Vlerick verloor kansloos en Meerten Dal linga won met groot verschil van Rinus Pankow. Polka Print-Treva/'s Lands Wel varen 14-4: Koen Saver-Tonnie van Iwaarden 40-34,34; Dirk Vlerick-Ronald van Geyt 22-40, 51; Meerten Dallinga-Rinus Pan kow 35-20,44; Louis Dallinga- Raymond Peeters 32-35,78. ZWV1 kruipt naar Nieuw Arbeid.nl toe In poule A van de bedrijfsvolley- balcompetitie in Terneuzen na derde ZWV 1 koploper Nieuw Ar- beid.nl tot op één punt. De titel verdediger versloeg De Hoop met 3-0 en profiteerde daarmee volop van de vrije dag van Nieuw Ar- beid.nl. Timmer Service mocht voor het eerst een 3-0-zege bijschrijven, maar het was er wel een die regle mentair tot stand kwam. Aster had namelijk geen team. Lourens na seizoen weg bij Dauwendaele Marcel Lourens stopt aan het eind van dit voetbalseizoen als trainer bij FC Dauwendaele. De Middel burger wil zich als oefenmeester verder ontwikkelen en gaat vol gend jaar de cursus trainer/coach I volgen. Hierdoor is het onmogelijk nog een club te trainen. Lourens is ruim vier seizoenen in dienst bij FC Dauwendaele. Hij eindigde met de zaterdag-tweedeklasser tot nu toe steevast in de subtop. Sport kort et wielerseizoen van Brian van Goethem, dat bijna afloopt, be vat ups en downs. Hij kwam een paar keer hard ten val en reed zes weken geen wedstrij den wegens een zitvlakblessure. Tot overmaat van ramp leek ook zijn najaar in het gedrang te ko men door rugproblemen. Van Goethem knokte zich echter te rug en boekte onlangs in de GP Briek Schotte zijn eerste zege als prof. Na verschillende tegenslagen vielen de puzzelstukken half sep tember in Desselgem op zijn plaats voor Van Goethem. „Dat was een opluchting", geeft de Zeeuws-Vlaming toe. „Ik ben kort na de Ronde van Denemar ken in een criterium gevallen, waardoor ik rugproblemen kreeg. Dankzij intensieve behandeling door een fysiotherapeut en osteo- paat had ik geen last meer." Van Goethem koos zowel in de GP Briek Schotte als de Primus Classic Impanis-Van Petegem (de zaterdag erna) met succes de aan val. In de eerstgenoemde wed strijd zag hij zijn strijdlust zelfs beloond worden met een over winning. „Ik zat in eerste instan tie in een kopgroep met tien ren ners. Lotto-Soudal was echter met liefst drie renners vooraan vertegenwoordigd. Ze hadden bo vendien met Kenny Dehaes en Bo ris Vallée twee snelle jongens mee." De 24-jarige renner uit Sluiskil moest dus wat ondernemen. „Ik probeerde met mijn ploeggenoot Jesper Asselman een eindsprint te voorkomen. We vielen om de beurt aan, maar kregen telkens een renner van Lotto-Soudal mee en hadden dus een blok aan ons been. Op vier kilometer van het einde kon ik alsnog op zijn 'Zoete melks' wegrijden en de achtervol gers zagen me niet meer terug." Zo kon Van Goethem zijn eer ste overwinning als prof boeken. „Het was niet de grootste, maar ook niet de gemakkelijkste wed strijd. De renners van Etixx- Quick Step waren namelijk even eens gebrand op een overwin ning, omdat hun hoofdsponsor daar in de buurt gevestigd is. Ik ben dan ook blij dat ik juist daar voor Team Roompot mijn eerste zege heb kunnen boeken. De ploeg kreeg daardoor extra publi citeit." Zijn ploeg kon die overwin ning goed gebruiken. Lange tijd bleef de zegeteller namelijk op nul staan en pas in augustus kwam daar verandering in. „We vonden dat we dit seizoen mini maal één overwinning moesten halen. Het zou immers sneu ge weest zijn als we het jaar moesten afsluiten zonder zege." In Desselgem bezorgde Van Goethem Team Roompot een vierde zege. Toch blijft hij met bei- EUROMETROPOOL TOUR de benen op de grond