Nieuwe Van Dale op papier, zes kilo Nederlandse taal Dit jaar komt die dure dure Sint Asielzoekers op camping Axel het jongetje in pyjama? College wil meewerken aan huisvesting 250 vluchtelingen. Eerste groep zou op z'n vroegst begin 2016 terechtkunnen. ivi 02 DeStem Tubantia In Binnen&Buiten Klusvrouw is niet zomaar een 'meiske' TERNEUZEN. Het college van B en W van Terneuzen is bereid mee te werken aan de vestiging van een aanvullende opvang voor 250 asiel zoekers op de afgelegen caravan camping aan de Eerste Verkorting 10 bij Axel. De voorziening is be doeld voor twee jaar. Ook willen B en W in principe meewerken aan een reguliere op vang voor 600 of meer vluchtelin gen, maar daarvoor is nog geen lo catie bekend en het is de vraag of die er ook ooit komt. Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) heeft een overeenkomst gesloten met de ei genaren van de camping. De ko mende tijd zal worden benut om de omwonenden in de wijde om geving, in her buitengebied en uit Axel, Koewacht en Zuiddorpe, te raadplegen. In De Halle is maan dag vanaf 19.30 uur een informatie bijeenkomst. De raadscommissie bestuur en middelen spreekt er 8 oktober over. Het is de bedoeling dat de gemeenteraad er 12 oktober een besluit over neemt. Enkele procedures moeten ver volgens doorlopen worden om op vang op de camping mogelijk te maken, waaronder een wijziging van de bestemming van her ter rein. De verwachting is dat op z'n vroegst in januari of februari 2016 de eerste asielzoekers zullen arri veren. „We willen die tijd benut ten om alles zo goed mogelijk te regelen, zoals waar kinderen naar school gaan, hoe de veiligheid zal worden gewaarborgd en hoe om wonenden bij het reilen en zeilen van de opvang betrokken kunnen blijven", lichtten burgemeester Jan Lonink en wethouder Cees Liefting gisteren toe. Lonink noemde het 'de maat schappelijke verantwoordelijk heid' van Terneuzen om ook een bijdrage te leveren aan de opvang van vluchtelingen. Met man en macht zocht de politie in de nacht van woensdag op donderdag naar een jongetje op straat in Middelburg. Het kind werd niet gevonden; er was ook niemand als vermist opgegeven. Een mysterie! Unieke 4-daagse busreis - 70 jaar bevrijding in Berlijn! de Gelderlander PZC W BRABANTS DAGBLAD MIDDELBURG. Gaynora kijkt vreemd op als ze om half één 's nachts een figuurtje ziet lo pen door nachtelijk Middel burg. Ze is op weg naar haar huis in Oost-Souburg. „Toen ik dichterbij kwam, zag ik dat het figuurtje een klein ventje was, in een blauw pyjamaatje met aan de voorkant drie au tootjes en op afgetrapte dieren- slofjes." Her jochie, zo op het oog een jaar of drie oud, loopt op de hoek van de Statenlaan en Spinhuisweg. Her ziet er niet bang of verdwaald uit. „Ik zei: 'Hé, waar zijn jouw papa en mama?' Hij antwoordde: 'Ma ma is weg.' Ik vroeg waar hij woonde. Hij vertelde niet waar, maar wel dat het dichtbij was. Als je hem hoorde praten, was hij ouder dan drie; eerder een kind van vier, vijfjaar oud. Ik zei: 'Dan zal ik je wel naar huis brengen, want het is veel te koud'." Gaynora maakt aanstalten om af te stappen en haar jas uit te doen, met de bedoeling die om het kindje heen te slaan. „Hij zette het op een ren nen. Heel begrijpelijk. Ik zeg zelf ook altijd tegen mijn kin deren dat ze het op een lopen moeten zetten of heel hard moeten schreeuwen als ie mand hen wil meenemen. Maar dat ventje was zo klein, die kon ik niet zomaar in de nacht laten verdwijnen, dus ik zette de achtervolging in." Het jongetje rent weg naar een hek met daarachter een speelplek. Gaynora: „Ik wilde hem niet uit het oog verliezen en lette even niet op. Daardoor botste ik keihard tegen een paal. Toen ik opstond en het veldje wilde opfietsen, was hij verdwenen." Ze belt 112. Samen met de politie volgt Gaynora het spoor terug, maar zonder resultaat. De Souburgse gaat naar huis en de politie zoekt verder, tien man sterk, met ook een politie hond en een politiehelikopter met warmtecamera. Ook wordt aangebeld bij woningen in de omgeving waar nog licht brandt. Rond 3.30 uur wordt de zoektocht gestaakt. Nie mand heeft melding gemaakt dat zijn kind vermist is. www.effeweg.nl/wegener of bel 0529 - 46 96 67 ZEELAND 10 11 www.pzc.nl Editie WALCHEREN VRIJDAG 2 oktober 2015 a° Opnieuw 257e jaargang nr. 232 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 veel zon PAGINA4&5 Opvang in Temeuzen door Harmen van der Werf Al enorm veel aanmeldingen, uit uw regio! per persoon «WkÜi* Tijdens dit themajaar zijn er vele herdenkingen en feestelijkheden. Berlijn is historisch gezien onlosmakelijk verbonden met de Tweede Wereldoorlog. Vier met ons 70 jaar vrijheid in Berlijn! Vertrekdata: 30 oktober, 6 november, 13 november, 27 november f ^1 DB TWBNTSCHB COUBANT de Stentor door Ondine van der Vleuten Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf p.p. o.b.v. 2 pers. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1