Karla Peijs en nog 113 ex-ministers in één fotoboek Jongeren slopen de van Stefan Klassiek tvoor - Tbs-kliniek 'open' voor drugssmokkel Twee doden bij ongeval Hoek •Protest personeel tevergeefs Minister Henk Kamp wil wel met provincie, gemeenten en Delta praten over banenverlies en kerncentrale. In Uit&Thuis DEN HAAG. De energiebedrijven Delta en Eneco moeten van de Tweede Kamer splitsen. Dat moet wel zorgvuldig gebeuren. Minister Henk Kamp van Economisch Za ken is bereid met de provincie, de gemeenten en Delta te kijken naar de gevolgen voor Zeeland. De Kamer sprak gisteravond on der andere over de splitsing van energiebedrijven in netwerken en energieleveranciers. VVD en PvdA zijn daarvan voorstander. Ze vinden dat het commerciële deel van de energiebedrijven niet in de lucht kan worden gehouden met winst uit het netwerk. Dat 700 werknemers van Delta en Eneco gisteren in Den Haag tegen split sing protesteerden, hebben de re geringspartijen niet op andere ge dachten gebracht. De werknemers vrezen dat splitsing leidt tot ver koop van bedrijfsonderdelen en banenverlies. „Het bedrijf is nu ongesplitst, en het gaat nu ook niet goed met het bedrijf', zei WD-Kamerlid André Bosman uit Middelburg. „De bewering van de directie dat de splitsing 800 banen kost, is niet onderbouwd. Zelfs de vakbon den zeggen die cijfers niet te kun nen plaatsen. Als we niets doen, gaat het licht uit bij Delta en bij al- 'Niet splitsing is de oorzaak van banenverlies. Een deel van de bedrijven is financieel niet gezond' le Zeeuwen." Ook PvdA'er Jan Vos twijfelde hardop aan de cijfers. „Niet splitsing is de oorzaak van banenverlies. Een deel van de be drijven is financieel niet gezond. Delta en Eneco hebben tien jaar de tijd gehad om bedrijven ge zond te maken." Alle fracties in de Kamer spra ken hun zorgen uit over het ba nenverlies in Zeeland. Ook zijn er zorgen over wat er met de kern centrale in Borssele gebeurt, mocht Delta na splitsing in delen worden verkocht. Minister Kamp 'Als we niets doen, gaat het licht uit bij Delta en bij alle Zeeuwen' gaf geen krimp. Hij is bereid om samen met de provincie en de be drijven in gesprek te gaan over de gevolgen. Dat geldt zowel voor het banenverlies, als de kerncentrale. Die kan volgens hem niet in bui tenlandse handen komen, omdat verkoop niet buiten het kabinet om kan. Ook gaf hij aan dat de splitsing zorgvuldig zal gebeuren. Kamp waarschuwde dat als de wet geen steun krijgt, het kabinet de duurzaamheidsdoelstellingen voor 2023 niet haalt. Ook zullen al lerlei windparken op zee, waaron der die voor de Zeeuwse kust niet op tijd draaien. Hij leek daarmee ook een signaal te geven aan de Eerste Kamer. Als die de splitsing zou willen tegenhouden, moet ze de hele wet afkeuren, met alle ge volgen van dien. DEN HAAG. In de meeste tbs-klinie ken is het een eitje om drugs, wa pens en andere spullen binnen te smokkelen. Personeel wordt niet of slecht gecontroleerd. Ook kun nen tbs'ers die terugkomen van verlof ongezien drugs mee naar binnen nemen. Dat blijkt uit onderzoek door de Inspectie Veiligheid en Justitie. In vijf van de zeven Nederlandse tbs-klinieken was begin dit jaar te weinig toezicht op de invoer van smokkelwaar. Zo konden tbs'ers die terugkwa men van verlof spullen afgeven via een openstaand raam, nog voordat ze werden gecontroleerd. Bij een andere instelling ontbrak beveiliging bij een hek aan de rand van het terrein. Bij alle tbs-klinieken zijn na het onderzoek metaaldetectie poortjes geplaatst. Tbs'ers kunnen ook zonder veel moeite drugs binnensmokke len, omdat ze niet worden gevisi teerd. Staatssecretaris Klaas Dijkhoff van Veiligheid en Justitie (WD) wil dat de tbs-klinieken in Neder land voor 1 januari 2016 met een plan van aanpak komen om de be veiliging op te schroeven. Bij een dramatisch ongeval op de Westerscheldetunnelweg (N62) ter hoogte van Hoek, zijn gisteren twee mensen om het leven gekomen. Een vrachtwa gen reed in op een stilstaande auto. Na de botsing ontstond een vuurzee waarbij beide voertuigen uitbrandden. De twee inzittenden van de auto overleefden het ongeval niet. De vrachtwagenchauffeur kon nog bijtijds uit zijn wagen worden gered. 'Hij denderde er bovenop en sleurde het autootje in zijn vaart mee naar de vluchtstrook' www.pzc.nl Editie WALCHEREN DONDERDAG 1 oktober 2015 ,o Oktober 257e jaargang nr. 231 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 begint stralend ZEELAND 9 Kamen Delta moet splitsen door Jeffrey Kutterink Jan Vos, Kamerlid PvdA André Bosman, Kamerlid VVD pagina 3 en Zeeland 2: meer over Delta door Peter Winterman 8 711688 555530 ZEELAND 2 3 Piet Dammers, ooggetuige y

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1