Brandweer herkent loos alarm beter Gestuntel Hoek niet alleen de schuld vanPennings 'Jm 6 5 vragen waar Zeeuwen antwoord opwillen Onderzoek naar samengaan onderwijs in Schoondijke en Sluis Geselecteerd uit 200.000 inzendingen Om basisscholen ook op langere termijn open te houden, onderzoeken koepels Scoba en Escalda twee mogelijke fusies. OOSTBURG. De West-Zeeuws- Vlaamse scholenkoepels Escal- dascholen en Scoba onderzoeken de komende maanden of er ge noeg draagvlak is om basisscholen in Sluis en Schoondijke te laten fu seren. Met het samengaan van Sint Jan en Johan Hendrik van Dale in Sluis en Prinses Irene en Sint Pe trus-De Wegwijzer in Schoondij ke is 'duurzaam, kwalitatief goed onderwijs' in beide kernen de ko mende jaren gewaarborgd, beto gen beide koepels in een brief aan de ouders van leerlingen van vier basisscholen. De twee koepels willen de twee nieuwe scholen, die beiden ruim honderd leerlingen zullen tellen, 'uitruilen', zodat de Sluise school onder Escalda valt en de Schoondijkse school onder Scoba. De twee koepels benadrukken dat nog niet vaststaat dat er twee grotere scholen komen. Een coör dinator van RPZC Adviesbureau onderzoekt of de meeste ouders zich kunnen vinden in de samen voeging van de scholen. Als 'het licht rond de kerstvakantie op groen staat', hebben Sluis en Schoondijke vanaf volgend school jaar (augustus 2016) nog één basis school, melden directeuren Ray mond de Jong (Escalda) en Henk Verweg (Scoba) in een gisteren verspreide brief aan de ouders. Door een RPCZ-deskundige het onderzoek naar de samenwer king te laten leiden, is de onafhan kelijkheid gewaarborgd, stellen de directeuren. Als er draagvlak ge noeg is, kunnen na de kerstvakan- 'Samengaan is nodig voor school die groot genoeg is om duurzaam, kwalitatief goed onderwijs te blijven geven' tie de voorwaarden voor fusie wor den uitgewerkt. De school in Sluis valt dan onder het regime van Es calda en de school in Schoondijke onder dat van Scoba. Maar - net als Perspecto in diverse samenwer kingsscholen deed - de nieuwe scholen leggen vast dat er aan dacht is voor beide identiteiten. Ook Aardenburg heeft volgend schooljaar nog maar één school. In overleg met de ouders heeft Escal da besloten de Vorsterman van Oyenschool na dit jaar te sluiten. Voor basisscholen in IJzendijke en Oostburg liggen (nog) geen fusie plannen in het verschiet. EYE EM De meldkamer van de Veiligheids regio Zeeland ving vorig jaar 69 procent van de meldingen af. Dat betekent dat nog niet één op de drie meldingen leidt tot een uit ruk van de brandweer. Zeeland gaat hiermee landelijk op kop, zo blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Voor de Veiligheidsregio Zee land is dat geen reden om meteen de vlag uit te steken. De verschil len tussen de regio's zijn zo groot dat de vraag is of er geen appels met peren zijn vergeleken. Het Ne derlands gemiddelde is 35 pro cent. Zo telt de Veiligheidsregio Zeeland bijvoorbeeld alle automa tische brandmeldingen mee, inclu sief de meldingen die direct als 'storing' worden aangemerkt. An dere regio's tellen die storingen wellicht niet mee. Het zou goed zijn als het CBS daarin helderheid schept, aldus de Veiligheidsregio Zeeland. www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl WOENSDAG 30 september 2015 Zeeland wijH ft 1 I m I - «j. a w- h Itoee fusies Sluise basisscholen door René Hoonhorst i_ TERNEUZEN. Met een schitterende foto van het Ver dronken Land van Saeftinghe is Benjamin van der Spek doorgedrongen tot de finale van een wereldwijde foto wedstrijd, georganiseerd door het internationale foto platform Eye Em. Van der Spek, docent kunst en cultuur aan De Rede in Terneuzen, mocht ervoor naar New York. Hij won niet, maar hij wist wel veel aandacht te trekken van de andere deelnemers. „Ik moest geregeld uitleggen waar het Verdronken Land van Saeftinghe ligt", vertelt Van der Spek, „en waarom het zo'n speciaal natuurreservaat is." Hij had geen mooiere reclame voor het grootste brakwaterschor van Europa kunnen maken. Een prijs mag aan Van der Spek voorbij gegaan zijn. Zijn naam als fotograaf is wel gevestigd. Zijn foto werd uit 200.000 inzendingen geselecteerd voor de Eye Em-wed- strijd. De honderd genomineerde foto's gaan ook nog de wereld rond in een reizende tentoonstelling, die eind dit jaar steden als New York, Londen, Tokio, San Francis co en Berlijn zal aandoen, foto Benjamin van der Spek door Theo Giele MIDDELBURG. Het lukt de meldka mer van de brandweer steeds be ter om loos alarm van echte mel dingen te onderscheiden. Dat is vooral te danken aan de manier waarop de centralisten een mel ding checken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 72