staan. „Na tuurlijk geeft die overwinning ver trouwen, maar ik heb niet de illu sie dat ik nu plots in een grote wedstrijd voor de overwinning kan gaan. Ik merk wel dat ik een stap heb gezet door het rijden van voorjaarsklassiekers als de Ronde van Vlaanderen en de E3 Harelbe- ke." Professioneler geworden Toch kijkt Van Goethem met gemengde gevoelens op het sei zoen terug. „Het is vaak op en af gegaan dit jaar. Ik heb door een zitvlakblessure in mei zes weken niet kunnen koersen. Ik was daar door lange tijd niet in de vorm die ik wilde behalen. Ik heb uit eindelijk wel een goede zomer ge draaid. Ik voelde me in de Ronde van Denemarken erg goed, maar ik kwam vervolgens weer ten val. Er ging dus eigenlijk altijd wel wat mis. Ik ben wel professioneler geworden qua instelling, trai- ningsarbeid en niveau. Ik hoop dat ik volgend jaar daarvan kan profiteren." Van Goethem gaat daarvoor zijn trainingsintensiteit aanpas sen. „Door de vele blessures dit jaar kijk ik anders tegen het fiet sen aan. Na een kwetsuur moet je namelijk hard werken om terug te komen, terwijl je normaal denkt dat de vorm wel vanzelf komt. Ik moet er dus misschien nog wel meer voor doen dan dat ik altijd al deed. Dat is de grootste les van dit jaar." De Zeeuws-Vlaming hoopt daardoor een volgende stap in zijn carrière te kunnen zetten. „Ik wil mijn tijdrit nog wat verbete ren en me laten zien in koersen als de Driedaagse van West-Vlaan deren en de Driedaagse De Pan- ne-Koksijde. Het is belangrijk dat ik in dergelijke wedstrijden ook finales kan rijden. Als dat niet lukt, moet ik ervoor zorgen dat ik goed mijn werk voor de sprinters kan doen. Ik ga er echter vanuit dat ik met hard werken volgend jaar opnieuw progressie kan boe ken." TERNEUZEN SLUISKIL ZEIST HOEK TERNEUZEN MIDDELBURG BEEKBERGEN Van Assche turnt apart van interland Turner Anthony van Assche, afkomstig uit Sas van Gent, doet za terdag officieel niet mee aan de interland in Hoofddorp. Wel zal hij buiten de wed strijd om zijn oefenin gen afwerken. Oranje is met tien tur ners in voorbereiding op het wereldkampi oenschap van eind de ze maand in Glasgow. Slechts zes van hen kunnen meedoen aan de laatste test tegen Wit-Rusland. Dat zijn Michel Bletterman, Bart Deurloo, Yuri van Gelder, Casimir Schmidt, Frank Rijken en Jeffrey Wammes. Anthony van Assche, Karl Kosztka, Boude- wijn de Vries en Epke Zonderland, komen individueel in actie. De Zeeuws-Vlaming maakte bij de vorige interland nog wel deel uit van de basis zes. Uiterlijk dinsdag wijst bondscoach Mitch Fenner een zevental (zes vaste krachten en een reserve) aan voor Glasgow. Daar kan kwalificatie voor de Olympische Spe len afgedwongen wor den. BREDA Annamarie Thomas trainster regio Oud-topschaatsster Annamarie Thomas gaat in het schaatsge- west Noord-Brabant Limburg Zeeland een aantal talenten trai nen. Zij heeft de ijs baan van Breda als standplaats. Ze neemt daar de C-se- lectie onder haar hoe de. Gemengd gevoel na eerste prof jaar Brian van Goethem heeft een seizoen van ups en downs, foto Camile Schelstraete door Job de Feijter H Brian van Goethem is gisteren tij dens de eerste etappe van de Eu rometropool Tour als 38e gefi nisht, in de buik van het peloton. Hij had dezelfde tijd als de win naar. In het algemeen klassement staat hij op 54 seconden 44e. De tweede Zeeuw die aan de vijf daagse in België meedoet, is Yer- sekenaar Antwan Tolhoek. De sta giair van Tinkoff-Saxo staat 84e op 1.15 seconden. Hij ondervond gisteren hinder van een voedsel vergiftiging, meldde zijn ploeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50