Kritiek op deal wekt ergernis Dagbladbezorger PZC 6 BEVELANDEN en THOLEN NOORD-BEVELAND Verkoop 'Kompas' verloopt vlot Laatste weekend Bunder Kunst 'Ik kan niks met allerlei verdachtmakingen, daar distantieer ik me van' OPZOEK In de regio Lezing over 'Gods voorzienigheid' Cursus tekenen en schilderen in De Pit Schuurverkoop aan Oudedijk Mijn dorp, mijn stad door Joeri Wisse KRUININGEN. De Sinkegroep mag een deel van de gemeentewerk plaats in Kruiningen kopen en daar een loods bouwen voor de scheiding van bouwafval. Een rui me meerderheid van de raad ging daar gisteren mee akkoord. Drie weken geleden waren met name Leefbaar Reimerswaal en de Christenunie kritisch over de deal. Wethouder Jaap Sinke nam toen uitgebreid de tijd om de he le geschiedenis die leidde tot de verkoop uit de doeken te doen. Hij reageerde dan ook geïrriteerd toen Andries Jumelet (CU) en Ni co van der Hoest van Leefbaar op nieuw suggereerden dat er nog Jaap Sinke, wethouder Reimerswaal meer zaken op de achtergrond zouden spelen waar de raad niet in zou zijn gekend. „Ik distantieer me voor too procent van alle vage vermoedens en verdachtmakin gen. Ik heb daar echt genoeg van", zei wethouder Sinke. Hij herhaalde dat de verkoop van de grond een 'superdeal' is. Te meer omdat de Sinkegroep de optie op een ander stuk bouwgrond op geeft, zodat daar andere bedrijven kunnen bouwen. Op verzoek van de raad liet de gemeente nog eens de grond taxe ren. De taxateur kwam uit op een vierkante meterprijs van 75 euro, de gemeente krijgt 125 euro van de Sinkegroep. Meer dan de helft van de opbrengsten is de gemeen te echter kwijt aan de herinrich ting van de gemeentewerf. Het CDA vroeg nog of die her inrichting (160.000 euro) niet wat goedkoper kon. Volgens Sin ke is juist gekozen voor een 'sobe re, doelmatige en duurzame in richting' om extra kosten in de toekomst te voorkomen. De grond wordt pas aan de Sin kegroep geleverd, zodra vaststaat dat het bedrijf daar haar gewens te activiteiten kan ontplooien. Volgens wethouder Sinke is het nog wel even afwachten, omdat er bezwaren zijn ingediend. On der meer Koel- en Vrieshuis Rei merswaal zei eerder bezwaar aan te zullen tekenen omdat ze over last verwachten. WGGGNGR Media De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers* die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen in KORTGENE EN COLIJNSPLAAT. Wat staat ertegenover? Vergoeding van ca. 250,- per 4 weken; afhankelijk van wijkgrootte Gratis de PZC, AD, Trouw of de Volkskrant lezen Uitstekend te combineren met andere bezigheden Direct aan de slag in je eigen omgeving Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie Direct aanmelden? www.bezorgers.nl *min. leeftijd 15 jaar Meer bereiken. Met Wegener GOES Een onderwerp dat in de loop van de (kerk)geschiedenis veel pennen in beweging heeft ge bracht en waar tot op heden veel vuldig over gediscussieerd wordt, is 'Gods voorzienigheid'. Daar over houdt G. den Hartogh uit Krimpen aan den IJssel vanavond om 19.30 uur een lezing in de Vre- deskerk (voormalige Oosterkerk) in Goes. De avond wordt gehou den door de Confessionele Vereni ging en het Gereformeerd Confes sioneel Beraad. 24 Kunstwerkplaats KipVis aan de Dreesstraat 2 in Vlissingen biedt komend weekend onderdak aan tekenaars die meedoen aan de 24 Hours Comic Day, een wereldwijd evenement waarbij striptekenaars 24 uur onafgebroken werken aan een verhaal van 24 pagina's. GOES De Zeeuwse Volksuniversiteit be gint morgenmiddag met een nieu we cursus Tekenen en schilderen in Goes. Deze cursus bestaat uit tien bijeenkomsten. De cursus wordt gegeven door Caroline de Ligt in Buurthuis De Pit, Appel straat 2A. Voor meer informatie en opgave: tel. 0118 -634800 of via www.volksuniversiteitzeeland.nl KORTGENE In de loods aan de Oudedijk 3 in Kortgene is zaterdag een schuur verkoop van 9.00-16.00 uur. Behalve servies, boeken en speel goed worden ook kajuitbedden en een design-boekenkast te koop aangeboden. De opbrengst is ten bate van het onderhoud van de dorpskerk te Kortgene. Voor informatie of het aanbieden van goederen: Jan Bos- selaar, tel. 0113-302931. 'S-HEER ARENDSKERKE Kledingbeurs Bij Kibeo peutergroep aan de Boogstraat in 's-Heer Arendskerke is morgenavond van 18.30-20.00 uur een winterkledingbeurs. Be halve kinderkleding is er ook speelgoed te koop. GOES Lezing 'Vrouwen Verbeeld' Fotograaf Karin den Boer (foto) vertelt morgen in Kunstuit leen De Bevelanden hoe vrouwen, vanaf het ontstaan van de fo tografie tot heden, zijn gefotografeerd. En wel ke onderwerpen kie- YERSEKE zen vrouwelijke foto grafen, wat is hun stijl en werkwijze? Met beeldmateriaal toont zij het werk van diver se toonaangevende en minder bekende vrou welijke fotografen. Ook is er aandacht voor mode en reclame fotografie, met de beeldmanipulatie van vroeger en Photoshop van nu. De lezing be gint om 20.00 uur en is aan de Westwal 45 in Goes. Toegang kost 7,50 euro met koffie of thee. GOES Spaans voor beginners Geïnteresseerden in het leren van Spaans, kunnen vanavond om 19.30 uur terecht in het Ostrea Lyceum in Goes. Daar is een ken nismakingsbijeen komst voor de cursus Spaans van de Zeeuw se Volksuniversiteit. De cursus zelf gaat op 7 oktober van start. volksuniversiteitzee land.nl/talen/spaans Ruim een maand na de start van de verkoop zijn al zes van de ze ven nieuw te bouwen gezinswo ningen aan de Kakeldans in Yerse- ke vergeven. Bouwbedrijf Heij- mans wil de rijtjeswoningen bou wen op de oude plek van basis school Het Kompas. Aan de Mo lenlaan, de andere kant van de braakliggende kavel, komen vier op senioren toegesneden patiowo ningen. Volgens Henri Butijn van Neeskens Makelaars is daar ook al één van verkocht en is een ande re woning in optie genomen. De koopovereenkomsten worden binnenkort getekend. „De progno se is dat we begin 2016 beginnen met de bouw", vertelt Butijn. Daarvoor moeten ook nog ruimte lijke procedures worden doorlo pen. S-HEER ARENDSKERKE. Het laatste weekend van Een Bunder Kunst be gint zaterdag met Toerental, een gelegenheidsformatie met tubes en ag gregaat. Zij brengen expirimentele muziek. Om 20.00 uur begint het con cert met Yutaka, de muziekgroep die ook voor de livemuziek zorgt bij de film Silhouetten van Eef de Graaf, die na 21.00 uur gedraaid wordt in de tent. Zondag 3 oktober wordt in de middag twee keer 'De Overlede ne' gespeeld door Liesbeth Perdaems en Inge Koenraadt (foto). Yester day's Papers, akoestische covers uit de jaren zestig, zeventig en tachtig, komt de Bunderexpositie afsluiten, foto Karin Starmans GOES Stadskantoor, M.A. de Ruijterlaan 2, 09.00-12.30 uur - Expositie Gerhard de Witte in de hal van het stadskan toor; Jeugdcentrum SM- WO, De Spinne, 09.30-11.30 uur - In loopspreekuur voor vragen over de computer; 10.00-11.00 uur - Spreekuur van wijkagent in de wijkinfowinkel; WV-Kantoor (Sin gelstraat), 14.00 -15.30 uur - Gratis stadsrondleiding door Historische hart van de stad; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 14.30 uur - Start fietstocht; Sportzaal de Spin ne, 15.30-16.15 uur - Zaalvoetbal voor jongeren van 12 t/m 15 jaar; 16.15-17.15 uur - Zaalvoetbal vanaf 15 jaar; Sportzaal Thor- beckelaan, 19.00-20.00 uur - Sporten voor men sen van 55 tot 70 jaar met Heidi Bras; Ostrea Lyceum, Fruitlaan, 19.30 uur - Cursus Skifït 'goed voorbereid op wintersport' KAMPERLAND Jacobadijk, 10.30 - 12.30 uur - Ezelwan deling KAPELLE De Basis, Bruelis- straat 21,13.30-15.30 uur - Cursus "De zorg de baas" voor Bevelandse mantel- zorgers; Kerkplein 1, 's avonds - Start cursus over ge meentepolitiek KLOETINGE Kinderdagverblijf Kibeo, Zomerweg 2,19.30-21.00 uur - Workshop breien voor volwassenen RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 20.00 uur - Theatercon cert De Kast WEMELDINGE Noordelijke Achter weg 62,15.00-17.00 uur - Kinderkle ding- en speelgoed beurs in Hotel We- meldinge WISSENKERKE Dorpsdijk 2, 13.00-17.00 uur - Openstelling wijn gaard 'De Druiven- gaerde' YERSEKE Grandcafe Moer- zicht, 10.00 uur - Wandelactiviteit 'Elke stap telt' voor 55+

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 70